Zaloguj się, aby obserwować  
Silver

Pronar 82SA czy farmer?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Silver    0

Kolega prosił spytać Was który lepszy?Więc Który lepszy? Bo mtz chyba każdy zna, a farmer może to i carraro ale podobno za delikatne te napędy i delikatne łączenie skrzyni z silnikiem, do tego głośno pracujaca chydraulika i problemy z podnośnikiem w agregacie uprawowosiewnym. Jak dla mnie to farmer jest jeszcze nie dopracowany, za to pronar, może szału nie ma, ale udzwig 4,5 t i myśle że skrzynia biegów i napędy nie mniej wytrzymają jak w farmerze, do tego nie słyszałem jeszcze żeby w pronarze pękło coś przy turze i jest chyba szybszy w transporcie i lepszy ma uciąg (szersze opony mozna zamówic) a o częściach za grosze nie wspomne, bo komfort jest porównywalny z tego co się orientuje, kumpel jest bardziej za pronarem a Wy co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Bardziej dopracowany jest Pronar chociaż swoje wady też ma (głównie że się poci :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

A mi się podobają te Farmery fajne są z wyglądu tylko jeszcze trochę niedopracowane

Ale wybrał bym Pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Pronar zdecydowanie lepszy. Lepiej dopracowany

No i z 10 tyś tańszy, za ile z upustem można wyrwać pronara 82sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

z wyglądu bardziej podoba mi się farmer. jednak gdybym miał wybierać z pośród tych dwuch raczej zdecydowałbym się na pronara, a z tego względu, że w mojej okolicy kilka pracuje a farmera żadnego jeszcze nie widziałem na okolicznych polach.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
z wyglądu bardziej podoba mi się farmer. jednak gdybym miał wybierać z pośród tych dwuch raczej zdecydowałbym się na pronara, a z tego względu, że w mojej okolicy kilka pracuje a farmera żadnego jeszcze nie widziałem na okolicznych polach.

pozdrawiam

I jak pracują te pronary nie mają problemów ich właściciele ze sprzęgłem głównym, sprzęgłem wom i sprzegłem od napędu?

Mój kolega spalił sprzegło w turze, czy pronar to dobry pomysł do tura i czy ta przednia oś to jest carraro czy coś jak w starych ursusach i czy ma blokade przedniego mostu pronar? Jak z komfortem i wyciszeniem czy jest tam montowany fotel dla pasażera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Który lepszy do tura bo może i farmer ma rewers ale pronar chyba jeszcze nikomu się nie złamał przy turze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój znajomy ma farmera, a przesiadł się na niego z mtz 82. po jakimś roku użytkowania rozmawiałem z nim. chwalił farmera. wg Niego lepiej spisuje się w orce, ma lepszą skrzynię biegów (lepsze zestopniowanie, brak zgrzytów i rewers), komfort też miałbyć lepszy. co do awaryjności to nie wiem, mówił mi tylko, że pękł mu jakiś przewód hydrauliczny i rozleciało się gdzieś łożysko(zdaje mi się, że w zwolenicy), którego nigdzie nie można było dostać i ciągnik ponad tydzień stał w naprawie. mój znajomek nie ma na swoim farmerze tura, ale też słyszałem, że lubią się złamać. gdzieś na AF są chyba nawet zdjęcia farmera, w którym właściciel wzmacniał konstrukcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jednak nie tak łatwo z cześciami do carraro??Z jakiego mtz się przesiał, pewnie starej białoruśki, a ile mtg ma twój znajomy>/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

znajomy ma Pronara , jeździ nim na usługach i nie narzeka


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
znajomy ma Pronara , jeździ nim na usługach i nie narzeka

Ale co robi usługowo i ile ma mtg i ile lat ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Ale co robi usługowo i ile ma mtg i ile lat ten ciągnik?

ma chyba 3lata ma firmę usługowa tzn ciągniki kombajny itp


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Kolega prosił spytać Was który lepszy?Więc Który lepszy? Bo mtz chyba każdy zna, a farmer może to i carraro ale podobno za delikatne te napędy i delikatne łączenie skrzyni z silnikiem, do tego głośno pracujaca chydraulika i problemy z podnośnikiem w agregacie uprawowosiewnym. Jak dla mnie to farmer jest jeszcze nie dopracowany, za to pronar, może szału nie ma, ale udzwig 4,5 t i myśle że skrzynia biegów i napędy nie mniej wytrzymają jak w farmerze, do tego nie słyszałem jeszcze żeby w pronarze pękło coś przy turze i jest chyba szybszy w transporcie i lepszy ma uciąg (szersze opony mozna zamówic) a o częściach za grosze nie wspomne, bo komfort jest porównywalny z tego co się orientuje, kumpel jest bardziej za pronarem a Wy co polecacie?

ja bym wzią pronara albo belarusa i belarusa prędzej niz pronra bo slyszałem ze są solidniejsze czy to prawda ????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja bym wzią pronara albo belarusa i belarusa prędzej niz pronra bo slyszałem ze są solidniejsze czy to prawda ????

Niekoniecznie... choć oryginał podobno zawsze lepszy :P Poczekaj troche, mamy we wiosce pare egzemplarzy doświadczalnych :P Stasio nie narzeka na tą sześciogarową wydumke z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Stasio nie narzeka na tą sześciogarową wydumke z turem?

no to teraz tzeba zapytać reszty jak belarusy bo M to troche z tym belarusem cos z wyciekami ma klopoty ale w tych traktorach to normalka a u stasia przeciez chodzi jako pomocniczy a u M jako głowny więc szanse nie rowne


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
no to teraz tzeba zapytać reszty jak belarusy bo M to troche z tym belarusem cos z wyciekami ma klopoty ale w tych traktorach to normalka a u stasia przeciez chodzi jako pomocniczy a u M jako głowny więc szanse nie rowne

To ja już sie pogubiłem, on ma 1221 czy 1025? Tak czy inaczej w takim gospodarstwie z turem nie ma lekko (bele to on chyba w tysiącach liczy :)). Nawet nie ma kiedy pogadać z człowiekiem, wiecznie zaganiany...

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Przez jakiś czas będą jeszcze sprzedawane farmery z d243 więc pewnie i pronary 82sa, tak jak w temacie który jest lepszy?

1. 82Sa ma dużo mocniejszy i pewnie lepszy podnośnik

2. 82Sa jest dużo tańszy

3. kwestia komfortu, w 82SA podobno jest ciszej, ale w pronarze jakoś tak wysoko się siedzi, a jak wygląda działnie dzwigni klamek zamków nawiewów?

4. kwestia awaryjności, o ile podobno pronar już jest innym ciągnikiem i wszystkie bolączki zostały poprawione o tyle farmer to nowośc i ciagle ma jakies niedociągnięcia (ps. ciekawe jak jest z belarusami o ile pronar poprawił wom chamulce i wiele innych podzespołów o tyle belarus pewnie nic nie modyfikował)

5. dostępnośc częsci, carraro napewno ze 3 razy droższe będzie ale z dostępnością części puki co jest bardzo cieżko

6. wytrzymałośc, czy ten farmer na carraro tak naprawde te napędy dłużej pochodzą jak skrzynia i napędy w mtz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1
ten Pronar 82SA lepszy bo -wygląd

części taniocha B)

 

No i łatwy w obsłudze ja bym raczej brał Pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Przez jakiś czas będą jeszcze sprzedawane farmery z d243 więc pewnie i pronary 82sa, tak jak w temacie który jest lepszy?

1. 82Sa ma dużo mocniejszy i pewnie lepszy podnośnik

2. 82Sa jest dużo tańszy

3. kwestia komfortu, w 82SA podobno jest ciszej, ale w pronarze jakoś tak wysoko się siedzi, a jak wygląda działnie dzwigni klamek zamków nawiewów?

4. kwestia awaryjności, o ile podobno pronar już jest innym ciągnikiem i wszystkie bolączki zostały poprawione o tyle farmer to nowośc i ciagle ma jakies niedociągnięcia (ps. ciekawe jak jest z belarusami o ile pronar poprawił wom chamulce i wiele innych podzespołów o tyle belarus pewnie nic nie modyfikował)

5. dostępnośc częsci, carraro napewno ze 3 razy droższe będzie ale z dostępnością części puki co jest bardzo cieżko

6. wytrzymałośc, czy ten farmer na carraro tak naprawdę te napędy dłużej pochodzą jak skrzynia i napędy w mtz?

farmera z bliska nie oglądałem ale w pronarze silnik, skrzynia most wydaje mi sie ze jest lepsza jak w farmerze, nie wiem jak sprząglo, no i pronar jest na pół-ramie

jeszcze ciekaw jak z podnośnikami jest...

Ferdek Ty sie nie łaszcz na te 10-15tys różnicy bo naprawdę dobrze na tym nie wyjdziesz B)

kupuje sie polskie czesci (np. do c-360 cylinderki) i co one są warte?

a w przypadku pronara to czesci ruskie -tyle ze polskie wykonanie

pamiętaj -czym sie nie najesz tym sie nie nalizesz... B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
farmera z bliska nie oglądałem ale w pronarze silnik, skrzynia most wydaje mi sie ze jest lepsza jak w farmerze, nie wiem jak sprząglo, no i pronar jest na pół-ramie

jeszcze ciekaw jak z podnośnikami jest...

Ferdek Ty sie nie łaszcz na te 10-15tys różnicy bo naprawdę dobrze na tym nie wyjdziesz B)

kupuje sie polskie czesci (np. do c-360 cylinderki) i co one są warte?

a w przypadku pronara to czesci ruskie -tyle ze polskie wykonanie

pamiętaj -czym sie nie najesz tym sie nie nalizesz... B)

przeciez silnik w najtanszym farmerze to d243 taki jak w pronarze. mi farmer wydaje sie byc zwrotniejszy i wygodniejszy ciut od pronara. ale mysle ze pronar bedzie wytrzymalszy i jego konstrukcja jest naprawde mocna. gdzies na AF czytalem ze uklad napedowy od farmera nadaje sie do ciagnika 60KM

tu cos znalazlem o farmerze tylko z silnikiem JD

http://www.apra.pl/rpt/archiwum/rpt_00801_2.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
przeciez silnik w najtanszym farmerze to d243 taki jak w pronarze. mi farmer wydaje sie byc zwrotniejszy i wygodniejszy ciut od pronara. ale mysle ze pronar bedzie wytrzymalszy i jego konstrukcja jest naprawde mocna. gdzies na AF czytalem ze uklad napedowy od farmera nadaje sie do ciagnika 60KM

tu cos znalazlem o farmerze tylko z silnikiem JD

http://www.apra.pl/rpt/archiwum/rpt_00801_2.htm

Szukałem dużo informacji na necie bo się każdy zachwyca że och ach carraro to takie cudo bedzie i z tego co znalazłem to to że napędy w farmerze do ciągnikach 60km są to głupia plotka, te napędy są do ciągnika 85km, a problemy z ukręcanym wałkiem w tylnym dyfrze były tylko w 105km a tam tak wogóle to jest inny typ carraro. No ale to że w 105km farmerze wadliwe napędy były to było spowodowane tym że takie wadliwe napędy przychodziły z ARGENTYNY, więc nie myślcie sobie że jeżeli lamborghini opierało się na carraro to z tej samej lini produkcyjnej biorą napędy do farmera, sokółka bierze tam gdzie najtaniej i tyle, więc nie chodzi tutaj o parametry techniczne tych napędów a właśnie o jakośc wykonania.

Inna sprawa że np. w pronarze czy belarusie 80km są te same i w 90km a chyba i tak samo w 110km więc jest rezerwa mocy co do wytrzymałości napędów,

Co do silników to też mogą byc delikatne różnice bo mmz d243 też kilka odmian było ostatnio w pronarach montują silnik z czeską pompą paliwową i kilka innych rozwiązań też zmodernizowano, a czy w farmerze jest silnik euro 0 czy inna odmiana mmz tego nie wiem

 

ps. czytałem gdzieś na forum że pronar 82sa jest cichszy w kabinie od farmera czy to prawda?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Szukałem dużo informacji na necie bo się każdy zachwyca że och ach carraro to takie cudo bedzie i z tego co znalazłem to to że napędy w farmerze do ciągnikach 60km są to głupia plotka, te napędy są do ciągnika 85km, a problemy z ukręcanym wałkiem w tylnym dyfrze były tylko w 105km a tam tak wogóle to jest inny typ carraro. No ale to że w 105km farmerze wadliwe napędy były to było spowodowane tym że takie wadliwe napędy przychodziły z ARGENTYNY, więc nie myślcie sobie że jeżeli lamborghini opierało się na carraro to z tej samej lini produkcyjnej biorą napędy do farmera, sokółka bierze tam gdzie najtaniej i tyle, więc nie chodzi tutaj o parametry techniczne tych napędów a właśnie o jakośc wykonania.

Inna sprawa że np. w pronarze czy belarusie 80km są te same i w 90km a chyba i tak samo w 110km więc jest rezerwa mocy co do wytrzymałości napędów,

Co do silników to też mogą byc delikatne różnice bo mmz d243 też kilka odmian było ostatnio w pronarach montują silnik z czeską pompą paliwową i kilka innych rozwiązań też zmodernizowano, a czy w farmerze jest silnik euro 0 czy inna odmiana mmz tego nie wiem

 

ps. czytałem gdzieś na forum że pronar 82sa jest cichszy w kabinie od farmera czy to prawda?>

W farmerze są silniki MMZ D-243,następca F2 spełniający nowe normy z MMZ D-245, w modelu F-8258 francuski silnik John Deere, model F3 z silnikiem Iveco, 120-180KM bazujący na podzespołach CNH. Tyle wyczytałem w Poradniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj