Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82SA czy farmer?

74 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 11 październik 2007 - 14:12

Pronar 82SA czy farmer? Kolega prosił spytać Was który lepszy?Więc Który lepszy? Bo mtz chyba każdy zna, a farmer może to i carraro ale podobno za delikatne te napędy i delikatne łączenie skrzyni z silnikiem, do tego głośno pracujaca chydraulika i problemy z podnośnikiem w agregacie uprawowosiewnym. Jak dla mnie to farmer jest jeszcze nie dopracowany, za to pronar, może szału nie ma, ale udzwig 4,5 t i myśle że skrzynia biegów i napędy nie mniej wytrzymają jak w farmerze, do tego nie słyszałem jeszcze żeby w pronarze pękło coś przy turze i jest chyba szybszy w transporcie i lepszy ma uciąg (szersze opony mozna zamówic) a o częściach za grosze nie wspomne, bo komfort jest porównywalny z tego co się orientuje, kumpel jest bardziej za pronarem a Wy co polecacie?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82SA czy farmer? Dzisiaj, 13:58
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 październik 2007 - 15:31

Pronar 82SA czy farmer? Bardziej dopracowany jest Pronar chociaż swoje wady też ma (głównie że się poci :P)

#3 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 11 październik 2007 - 15:34

Pronar 82SA czy farmer? A mi się podobają te Farmery fajne są z wyglądu tylko jeszcze trochę niedopracowane
Ale wybrał bym Pronara

#4 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 11 październik 2007 - 17:48

Pronar 82SA czy farmer? Pronar zdecydowanie lepszy. Lepiej dopracowany
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#5 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 11 październik 2007 - 20:22

Pronar 82SA czy farmer?

Pronar zdecydowanie lepszy. Lepiej dopracowany

No i z 10 tyś tańszy, za ile z upustem można wyrwać pronara 82sa?

#6 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 11 październik 2007 - 22:31

Pronar 82SA czy farmer? z wyglądu bardziej podoba mi się farmer. jednak gdybym miał wybierać z pośród tych dwuch raczej zdecydowałbym się na pronara, a z tego względu, że w mojej okolicy kilka pracuje a farmera żadnego jeszcze nie widziałem na okolicznych polach.
pozdrawiam

#7 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 12 październik 2007 - 10:06

Pronar 82SA czy farmer?

z wyglądu bardziej podoba mi się farmer. jednak gdybym miał wybierać z pośród tych dwuch raczej zdecydowałbym się na pronara, a z tego względu, że w mojej okolicy kilka pracuje a farmera żadnego jeszcze nie widziałem na okolicznych polach.
pozdrawiam

I jak pracują te pronary nie mają problemów ich właściciele ze sprzęgłem głównym, sprzęgłem wom i sprzegłem od napędu?
Mój kolega spalił sprzegło w turze, czy pronar to dobry pomysł do tura i czy ta przednia oś to jest carraro czy coś jak w starych ursusach i czy ma blokade przedniego mostu pronar? Jak z komfortem i wyciszeniem czy jest tam montowany fotel dla pasażera?

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 październik 2007 - 10:14

Pronar 82SA czy farmer? Który lepszy do tura bo może i farmer ma rewers ale pronar chyba jeszcze nikomu się nie złamał przy turze?

#9 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 październik 2007 - 13:51

Pronar 82SA czy farmer? mój znajomy ma farmera, a przesiadł się na niego z mtz 82. po jakimś roku użytkowania rozmawiałem z nim. chwalił farmera. wg Niego lepiej spisuje się w orce, ma lepszą skrzynię biegów (lepsze zestopniowanie, brak zgrzytów i rewers), komfort też miałbyć lepszy. co do awaryjności to nie wiem, mówił mi tylko, że pękł mu jakiś przewód hydrauliczny i rozleciało się gdzieś łożysko(zdaje mi się, że w zwolenicy), którego nigdzie nie można było dostać i ciągnik ponad tydzień stał w naprawie. mój znajomek nie ma na swoim farmerze tura, ale też słyszałem, że lubią się złamać. gdzieś na AF są chyba nawet zdjęcia farmera, w którym właściciel wzmacniał konstrukcję

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 październik 2007 - 14:03

Pronar 82SA czy farmer? To jednak nie tak łatwo z cześciami do carraro??Z jakiego mtz się przesiał, pewnie starej białoruśki, a ile mtg ma twój znajomy>/?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 12 październik 2007 - 15:46

Pronar 82SA czy farmer? znajomy ma Pronara , jeździ nim na usługach i nie narzeka
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 październik 2007 - 16:01

Pronar 82SA czy farmer?

znajomy ma Pronara , jeździ nim na usługach i nie narzeka

Ale co robi usługowo i ile ma mtg i ile lat ten ciągnik?

#13 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 12 październik 2007 - 16:12

Pronar 82SA czy farmer?

Ale co robi usługowo i ile ma mtg i ile lat ten ciągnik?

ma chyba 3lata ma firmę usługowa tzn ciągniki kombajny itp
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#14 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 13 październik 2007 - 07:07

Pronar 82SA czy farmer?

Kolega prosił spytać Was który lepszy?Więc Który lepszy? Bo mtz chyba każdy zna, a farmer może to i carraro ale podobno za delikatne te napędy i delikatne łączenie skrzyni z silnikiem, do tego głośno pracujaca chydraulika i problemy z podnośnikiem w agregacie uprawowosiewnym. Jak dla mnie to farmer jest jeszcze nie dopracowany, za to pronar, może szału nie ma, ale udzwig 4,5 t i myśle że skrzynia biegów i napędy nie mniej wytrzymają jak w farmerze, do tego nie słyszałem jeszcze żeby w pronarze pękło coś przy turze i jest chyba szybszy w transporcie i lepszy ma uciąg (szersze opony mozna zamówic) a o częściach za grosze nie wspomne, bo komfort jest porównywalny z tego co się orientuje, kumpel jest bardziej za pronarem a Wy co polecacie?

ja bym wzią pronara albo belarusa i belarusa prędzej niz pronra bo slyszałem ze są solidniejsze czy to prawda ????
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 październik 2007 - 13:38

Pronar 82SA czy farmer?

ja bym wzią pronara albo belarusa i belarusa prędzej niz pronra bo slyszałem ze są solidniejsze czy to prawda ????

Niekoniecznie... choć oryginał podobno zawsze lepszy :P Poczekaj troche, mamy we wiosce pare egzemplarzy doświadczalnych :P Stasio nie narzeka na tą sześciogarową wydumke z turem?

#16 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 15 październik 2007 - 14:10

Pronar 82SA czy farmer? ten Pronar 82SA lepszy bo -wygląd
części taniocha :)
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#17 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 październik 2007 - 14:16

Pronar 82SA czy farmer?

ten Pronar 82SA lepszy bo -wygląd

Super argument :)

#18 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 15 październik 2007 - 14:18

Pronar 82SA czy farmer?

Stasio nie narzeka na tą sześciogarową wydumke z turem?

no to teraz tzeba zapytać reszty jak belarusy bo M to troche z tym belarusem cos z wyciekami ma klopoty ale w tych traktorach to normalka a u stasia przeciez chodzi jako pomocniczy a u M jako głowny więc szanse nie rowne
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#19 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 październik 2007 - 14:30

Pronar 82SA czy farmer?

no to teraz tzeba zapytać reszty jak belarusy bo M to troche z tym belarusem cos z wyciekami ma klopoty ale w tych traktorach to normalka a u stasia przeciez chodzi jako pomocniczy a u M jako głowny więc szanse nie rowne

To ja już sie pogubiłem, on ma 1221 czy 1025? Tak czy inaczej w takim gospodarstwie z turem nie ma lekko (bele to on chyba w tysiącach liczy :)). Nawet nie ma kiedy pogadać z człowiekiem, wiecznie zaganiany...

EOT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2008 - 08:24

Pronar 82SA czy farmer? Przez jakiś czas będą jeszcze sprzedawane farmery z d243 więc pewnie i pronary 82sa, tak jak w temacie który jest lepszy?
1. 82Sa ma dużo mocniejszy i pewnie lepszy podnośnik
2. 82Sa jest dużo tańszy
3. kwestia komfortu, w 82SA podobno jest ciszej, ale w pronarze jakoś tak wysoko się siedzi, a jak wygląda działnie dzwigni klamek zamków nawiewów?
4. kwestia awaryjności, o ile podobno pronar już jest innym ciągnikiem i wszystkie bolączki zostały poprawione o tyle farmer to nowośc i ciagle ma jakies niedociągnięcia (ps. ciekawe jak jest z belarusami o ile pronar poprawił wom chamulce i wiele innych podzespołów o tyle belarus pewnie nic nie modyfikował)
5. dostępnośc częsci, carraro napewno ze 3 razy droższe będzie ale z dostępnością części puki co jest bardzo cieżko
6. wytrzymałośc, czy ten farmer na carraro tak naprawde te napędy dłużej pochodzą jak skrzynia i napędy w mtz?

Dodaj odpowiedź