Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łączenie zbiorników-PILNE!!

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 18:17

Łączenie zbiorników-PILNE!! Połącz górą i dołem to wtedy nawet jak ci się u dołu zapcha to pójdzie górą.
Połączenia musisz i tak uszczelnić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łączenie zbiorników-PILNE!! Dzisiaj, 18:09
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łączenie zbiorników-PILNE!! Dzisiaj, 18:09
  •  

#22 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 18:22

Łączenie zbiorników-PILNE!! witam. mam problem i podepnę się do tego tematu.
a więc będę budować oborę dla opasów z MR. na środku będzie korytarz paszowy, po jednej stronie cielaki i młodzież na głębokiej ściółce, natomiast po drugiej stronie większe sztuki na rusztach z szambem pod rusztami. bydło będzie chodzić luzem, więc ruszta będą na całości o długości najprawdopodobniej 3,5m. dla tych ruszt nie jest wymagana żadna ściana podporowa na środku- wystarczy, że położy je się na brzegach. oczywiście wygodniej jest nie robić ściany, tym bardziej, że nie jest ona konieczna... wymiary szamba będą mniej więcej 3m x 15m (głębokość wyjdzie w trakcie, ale 2,5m będzie). słyszałem, że warto zrobić taka ściankę ze względu na łatwiejsze mieszkanie gnojowicy. co o tym myślicie? czy myślicie, że mieszadło będzie koniecznością? jak zrobię np 3 otwory w różnych miejscach do pompowania to samą beczką nie dam razy wymieszać i rozpracować kożucha? myślałem, ze np wypompuje to co się da, przywiozę beczką wodę ze stawu, zamocuje przewód od beczki przy dnie zbiornika, żeby ciśnieniem nie poderwało go go góry i może jakoś wszystko się wymiesza? bardzo proszę o rady, bo niestety nie mam własnych doświadczeń z tymi sprawami.
pzdr