SZYMANOX

Łączenie zbiorników-PILNE!!

Polecane posty

SZYMANOX    480

Witam,jestem właśnie w trakcie budowy zbiornika na gnojowice 12-nasto komorowego ,i mam dylemat mianowicie-łączyć je u góry czy u dołu ?W projekcie jest łączenie górne,ale facet który kieruje robotami mówi że rozmawiał z ludźmi i żałują że połączyli je od góry a nie od dołu.Ja nie mam pojęcia jak jest lepiej .Powiedzcie co o tym sądzicie i jak wy macie,bo muszę jutro dać odpowiedź. Z góry dzięki :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks2834    0

moim zdaniem lepiej będzie połączyć u góry ponieważ jak jeden będzie pełny to będzie spływało do brugiego a jak połączysz od dołu to jeden będzie pełny a drugi nie i częściej będziesz musiał opróżniac ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

pytanie zasadnicze czy wybierać chcesz z jednego czy z każdego po kolei.

I drugie ważne pytanie czy chcesz mieć w jednym sam szlam a w reszcie wode??

Chyba nie musze mówic jak należy łączyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

moim zdaniem lepiej będzie połączyć u góry ponieważ jak jeden będzie pełny to będzie spływało do brugiego a jak połączysz od dołu to jeden będzie pełny a drugi nie i częściej będziesz musiał opróżniac ale to tylko moje zdanie

 

ot i wyczerpująca odpowiedź. takich filozofów już dawno nie było na tym forum :D

osobiście mam trzy zbiorniki połączone . w pierwszym zbiera się gęsty szlam i jest połączony górą z drugim. trzeci połączony jest w połowie. myślę jednak że lepiej by było dołem bo można wybierać z jednego a z reszty by spływało, a tak muszę przerzucać rurę ssawną do wszystkich

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja bym połączył górą. W pierwszym materiał cięższy opadnie na dno a do następnego będzie przedostawać się coraz to czystsza ciecz. Łatwiej będzie usunąć szlam ale będziesz musiał pompować każdy zbiornik po kolei...

 

Częstość opróżniania jest taka sama niezależnie od sposobu połączenia.

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

witam np. u mnie jest jeden zbiornik i przed komorą do wybierania jest ściana na wysokość połowy zbiornika . i tu zaczyna sie problem poniewaz wszystko co rzadkie spłynie a gęste zostaje przed tą ścianą i później trzeba wode wlewać żeby wszystko wypłukac :(

 

także tobie radził bym łączyć dołem bo w kazdym zbiorniku bedzie tylke samo cieczy i w miare wybierania z kazdego równo bedzie schodzic a nawet jak na samej górze zostanie gęste to i tak to wyssiesz jak zejdzie na dół .

nie wyobrażam sobie jak by było łączenie z góry poniewaz z kazdego bys musiał osobno wysysać inaczej miałbyś ciągle cos w zbiornikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

O osady typu słomy itp, się nie martwię ponieważ będzie przepompownia więc najgorszy osad zostanie w niej lub zostanie rozdrobniony po przejściu przez pompę ;) Cyba będzie dołem, bo po przemyśleniu sprawy w przypadku łączenia górnego po pierwsze trzeba by przekładać wąż [12 zbiorników=12 razy ]a w przypadku łączenia dolnego ,można by zastosować to łączenie jako rurę do mieszania[zassać i wtłoczyć przez nią pod ciśnieniem jednocześnie do 12 komór] i wybierania gnojówki [po zastosowaniu zaworu trójdrożnego za przepompownią]... ;) mam rację?




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudzianek    0

ja u siebie mam 5 zbiorników. 2 oddzielnie od świń i 3 od krów i z płyty obornikowej. wszystkie mam połączone dołem. uważam że jak masz trudny dojazd do zbiorników to lepiej połączyć dołem. u mnie dołem połączone jest już koło czterech może lat i nie narzekam. w razie czego co któryś raz możesz przerzucić wąż do kolejnej komory. osobiście uważam że lepiej byłoby połączyć dołem:)


kupię siewnik zbożowy poznaniak szerokość 2,7m i kombajn zbożowy. najlepiej wielkopolska lub łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

kolego @szymanox tylko nie rób żadnych zaworów bo ja miałem mieszadło w zbiorniku na stałe to po 3 latach nie było co zbierac ze śmigła a teraz nawet niema kiedy tego wszystkiego wywalić bo kupiłem stacjonarne zapuszzne pod ruszt bo te zawory mają byc w środku dobrze zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Chodzi mi o zawór trójdrożny z PCV ,który był by na rurze za przpompownia i można by było z jego pośrednictwem odłączyć przepompownie a załączyć złącze wozu asenizacyjnego i wtedy tą rura łączącą można by mieszać we wszystkich komorach na raz i ciągnąć też ze wszystkich na raz.

 

99453940170763118169_thumb.jpg

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

koks2834-Chodzi mu o to:

jak połączysz od dołu to jeden będzie pełny a drugi nie

Coś ci się pochrzaniło ,przecież jak będą połączone dołem to we wszystkich będzie taki sam poziom.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

000000

........... >0

000000

Nie laczylbym ich do srodka,tylko pozestawial ich ciasno w dwa rzedy ,poprzebijal otwory bezposrednio ze zbiornika do zbiornika,a dopiero potem polaczyl dwa rzędy w jedną stdzienkę zbiorczą.Łaczenia oczywiscie dolem i ze spadkiem w kierunku zbiorczej.Te kropki na mim cudnym rysunku-to jakby ich nie było :D

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam 3 zbiorniki po 15.000 litrów łączone górą poprzez rurę PCV 25 cm średnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

KAROL4-musza nie mogą być zsunięte ze sobą musza mieć miejsce[0,5-1m] na ''ułożenie się'' i na to by na siebie nie prężyły .A myślałeś co by było jak by się zapchało po miedzy 1 a 2 ?wylewało by się wierzchem a jak się podłącze tak jak na moim rysunki to jak się zatka [w co wątpię ] to poleci dalej do drugiego .

Heh chyba będzie góra ,szeryf się obawia przecieków,i przesiąków ;) Dzięki za pomoc.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Połącz górą i dołem to wtedy nawet jak ci się u dołu zapcha to pójdzie górą.

Połączenia musisz i tak uszczelnić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

witam. mam problem i podepnę się do tego tematu.

a więc będę budować oborę dla opasów z MR. na środku będzie korytarz paszowy, po jednej stronie cielaki i młodzież na głębokiej ściółce, natomiast po drugiej stronie większe sztuki na rusztach z szambem pod rusztami. bydło będzie chodzić luzem, więc ruszta będą na całości o długości najprawdopodobniej 3,5m. dla tych ruszt nie jest wymagana żadna ściana podporowa na środku- wystarczy, że położy je się na brzegach. oczywiście wygodniej jest nie robić ściany, tym bardziej, że nie jest ona konieczna... wymiary szamba będą mniej więcej 3m x 15m (głębokość wyjdzie w trakcie, ale 2,5m będzie). słyszałem, że warto zrobić taka ściankę ze względu na łatwiejsze mieszkanie gnojowicy. co o tym myślicie? czy myślicie, że mieszadło będzie koniecznością? jak zrobię np 3 otwory w różnych miejscach do pompowania to samą beczką nie dam razy wymieszać i rozpracować kożucha? myślałem, ze np wypompuje to co się da, przywiozę beczką wodę ze stawu, zamocuje przewód od beczki przy dnie zbiornika, żeby ciśnieniem nie poderwało go go góry i może jakoś wszystko się wymiesza? bardzo proszę o rady, bo niestety nie mam własnych doświadczeń z tymi sprawami.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jump0ncash    0

tak-podlaczyc-szambo.jpg

Kolego zbiorników nie można łączyć jeden w drugi, musi być zrobione na opasce tak jak na zdjęciu, zdjęcie jak i cały artykuł pobrałem tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj