Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

Ursusc385    1562

ursus c330 jest dobry do takich lzejszych prac np.bronowanie , po krowy jechac , trawe z kosic itd.

to jest idealny ciagnik na małe gospodarstwa lub na gospodarstwa srednie (z 25 ha) jako pomocniczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Ja traktor główny to się nadaje ale na 10ha a tak to jako pomocniczy jest idealny. I moim zdaniem jest jak na swoją moc wystarczająco ciężki. Moim zdaniem w każdym gospodarstwie znajdzie zajęcie.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
To tak jak u mnie . Ale nie zawsze było ciężko.

było ciężko jak pod górę jechałem a na równym było ok i zależy jaka była słoma tęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
było ciężko jak pod górę jechałem a na równym było ok i zależy jaka była słoma tęga

 

No . A jaki rocznik miałeś?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

ciapek jest najlepszy na male pola

wytrzymaly, prosty w obsludze, a jak jest ich wiecej to dadza zawsze rade ze wszystkim(oczywiscie w granicach rozsadku)

ciapek staje sie nie oplacalny na wiekszych polach gdzie wieksze ciagniki zrobia wiecej i szybciej

ciapkiem mozna sie bawic na malych polach(duzo nawracania) lub jako ciagnik pomocniczy w lzejszych pracach

umnie wlasnie sa male pola :rolleyes: ale ciapki sa umnie nie zastąpione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
No . A jaki rocznik miałeś?

Ciapek jest z 1985 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

ursus c 330 to niezawodna maszyna mały, zwrotny do każdej maszyny pasuje co ważne mało pali i sie niepsuje kapitalka raz na 10 lat pozatym niema z nim problemów. umnie pracuje z prasą welgier AP41 i daje rade mimo ze mam i inne ciągniki. mam go jeszcze w uszanowanym orginalnym lakierze na niebiesko blok a maska pomaranczowa z okrągłą osią przednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Wszędzie wjedzie mały, sprawny, szybki, zwinny, mało pali, świetnie współpracuje z turem, łatwy w naprawie, dosyć tanie części. :P


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

to i ja sie pochwale c-330M jest z 88r ale nikt takiego nie ma, spokojnie belek mozna mu na przyczepki wlozyc przy sianokoszach wlozylismu mu na dwie przyczepki 25 belek siana i wiezlismy to 30km do domu, na asfalcie zdazylismy wyprzedzic c360 z ladunkiem o 3 belki wieksza

wszyscy sie pytaja jak to mozliwe normalnie wsiada sie i sie jedzie hehehe

 

Ciagnik jest seryjny ma tylko wymienina pradnice na alternator

 

ile ma mtg nie wiadomo bo jak dziadek dotarl silnik to sie licznik zacial na 4590 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
to i ja sie pochwale c-330M jest z 88r ale nikt takiego nie ma, spokojnie belek mozna mu na przyczepki wlozyc przy sianokoszach wlozylismu mu na dwie przyczepki 25 belek siana i wiezlismy to 30km do domu, na asfalcie zdazylismy wyprzedzic c360 z ladunkiem o 3 belki wieksza

wszyscy sie pytaja jak to mozliwe normalnie wsiada sie i sie jedzie hehehe

 

Ciagnik jest seryjny ma tylko wymienina pradnice na alternator

 

ile ma mtg nie wiadomo bo jak dziadek dotarl silnik to sie licznik zacial na 4590 mtg

 

No to dziadek lubi sobie przy gazować :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

oj tak na naszej 30-ce to cala rodzina stawiala swoje pierwsze kroki w prowadzeniu pojazdow lacznie 13 mezczyzn, a jak sobie pobalujemy troche i mamy kaca to nawet ciociunia wsiada za kolko i jezdzi ale tylko z dwokolka bo strach pozwolic jej na cos innego, :P posiadam 330m z 88r i jestem zadowolony jedyna wada to to ze zacial sie licznik mtg ale to juz sporo lat temu a tak wiecej to te metalowe przewody paliwowe lubia sie rozczelniac a poza tym to kiedys spalil sie kabelek od swiatel awaryjnych i tyle. ile ma koni nie wiem bo przeciesz przez 20 lat moglo troche juz uciec ale to dopada kazdy silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

25 belek

B) B) :rolleyes: :D :D :)

ale jazda

chyba z przepaści

Ty wiesz ile waży 25 bel siana??????????


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja mam z 78 r i podejrzewam, że jeszcze długo pochodzi. Taki mały ciągnik w gospodarce musi być-do drobnych prac, zwrotny, mało spali, części nie drogie itd. W tym roku i właśnie teraz ma robioną kapitalkę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ja mam C-330 taką trochę składaną bo skrzynia i most to z 1967 roku a silnik chyba z 1975 :D .Robię mu teraz remoncik silnika i pochodzi jeszcze wiele wiele lat oby części były :D .Z przodu mam okrągłą oś :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Mnie się pytasz? Jeśli tak to kupiłem z Mahle Oryginal czyli z Krotoszyna.Płaciłem 159 zł za sztukę,panewki firmy THM i płaciłem 25 zł za komplet na dwa korbowody,głównych nie zmieniam bo są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na jakim biegu prasujecie trzydzistką. A jeśli tur to chyba tylko taki na "linke" czy się może mylę? Mam C-330M i mnie te pytania nurtują. Tak pozatym to ma ona już 20 lat i ani jednej generalki, ale już przydała by się :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ja bolowałem pare lat c 330 tylko że prasą welger Ap 41

To zależy czy w sianie czy w słomie jaki pokos

Jak po polskim bizonie to przeważnie 1 i 2

Teraz mam claas'a consula to boluje 2 , 3 a czasami zdaży sie i 4

W sianach to przeważnie 2 nie robie grubych podwałowań

Co do tura można zamontować 2 sekcyjny

A 3 sekcyjny to niewiem

 

 

http://www.allegro.pl/item523213591_ladowa..._fabryczne.html

:lol:


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Miałem 30 -tkę mały niezawodny traktor na małą gospodarkę, była u nas prawie 28 lat, rozstawałem sią z nią ze wzruszeniem tyle lat na niej jeździłem od małego, ale niestety trzeba było kupować coś większego poszła jak świeże bułeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

zalety: według mnie 30 jest nie do zajechania bezawaryjna i lubi każde paliwo tani w eksploatacji łatwy dostęp do części i mała utrata wartości :lol:

wady: trochę za słaby silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj