Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Zalety i wady!

397 odpowiedzi na ten temat

#341 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:41

[Ursus C-330] Zalety i wady! też mam c330M i jakoś tylko szybkość lepsza ale że lepsza wydajność to raczej nie, nagraj film jak robisz tym agregatem chyba że robisz na taką głębokość jak ja bronami po siewie bo nawet c360 by miała co z nim robić żeby to jakoś wyglądało i może orzesz pługiem jakimś większym bo przecież Mka ma kopa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Zalety i wady! Dzisiaj, 17:36
  •  

#342 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:08

[Ursus C-330] Zalety i wady! 2.7 m i ursus c 330 hm ... ciekawe szczególnie po jesiennych orkach gdzie ziemia nie uleżala a i górki jak się trafią...
oj nie wiem jak ty tym zestawem pracujesz ale napewno dobrze to nie wygląda

#343 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 20:22

[Ursus C-330] Zalety i wady! agregat o szerokości roboczej 2,7 ma 27 zębów roboczych plus z tyłu podwójny wał nie wiem czy ciapek by to w ogóle podniusł. Chyba że odczepiłeś wałki z tyłu i odkręciłeś z 10 zębów to w tedy ciągniesz 2,7

#344 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 10 listopad 2012 - 22:22

[Ursus C-330] Zalety i wady! Kolego @rolniku360 nie wiem czy taki masz styl wypowiedzi czy tylko tu postawiłeś sobie za punkt honoru upierdliwość. Musiałbym być idiotą gdybym na forum, na którym udzielają się praktycznie sami rolnicy, czyli ludzie dogłębnie znający się na rzeczy, wypisywał niestworzone historie o tym że moja jedyna w sowim rodzaju M-ka zostawia w tyle MF-y 255 i 60tki. Mam porównanie do zwykłych trzydziestek, mam też do 28' z silnikiem z 30tki, którym także pracuje i nie dam sobie wmówić, że Ursus robił nowy model tylko po to żeby przyspieszyć jazdę o 2 km/h. Między 30tką a 30M jest odczuwalna różnica, choć oczywiście nie będzie z niej NH czy Fendta wśród tej serii ciągników. Moja ma około 2200 kg, więc ładnych parę kilo więcej niż normalnie ma 30tka, dodaj do tego lepsze przełożenia (o których sam wspomniałeś) i masz lepszy uciąg.
Specjalnie dla niedowiarków wrzucam zdjęcie, tyle że z odczepionym wałem strunowym bo schowany jest już na zimowanie (więc nie zrobię teraz żadnego filmiku z pracy tym sprzętem). Po umiejscowieniu uchwytów na TUZ każdy może sobie mniej więcej wyobrazić jak szeroki jest ten sprzęt. I nie - na głęboko nie robię orki 3-skibowcem, bo znów byłbym idiotą gdybym to robił albo przekonywał że tak jest. Co do pługa to końcówkę jego ramy możesz zobaczyć na zdjęciu - Unia Grudziądz 3x35, w podorywce idzie z trzema skibami, w orce głębokiej jedną odkręcam.
Jeszcze wracając do samego agregatu - ma 16 zębów w trzech rzędach (bez wału szło chyba z 21 czy coś koło tego). Każdy ząb idzie po swoim 'torze' więc daje dobre krycie. Głębokość pracy to 10-15, rzadziej 20 cm z braku takiej potrzeby. Wał ma średnicę 20cm. Ogólnie konstrukcja jak na taką szerokość jest dość lekka. W tym roku 328 (tyle że już z silnikiem z 30tki) targał nim ściernisko aż miło, choć oczywiście miał co robić. Przy uprawie po ziemniakach zrzuciliśmy wał i założyliśmy bronę zębową 3m, M-ka szła na trójce wiedząc że robi, ale swoje zrobiła.
Czy robi dobrą robotę? Panowie, nie jestem w PGRze, gdybym na swoim polu miał robić nim syf, to w ogóle bym na nie nie wjeżdżał. Pole jest równe jak stół i ładnie uprawione. I to właśnie po jesiennych orkach uprawiam nim pole po wysianiu nawozów pod pszenżyto ozime.
Zgodzę się że w życiu bym tego agregatu nie utargał mając podwójny wał i szerokie redlice. Ale on właśnie po to jest tak skonstruowany żeby 30tka z nim szła.
Powtórzę na koniec raz jeszcze - nie wciskam ciemnoty ludziom którzy na co dzień siedzą w temacie.

Edit: warto by jeszcze dodać że nie mam u siebie ciężkich gleb, które dodatkowo utrudniałyby ciągnikowi pracę, a raczej lekkie, klasa IVa-V.

Załączone miniaturki

• SAM_0535.JPG

Edytowany przez lukasz222, 10 listopad 2012 - 22:35.

#345 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:35

Między 30tką a 30M jest odczuwalna różnica

O jaką różnice Ci chodzi ?:)

#346 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:38

O jaką różnice Ci chodzi ? :)

Głównie (w moim przypadku) widać to przy prędkości i przy pełnym zestawie obciążników - przy sile uciągu, jak już wyżej wspomniałem.
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 19 styczeń 2013 - 00:23.
cytowanie poprzedniego posta

#347 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3466 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 listopad 2012 - 22:41

[Ursus C-330] Zalety i wady! Jaka różnica ludzie to ten sam traktor , żadnej rewolucji nie przeszedł , różnice to takie że odrobinę szybszy i cichszy ale ta jeb$&a nakrętka..................

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#348 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:54

[Ursus C-330] Zalety i wady! No jak kolega lukasz222 swoją c 330 M targa agregat to ja zamieniam się na swoją c 355 bo ona w agregacie 2,5 pod ziemniaki wiosną na co robić na 2 biegu a tu c 330 M targa na 4 biegu.Twarda maszyna tylko ze po świeżej orce pod siew c 330 ma co robić w bronach trójkach a tu jeszcze agregat na 2,7 metra to tylko wałki same się toczą a dziabki lekko rysują.Ale jaja.Zapnij pług 3 i pokarz jak się nimi orze.Niech się c 360 ze wstydu spalą a ty co drugi rok kapitalka. :D

#349 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 23:03

[Ursus C-330] Zalety i wady! Oj koledzy, nikt tu o rewolucji nie mówi, seria ciągników to seria, nie będzie widocznych kolosalnych różnic bo te ciągniki pracują przy tych samych maszynach ;) Tak samo można powiedzieć - jaka różnica w robocie między 28 a 30? I ten i ten zrobi to samo i tyle samo. Różnica będzie głównie w czasie pracy i w tym jak dany model pracuje. Nie chcę już zaśmiecać tematu przekonywaniem bo wszystko co miałem do powiedzenia - powiedziałem. Każdy może mieć swoje zdanie o różnicach między tymi ciągnikami. Czy są podobne - są, toż to jeden i ten sam protoplasta. Czy mogą się różnić - pewnie, bo od tego są różnymi modelami.

@balcerek1
Hahaha naprawdę zabawne, zwłaszcza z tym pługiem. To sie nie skończy kapitalką a prędzej rozwali skrzynię lub tylny most. Zastanów się co piszesz, ciapek nie zawsze idzie na 4, bo i na 3 jak jest ciężko. Ma co robić, tak jak z bronami, tyle że brony idą gęściej, a jak ja mam po orce zagrzebać tylko nawóz i wyrównać pole to nie będę wbijać redlic do samego piachu bo to bez sensu, od tego są pługi i głębosze.

#350 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 23:21

No jak kolega lukasz222 swoją c 330 M targa agregat to ja zamieniam się na swoją c 355

Raczej by się nie zamienił bo 30 ma większą wartość...

tylko ze po świeżej orce pod siew c 330 ma co robić w bronach trójkach

ja tam sobie pyrkam 1000-1200 obr spokojnie, bez stresu na lajcie ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 23:31

[Ursus C-330] Zalety i wady! To jak masz wyrównać tylko pole i wymieszać nawóz to po co ci agregat.Ja na swoich ziemiach jak mam nawet pod siew uprawiać to muszę agregat zagłębić bo jak nie to tylko pacyny we wałkach latają. :D A co do c 330 i c 330 M jest taka różnica ze jest M-ka szybsza o zwykłej 30 ale i za to słabsza. :) Pozdrawiam

#352 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 10 listopad 2012 - 23:32

[Ursus C-330] Zalety i wady! Weźcie sobie zerknijcie najpierw na fotkę tego agregatu! Też myślałem że 2,7 m nie możliwe ale to jest aby 16 łap rozstawione na tą szerokość. Nic strasznego.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#353 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 23:41

[Ursus C-330] Zalety i wady! @romek6340
Chociaż jeden przytomny i czytający od początku do końca. Dziękuję za Twoją uwagę

@balcerek1
Używam go bo wchodzi głębiej niż brona i właśnie lepiej pacyny rozwala (no i wał trochę ubije ziemię), brona tak pola nie wyrówna. Choć bron trójek też używam do takich prac ale to na glebach VI klasy bo to piaski i szkoda przesuszać agregatem dodatkowo. No i przede wszystkim - perz. Żadna brona nie 'starga' tak jego korzeni jak redlice w agregacie.

#354 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 10 listopad 2012 - 23:42

[Ursus C-330] Zalety i wady! dokladnie :) ten agregat to i wladymircem utarga bez problemu :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#355 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2012 - 10:00

[Ursus C-330] Zalety i wady! Panowie, może to nie odpowiedni dzial i czas. Ale wiecie ile musi miec mm tarcza sprzęgła 1 i 2 stopnia w ursusie 328? z góry dzięki za pomoc :)

#356 Share Piteraszek

Piteraszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:09

[Ursus C-330] Zalety i wady! W moim przypadku największą wadą c-330 jest jej mały rozmiar, a mianowicie ilość miejsca dla kierowcy. Mam 190 cm wzrostu i kolanami obejmuję tablicę ze wskaźnikami. Po pracy w cięższym terenie mam bardzo poobijane kolana. Chciałem zmienić siedzisko na wyższe ( a nawet to zrobiłem na chwilę) lecz ojciec sporo niższy miał problemy z dostaniem do pedałów. Póki traktor jest jego nie mogę myśleć o takiej przeróbce:(. Ogólnie do niego należy gospodara ale sporo pomagam i przygotowuję się do przejęcia:).

#357 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 08:08

[Ursus C-330] Zalety i wady! Piteraszek "przełóż" deskę na druga stronę kierownicy o niebo więcej miejsca lepiej się wsiada itp
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#358 Share Piteraszek

Piteraszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:39

Piteraszek "przełóż" deskę na druga stronę kierownicy o niebo więcej miejsca lepiej się wsiada itp

Jak to przełożyć deskę na drugą stronę kierownicy? Cały ten panel umieścić na masce? Chyba żeby przyciąć maskę i deskę umieścić na baku. Jest to chyba wykonalne tylko będą potrzebne dłuższe kabelki. A no i co z odpalaniem bo przełącznik jest pod deską?
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 19 styczeń 2013 - 00:23.
cytowanie poprzedniego posta

#359 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:54

[Ursus C-330] Zalety i wady! odpalanie to sobie możesz łatwo zmienić, nawet na ten przycisk od klaksona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:55

[Ursus C-330] Zalety i wady! albo stacyjką od MF-a czy jakaś inną
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie