Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Zalety i wady!

397 odpowiedzi na ten temat

#321 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:44

[Ursus C-330] Zalety i wady! Witam. Ja osobiscie przez kilka lat wozilem sobie drewno opalowe zestawem ursus c 330+ d 47. Ładowalem przewaznie na przyczepe po 9m3 buka na skladzie przy lesie,czasem 10, gdzie 1m3 takiego drewna wazy nie mniej niz 800 kg.

Prosto przeliczyc 9x800=7200 kg na przyczepie i jakos ciapek nie zdychal na aswalcie na 6 biegu ,oczywiscie ze do gorek do 4 trzeba bylo schodzic ale radzil sobie dobrze.
Moj c 330 +d47 pelna pszenicy (no mala pryzma) na drodze nie ma zadnych problemow na 6 do lekkich wzniesien wylatuje,no wkoncu z czym mial by sie meczyc z 4tonami pszenicy na przyczepie :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Zalety i wady! Dzisiaj, 10:06
  •  

#322 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 06 marzec 2012 - 09:57

[Ursus C-330] Zalety i wady! Ja nie jestem szczęśliwym posiadaczem C-330, ale zapadł mi w pamięci z jazdy na kursie na prawo jazdy kat. T - już chyba ze 20 late temu to było. Ogólnie fajny traktorek, ale tak klaustrofobicznej kabiny chyba nie ma w żadnym innym traktorze (ta mała okrągła) - no może jeszcze C-360 z podobną kabiną. Ciężko się wgramolić i wygramolić ze środka - do małych to ja się nie zaliczam a kierownica tuż nad nogami. Czerwiec, żar leje się z nieba, a litry potu ze mnie :). Godzinę jazdy i tak trzeba odbębnić. Szyba tak blisko kierownicy, że ręce można poobijać - pewnie po kilku miesiącach bym się przyzwyczaił i byłoby ok :). Ciężkie sprzęgło, a siedzi się okrakiem na ciepłej skrzyni biegów - być może dlatego było tak gorąco. I o dziwo pomimo strasznego gorąca jakieś dziwne podmuchy powietrza od spodu, bo przecież w tej kabinie jest tyle dziur co w serze szwajcarskim.
Poza tym mały, zwrotny, dość cichy na małych obrotach.
Jeździłem na tej jeździe jeszcze małym MF-em bez kabiny i Zetorem. W Zetorze komfort bez porównania do C-330. Do MF-a trzeba się przyzwyczaić - zrywny i dużo szybszy do tyłu jak C-330.

#323 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 06 marzec 2012 - 14:29

[Ursus C-330] Zalety i wady! Też nie mam ciapka ale miałem okazję pracować wieloma.Wniosek-im starszy tym lepszy,podobnie jak w C360.

#324 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 08 marzec 2012 - 16:23

[Ursus C-330] Zalety i wady! może i macie racje z tym że czym starsza to lepsza , ale o obie trzeba dbać :)

#325 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 09:41

[Ursus C-330] Zalety i wady! dokładnie mówicie że o ciągnik trzeba dbać np c zadbana c 330 z 80r pociągnie 2 przyczepy zboża a niezadbana c 330 z 90r już nie to widać różnice

Edytowany przez MAT912, 28 marzec 2012 - 13:21.

#326 Share Dexus

Dexus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:23

ech to ja sprzedaje zetora i kupuje c 330 ...... :o

Myśle że tyle ile spali zetor np przy orce 10 ha to c330 przez caly rok nie spali :D

To Źle myślisz.

Edytowany przez przemrolnik, 11 lipiec 2012 - 18:56.

#327 Share mateusz13

mateusz13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 maj 2012 - 13:38

[Ursus C-330] Zalety i wady! ponowie ja mam c-330 i daje rade
ale co do tego jak wy mówicie że na 10 - 15 ha czystego pola starczy ;) to bym się poważnie zastanowił nad kupnem c-360 bo może i ciapek da rade ale to szkoda ciągnika i kierowcy który się na nim męczy a przecież dzisiaj czas to pieniądz.

hehe
nie wiem ile zetor pali ale c-330 też jest paliwożerna
ja mam 5ha swoiego no i 5ha dzierżaw i dość często go tankuję
w orce spalam 10/12l na 1ha pola no z dojazdem

Edytowany przez razor275, 15 maj 2012 - 13:37.

#328 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 maj 2012 - 19:39

[Ursus C-330] Zalety i wady! Jesli spalasz te 12 litrow, to jakie masz ziemie, ze ciagnie tyle pali ci przy plugu?

#329 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 17:20

[Ursus C-330] Zalety i wady! Ciapek to dobry traktor mam go od nowości ,miałem także Farm mota 250d ale Ursus lepszy podam przykład gdy orałem na mokrym terenie to sąsiad Fergusonem się kopał a c330 się lekko ślizgała :) i to przez miedzę
Ursus c330 jest dobry jeżeli masz podmokłe tereny i nie tylko moja 30 jest po remoncie kapitalnym i powiem że w zimie rozrzutnik pełen drzewa ciągał pod górke raz nie mógł wyjechac ale powoli dał rade

Ale powiem szczerze szkoda katowac ciapka dlatego zamierzam dokupic większy ciągnik ale polecam U c330 :)

@mateusz13 to na jakim ty biegu orzesz? na 1 i gazu do oporu ?

Niezawodny ciągnik i powiem szczerze w zimie powoli rozbijam ok 1-2m zaspy :)

A żeby nie było że ma same zalety to do wad dodam skrzynie biegów która do remontu cały czas się blokowała ;/

#330 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 17:37

[Ursus C-330] Zalety i wady! Prostrzego ciągnika trudno znależć niema linek cięgieł przeróżnych regulacji innych dupereli jak nie ma kabiny to zrobić remont silnika to chwila moment kilka kluczy i samemu w szopie zrobisz ,wymiana filtrów paliwa oleju to kiladzieści zł a wymiana wszystkich filtrów w 120 km Fergusonie to 1 tyś zł nie starczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 14 czerwiec 2012 - 10:04

[Ursus C-330] Zalety i wady! 330 to prosty i twardy ciągnik nie zamienił bym się z nikim na nic o podobnej sile nawet jakby mi dopłacali nawet z tego względu że mało co się psuje zwykle wygląda to tak że wsiadam i odpalam i pracuje

#332 Share pakitoo

pakitoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:56

[Ursus C-330] Zalety i wady! Ja mam zestaw 3p+c330 na 16 ha mozaiki (wjeżdżasz na piasku, za chwile torf, glinka, piasek, i nagle gliniocha, że tylko suszyć i mur stawiać) i powiem, że do pługa to się może i nie nadaje (głównie przez brak dociążania i trzeba się rozdzielaczem nawajchować), ale praktycznie wszystko inne pociągnie. 4 brony 80tki zawieszane przeciągnie nawet przez staw - wystarczy zdjąć dolny zaczep z tyłu i blokada i trzeba nie lada fachowca, żeby się zakopać.
Planuję na swoje gliniochy kupić coś większego kiedyś ale prędzej sprzedam 3p niż ciapka. Rocznik 78. Rok temu dnowiłem mu blachy i instalację, zregenerowałem pompę i przez najbliższe 10 lat pewnie nawet palcem nie będę musiał kiwnąć.

Zalety:
- żre wszystko. w zbiornik można każde barachło wlać i pójdzie
- mało żre (no, jak go się da w orkę na ciężkiej glinie to normalne że spali dużo, ale mówimy o pracach na miarę 30 koni)
- Nobel za blokadę mechanizmu różnicowego - można ręką włączyć i przejdzie tam gdzie napędowiec się utopi
- lekki i zwrotny
- "gdzie w ciapku się dolewa olej?" (posiadacze 3p zrozumieją)
- młotkiem, śrubokrętem, kluczami 13, 17 i 19 i kawałkiem drutu można śmiało robić generalny remont
- nie trzeba kręcić kierownicą 10 razy żeby skręcić (a bica się trenuje)
- traktor z wrednym charakterem. Dumny posiadacz ciapka nie wie co to znaczy "nie pociągnie". Musi pociągnąć i ch**! Najwyżej będzie podskakiwał bo małe bydle, ale jak mu założyłem bliźniaki, to 2 przyczepy po 5 ton pszenicy przez pole przeciągnie chociaż hałasu przy tym narobi więcej niż odrzutowiec
- z tego co czytałem jakiś kolega rozwodził się nad tym jak lekko w 360 rozblokowuje się biegi w przeciwieństwie do 330. Chłopie? Jak ci się udało zblokować skrzynie w ciapku? Ja od ponad 20 lat próbuję i nie dałem rady. Gdzie w 360(lub 3p) z wstecznego na 2 i odwrotnie przełączanie to jak rosyjska ruletka.
- jeden z nielicznych traktorów z zapalniczką w standardzie. Wystarczy dodać gazu i przystawić kiepa do tłumika. W razie zgubienia zapalniczki funkcja wręcz nieoceniona!

Wady:
- za lekki przód. Przy poznaniaku albo ciężkich bronach zawieszanych jeździmy na dwóch kołach a kwestię zawracania pozostawiamy Bogu i własnemu szczęściu.
- trochę za słaby tylkny most. Powoli przegrywam nierówną walkę z pochwami i zwolnicami. 2 razy rozwiercałem na grubsze śruby, już nawet kombinowałem ze spawaniem ale i tak się popuszczają, wyciągają i rozłażą. Ciapki nie lubią dźwigać i boje się, że pwenego dnia po prostu mi zwolnice odpadną.
- sprzęgło. Jakis debil zainstalował sprzęgło od c-360 ale oczywiście dał mniej sprężyn na tarczach. Efekt - jarają się tarcze bo za słabo dociska. A jak dołożyłem na tyle co w c-360 to rozerwało docisk (przy okazji wyrywając solidną dzurę w obudowie koła zamachowego oraz portkach mojej skromnej osoby) bo w c-360 skręcony na sruby "8" a w ciapku na "6". Mądremu inżynierowi, który to wymyślił bym 10 lat łagrów dał.
- rozdzielacz podnośnika pod siedzeniem? Jak się jeździ na 5 biegu po polu z bronkami i, nie daj Boże, na dołku podskoczy przy próbie podniesienia pompy - mamy efekt gilotyny.
- ogólny ryk, wycie i chuk. po 3 godzinach w ciapku na wysokim gazie słyszymy go przez następne 5 godzin, nawet w zaciszu własnego domu.
- przepaść mędzy 4 a 5. Brakuje okropnie tam jeszcze jednego biegu.

#333 Share Sherlock

Sherlock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 20:51

[Ursus C-330] Zalety i wady! C-330 dobry ciągnik na gospodarstwa do 10ha, mały zwrotny przeciśnie się przez każda "dziurę" a spali tyle co kot napłakał.

#334 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 20:28

[Ursus C-330] Zalety i wady! @ Sherlock ciapek jako podstawowy ciągnik na małe gospodarstwa jest dobry choć lepszy był by 3512 mocniejszy i zwinniejszy. Ale trzydziestka nie zastąpiona jest jako pomocniczy ciągnik w gospodarstwie. JA mam poczciwego ursusa i nie zamieniłbym go na inny sprzęt. łatwy w naprawie części tanie. Ma parę niedociągnięć, ale to jest konstrukcja z sprzed lat kilkudziesięciu i wg mnie daje radę w dzisiejszych czasach. Nawet w Niemczech spotkałem trzydziestkę i w to nie małym gospodarstwie :P

#335 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 25 sierpień 2012 - 10:22

[Ursus C-330] Zalety i wady! Ursus jest to bardzo dobry ciągnik wiadomo jest o brak wspomagania Ja do 2011 roku pracowałem Ursusem na 9 hektarach z 10 sztuk bydła + trzoda chlewna około 60 sztuk opłacał sie to w tym roku kupiłem Ursus 385 i doszło troche pola ale znam gościa który obrabia 16 ha ursusem 330

Edytowany przez milanreal1, 25 sierpień 2012 - 19:54.
orty i literówki

#336 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:00

[Ursus C-330] Zalety i wady! przez 21 lat Ursus c-330M kupiony nowy w 1990r. pracował u nas jako jedyny ciągnik na 15ha, dopiero w 2010r. miał remont kapitalny, dopiero od zeszłego roku odciążyła go c-360

#337 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 październik 2012 - 14:25

[Ursus C-330] Zalety i wady! U mnie 330M to główny ciągnik na 19 ha z groszami. I wszystko daje rade obrobić na luzaku:) Mam też znajomego który swego czasu jedną jedyną trzydziestką dawał radę obrobić 40(!) ha. Dlatego dziwi mnie jak ktoś ma 10 ha i chcąc dokupić/ wydzierżawić pare małych poletek już zastanawia się nad 60tką czy 80tką bo nie da rady, albo jak to dzisiaj w modzie przy 25 hektarach kupuje za kredyt jakiegoś nowoczesnego plastika z elektroniką o mocy od 120 KM wzwyż, "żeby mieć jak inni nie mają".

Ja spokojnie daje sobie rade na tym jednym małym ciągniku, jeszcze studiując dziennie 60km od domu gdzie w tygodniu jestem poza domem (a ojciec z powodów zdrowotnych już od dawna na ciągniku nie pracuje). Owszem, mam do pomocy jeszcze jednego składaka C330-328-325 ( ;) ), ale jeden traktorzysta na dwóch nie pojedzie. Dwa lata temu kupiliśmy do M-ki tura jednosekcyjnego (na moje potrzeby wystarczający) i przy wzmacnianej pompie chodzi jak w zegarku. Po remoncie przy orce nawet sie mocno nie zagrzeje a i palić nie spali dużo. Z agregatem 2,7 m daje rade bez problemu, przy siewie poznaniakiem jedynie ciężko czasem nawrócić na piaskach przy pełnej skrzyni. Ale na dwóch kołach nie jeździ.

Fakt faktem że jeśli fundusze pozwolą to w przyszłości będe chciał zakupić coś większego typu U C385 - 914 żeby usprawnić i przyspieszyć troche prace w polu typu orka, uprawa (bo nie zamierzam pracować tylko na gospodarstwie), ale 30tki nie pozbędę się napewno, bo to ciągnik bardzo uniwersalny, wytrzymały i ekonomiczny. Ogólnie naprawdę wart polecenia.

Edytowany przez lukasz222, 28 październik 2012 - 14:27.

#338 Share zico

zico

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 11:07

[Ursus C-330] Zalety i wady! Łoł agregat 2,7m szatan nie ciagnik :) ja zetorem 5320 agregat 2.5m ma czasami co robic :)

#339 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 11:59

[Ursus C-330] Zalety i wady! 2.7 metra jeszcze z siewnikiem ? haha to c360 przy 2.5 metra zwykłym agregacie uprawowym ma co targać a co dopiero ciapek haha chyba jeszcze chłopie nie wstałes ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 10 listopad 2012 - 13:11

2.7 metra jeszcze z siewnikiem ? haha to c360 przy 2.5 metra zwykłym agregacie uprawowym ma co targać a co dopiero ciapek haha chyba jeszcze chłopie nie wstałes ;D

Kolego czytaj ze zrozumieniem zanim zechcesz kogoś wyśmiać - nigdzie nie napisałem że siewnik mam zapięty do agregatu jako zestaw. Każda maszyna jest ciągana osobno.

Łoł agregat 2,7m szatan nie ciagnik :) ja zetorem 5320 agregat 2.5m ma czasami co robic :)

W sumie wszystko zależy od agregatu ;) mój ma 3 rzędy zębów plus zwykły wał strunowy, przy dobrym ustawieniu na 4 biegu spokojnie uciągnie. Choć przyznam że M-ka dość sporo odstaje od zwykłych 30tek, jest naprawdę dużo bardziej wydajniejsza a zadbana i przy dobrym przełożeniu pociągnie sprzęty których nie powstydził by się nawet 4011 czy 360.