Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Zalety i wady!

397 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 28 czerwiec 2011 - 08:11

[Ursus C-330] Zalety i wady! co prawda c-330 swoje wady (wyżej wymienione) ale jako ciągnik pomocniczy jest idealny, szczególnie w uprawie ziemniaków oraz warzyw. W lekkich pracach jest BARDZO OSZCZĘDNY!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Zalety i wady! Dzisiaj, 21:28
  •  

#262 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 17 lipiec 2011 - 00:36

[Ursus C-330] Zalety i wady! Zalety:Dodany obrazek

-zwrotny ( nie wiem jak w innych modelach ale u mnie kierownica chodzi lekko)
- małe spalanie
- twardy silnik ( wiem co piszę gdyż sporo u mnie przeszła )
-wysoki uciąg jak na jak na swą moc
-chłodzony cieczą
-świece żarowe
-odprężnik
- prosta skrzynia
-dwu stopniowe sprzęgło
-osobne wajchy do włączania/wyłączania WOM i podnośnika
-dobra blokada tylnego mostu
-możliwość regulacji prześwitu oraz rozstawu kół,
-bardzo dobry rozkład masy,
-z prawie wszystkim sobie poradzi w prawie każdej sytuacji
Wady;Dodany obrazek

-brak biegu pomiędzy 4 a 5

Jak dla mnie to c-330 jest najlepszym traktorem do małych i średnich gospodarstw i nadaje się w większych jako traktor pomocniczy np przy pracy z turem Dodany obrazek

#263 Share daniel2688

daniel2688

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:04

[Ursus C-330] Zalety i wady! Też posiadam Ursusa c-330 tyle ze nie pracuje w gospodarstwie rolnym tylko w sadowniczym do sadu, malin, porzeczek idealny. Jeżeli bym miał kupić mu pomocnika to bym wybrał MF 255 też idealny do gospodarstwa sadowniczego. :)

#264 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 25 lipiec 2011 - 14:50

[Ursus C-330] Zalety i wady! Wady to moze ze brakuje biegu miedzy 4 i 5 zarowno w zwykłej jak i w M. No i ceny uzywanych sa dosc wysokie. Może dlatego ze sa bardzo chodliwe??? nie wiem :blink:
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#265 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 25 lipiec 2011 - 19:00

[Ursus C-330] Zalety i wady! do najsłabszej prasy rolującej musisz mieć ciągnik o mocy co najmniej 45-50 KM. 30 nie da rady:)
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#266 Share Dominik1994

Dominik1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Rolnictwo dziewczyny

Napisany 27 lipiec 2011 - 09:32

[Ursus C-330] Zalety i wady! 30tka to jedynie do kostki jakoś by chodziła ja prasuje ciągnikiem 80km i jest akurat
:)

#267 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 21:27

[Ursus C-330] Zalety i wady! ja tez mam c 330 i jako pomocnik to ok traktor ale na małe gospodarstwo też jest dobry jako jedyny jeżeli nie bedzie miał za duzo sprzetu do ciągania

Opus meum est

#268 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport , motoryzacja:)

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:58

[Ursus C-330] Zalety i wady! Jak dla mnie c 330 nie ma prawie żadnych zalet jedyny plus to chyba spalanie. Mam taką od nowości i żałuje że dziadek ją kupił. Ten ciągnik sie po prostu do niczego nie nadaje w 100 procentach wole c 360 lub c360 3p którymi zrobie PRAWIE wszystko , a tu do wycinaka go nie zapne bo za słaba pompa i za mały, kukurydzy tez nim wożić nie moge bo za słaby ma problem z wjazdem na pryzme z przyczepą d 47, zwykła kosiarka rotacyjna niby jakos idzie ale tak powoli ze mozna szału dostac na tej 4 kosić kierownica ciężko chodzi od nowości chodz zawsze smarowne wszystkie zwrotnice itp. tylko grabarka i siewnik i to nikt nim nie chce w domu jeżdzić kazdy woli c 360 o wiele wygodniejsza, sterowanie podnośnikiem to jakieś kretyństwo w c 330 trzy opcje do wyboru na któryh w jedenj tylko podnosi a w drugiej opuszcza jakos po głupiemu i trzeba na wyczucie opuszczać mogli to zrobic jak np. jest w 912, 360 że raczka i opuszczamy do którego miejsca chcemy sprzedam z miła chęcia ten ciągnik.

A i zapomniałem dodac że po całym dniu właczania i wyłańczania WOM-u (praca z rozrzutnikiem) boli kręgosłup od ciągłego schylania sie by włączyć przekażnik

#269 Share wladyslaw1

wladyslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:39

[Ursus C-330] Zalety i wady! Zgodzę się z wszystkimi zaletami i wadami c 330, jest to ciągnik dobry jako pomocnik. Dodatkowo jeśli ma się zamontowany przedni napęd (tak jak ja) to ciągnik praktycznie niezastąpiony na niezaduże areały oraz w sadownictwie. Obecnie karczuję stare czereśnie i musiałbym chyba pożyczać ciągnik od sąsiada gdyby nie ten napęd. Pozatym spalanie do przyjęcia i ogólnie trwały i mocny ciągnik. Części dosyć tanie i ogólnodostępne na każdej składnicy.

#270 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2011 - 21:47

[Ursus C-330] Zalety i wady! Wg mnie poważną wadą jest zbyt mały uciąg. I trochę lekki przód jest. Ale ogólnie jest git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:35

[Ursus C-330] Zalety i wady! Kolego zauwarzyłem że chcesz zrobić złe zakupy. Prasa kostkująca możesz dać do 5 tyś. nie więcej.
Rozrzutnik dwu osiowy nie nadaje się do c 360 a nie c330 ponieważ jest za słaby ciągnik. Wystarczy jesno osiowy ponieważ ma docisk do ziemi i ciągnik da rade. Z dwu osiowym jedzie się ciężej niż z przyczepą. Przemyśl poważnie to co powiedziałem.

"ciągnik trwały" nie mogę się z tym zgodzić. Ja mam z turem dzisiaj ładowałem przyczepe ziemi i stała się katastrofa. Moje dobre c330 ZŁAMAŁEM W PÓŁ. Trzeba było załadować ciągnik ładowarką na przyczepe i przywieżć do domu

#272 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 14:32

[Ursus C-330] Zalety i wady! ja bym się z tym małym uciągiem nie zgodził bo u mnie c-330 sporo już przeszła i dość duże ładunki ciągała i zawsze sobie daje rade

#273 Share ciapek28

ciapek28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie mechaniką, konstruowaniem maszyn rolniczych, uprawą pola.

Napisany 10 grudzień 2011 - 17:48

[Ursus C-330] Zalety i wady! ja mam ursusa c 328/330 i jestem z niego zadowolony bo ma małe spalanie jest zwiny i mało waży i wystarczy tylko
olej wymieniać i morze przechodzić spokojnie 15 lat , ale zalerzy jak kto o sprzęt dba

#274 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2011 - 17:56

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Rozrzutnik dwu osiowy nie nadaje się do c 360 a nie c330 ponieważ jest za słaby ciągnik.

To w końcu kto ma ten rozrzutnik ciągać? jak ani 60-tka ani 30-tka ;[

#275 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 00:24

[Ursus C-330] Zalety i wady! c-330 jest też bardzo dobra do uprawy międzyrzędowej jak i do oprysków

#276 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 14:50

[Ursus C-330] Zalety i wady! Ciapek28 tak chwalisz tą c 330, ale powiedz co Ty tak nią naprawde zrobisz??? opryski czy grabarka to możesz zrobic innym mocnijejszym ciągnikem np c 360 3p i prawie tyle samo spali, ale nie oszukujmy sie kto by np. chciał kosic rotacyjna i c 330 oszalec można z powolności i braku mocy. Takie mam zdanie na c 330 i nikomu nie życze takiego traktora.

#277 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 15:39

[Ursus C-330] Zalety i wady! Co ty pieprzysz takie głupoty , wiadomo że c330 to nie potęga , ale do małych prac jest w sam raz jak i koszenia rotacyjną. Masz Proste pole to 5 i jedziesz , wtedy napewno nie powiesz że wolno . Spali mniej od każdej c360 nawet 3p.

#278 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:01

[Ursus C-330] Zalety i wady! Niech spali mniej ale nie uśmiecha się robota nią. Haha tym to mnie rozbawiłeś c 330 i koszenie piątką, chyba trawnik na podwórku będziesz kosił. Wjedz w dobrą trawe i wrzuć piątke to ciapek nie będzie wiedział w którą strone jechać. Wiem, będziesz cytował słynne słowa ,,Niezawodny ciągnik do letkih prac" co to takiego te prace?? siewnik i wózek haha żenada na normalnym gospodasrtiwe takim nawet 25 ha nie ma już pracy dla trzydziestki bo jest po prostu za słaba i za mała do jakiejkolwiek większej roboty tyle.

#279 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:39

[Ursus C-330] Zalety i wady! ja tam dużej różnicy nie widzę jakbyś jechał c330 na 4 biegu a c360 na drugim , obroty na wale może ciut większe prędkośći napewno nie , tak pozatym to nic , widzę że zacięcie bronisz swojego niezawodnego ursusa c360 3p , jakiś czas koleś pisał coś o 3p że tak strasznie mało mu pali 3p że ileś tam h zrobił na małym zbiorniku , śmiech . Aa powiedz mi dlaczego większość osób pozbywa się c360 i c360 3p?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:09

[Ursus C-330] Zalety i wady! Może nie napiszę wad i zalet , ale porównam ten ciągnik z ciągnikiem takiej samej mocy jakim jest T-25 , pracowałem obydwoma ciągnikami . Więc tak : władimirec mniejsze spalanie , w c330 dolny zaczep standardowy czego brak w T-25 , hydraulika mocniejsza w T25 , władimirec lepsza skrzynia "rewers" , więcej przełożeń , lepszy komfort jazdy , a jak władek z oryginalną kabiną to nawet tego komfortu nie ma co porównywać . Gdybym miał wybierać na pewno padło by na T-25 . To tylko moja osobista opinia więc proszę nie brać sobie tego do serca.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi