Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

malorolny    0

Jasne , przecież te ciągniki mają tyle samo wad co zalet , szkoda że ich nikt w konkretny i rozsądny sposób nie zmodernizował bo to super kaczaki na pare hektarów i obrabiania babcinego ogródka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

a no szkoda ale dają sobie rade w lekkich jak i ciężkich pracach z odpowiednimi maszynami smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

klepak995 nie patrz sie na dane ursus 328 jest lepszy od 330 bo był produkowany w lepszych latach z lepszych materiałów i bardziej dokładnie niz 330 z lat 80-90 , nie wiem czemu mówicie ze ciapek nie da rady z D47 ja spokojnie taka targam pełna zboża ursus 328 moze i tak jest za lekki ale od czego macie pompe ? i belke pompe do góry i na dychlu oprzeć i wtedy pujdzie


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

@Ursus328 nie o to mi chodzi chodziło w mojej wypowiedzi a z tą dokładnością to się nie zgodzę bo traktory za czasów komuny były solidnie zrobione a nie to co teraz co drugi to bubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

i belke pompe do góry i na dychlu oprzeć i wtedy pujdzie

Pójdzie... ale przód do góry.... :D ,a tak na marginesie ortografia !!! Masakra , a może mi się tylko zdaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no pójdzie z d47 ale jak zawalisz pełną to ledwo dycha na 6 , do c 330 jest d 732 i 4 tony ładunku to powinno być maximum , d 732 ma 1500 kg i jej ładownosc wynosi 4000 kg , więc razzem tyle ile c 330 ma w dowozie DMC


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

mój tata jak jeszcze nie było c-360 to ciągał w żniwa sąsiada d-50 była załadowana pełna zboża i na 6 c-330 jeździła jak chciała laugh.gif ale było jej ciężko na 6 więc częściej jeździł na 5 żeby nie męczyć traktora ale tez to nie jest ciągnik na duże ciężary w c-330 mamy tylko 30km pod butem a nie 300km więc też trzeba z rozsądkiem dobierać do ciągników maszyny bo bez sensu jest nie potrzebnie męczyć ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

C 330 jest idealny do suszenia siana, do tura sinia nawozu oraz innych lekkich prac. Sam mam C330M z 1990 roku od kilku lat z turem i nie mam zamiaru zmieniać. Niestety we wrześniu ładowałem ziemię i złamałem ciągnik na obudowie ale to tylko 500 zł kosztów. Zaletą jest to że ma małe spalanie a to się liczy przy tej cenie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

To spalanie to chyba największy atut tego ciągnika, szczególnie w lekkch pracach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gz330    1

przecież każdy wie z tutaj piszących że nie ma to jak trzydziestka jeden z najbardziej udanych ciągników ZM URSUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

jako użytkownik c-330m, i jej pierwszy właściciel mogę na temat tego ciągnika trochę napisać

zalety:

-skrętny

-wszędzie się mieści

-małe spalanie

prosta budowa

-tanie koszty napraw

natomiast co do wad:

-przy niskich temp. dosyć ciężko zapala

-w c-330m wadliwa skrzynia

-brak biegu pomiędzy 4 a 5

Ten ciągnik od 1990r. pracował u nas na 12ha jako jedyny, dwa lata temu miał dopiero remont kapitalny silnika, ale trzeba przyznać że ojciec jak i ja z bratem dbaliśmy o niego

Aktualnie od końca zeszłego roku c-330m pracuje tylko w lekkich pracach, bo kupiliśmy c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to tak

zalety:

-zwrotny,

-mało pali.

-części do niego są w miarę tanie,

 

wady:

-brak wspomagania,

-mały udźwig oraz masa,

-brak jakiegokolwiek komfortu(ale i tak wole orać cały dzień 330 niż 360 :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

witam, w moim c330m skrzynia sprawuje się dobrze, w zime lekko pali tylko gorącą wodą przelać i odpala, fajny zwinny mały ciągnik. największy ciężar jaki nią rabowałem to była przyczepa od MAN'a z wysłodkami buraczanymi o masie 14ton, musiałem na stodołę wciągnąć bo MAN się nie mieścił pod dachem i ciapek dał rade, macie pojęcie? własnym oczom nie wierzyłem. a kilka razy nim targałem dwie przyczepy na których było 12 sztuk bel (mokrych) ale 6 tylko na asfalcie wsadziłem a tak to 5;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

największy ciężar jaki nią rabowałem to była przyczepa od MAN'a z wysłodkami buraczanymi o masie 14ton, musiałem na stodołę wciągnąć bo MAN się nie mieścił pod dachem i ciapek dał rade, macie pojęcie? własnym oczom nie wierzyłem.

Na stodołę wciągnąłeś przyczepę 14 ton ciapkiem - nie może być :blink: to rekord w księdze Guinessa masz zapewniony jak nic.

No do stodoły wciągnąć to już jest wyczyn, ale wjechać na stodołę. :P

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

sam nie wierzyłem, ale wiesz równo było i twardo, przyczepa na wysokich kołach, to ciapek sobie poradził, choc sprzęgłem "pachniało" no i nie obyło się bez trudności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

Na stodołę wciągnąłeś przyczepę 14 ton ciapkiem - nie może być :blink: to rekord w księdze Guinessa masz zapewniony jak nic.

No do stodoły wciągnąć to już jest wyczyn, ale wjechać na stodołę. :P

czepiasz się wyrażeń :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Witam. Ja osobiscie przez kilka lat wozilem sobie drewno opalowe zestawem ursus c 330+ d 47. Ładowalem przewaznie na przyczepe po 9m3 buka na skladzie przy lesie,czasem 10, gdzie 1m3 takiego drewna wazy nie mniej niz 800 kg.

 

Prosto przeliczyc 9x800=7200 kg na przyczepie i jakos ciapek nie zdychal na aswalcie na 6 biegu ,oczywiscie ze do gorek do 4 trzeba bylo schodzic ale radzil sobie dobrze.

Moj c 330 +d47 pelna pszenicy (no mala pryzma) na drodze nie ma zadnych problemow na 6 do lekkich wzniesien wylatuje,no wkoncu z czym mial by sie meczyc z 4tonami pszenicy na przyczepie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja nie jestem szczęśliwym posiadaczem C-330, ale zapadł mi w pamięci z jazdy na kursie na prawo jazdy kat. T - już chyba ze 20 late temu to było. Ogólnie fajny traktorek, ale tak klaustrofobicznej kabiny chyba nie ma w żadnym innym traktorze (ta mała okrągła) - no może jeszcze C-360 z podobną kabiną. Ciężko się wgramolić i wygramolić ze środka - do małych to ja się nie zaliczam a kierownica tuż nad nogami. Czerwiec, żar leje się z nieba, a litry potu ze mnie :). Godzinę jazdy i tak trzeba odbębnić. Szyba tak blisko kierownicy, że ręce można poobijać - pewnie po kilku miesiącach bym się przyzwyczaił i byłoby ok :). Ciężkie sprzęgło, a siedzi się okrakiem na ciepłej skrzyni biegów - być może dlatego było tak gorąco. I o dziwo pomimo strasznego gorąca jakieś dziwne podmuchy powietrza od spodu, bo przecież w tej kabinie jest tyle dziur co w serze szwajcarskim.

Poza tym mały, zwrotny, dość cichy na małych obrotach.

Jeździłem na tej jeździe jeszcze małym MF-em bez kabiny i Zetorem. W Zetorze komfort bez porównania do C-330. Do MF-a trzeba się przyzwyczaić - zrywny i dużo szybszy do tyłu jak C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Też nie mam ciapka ale miałem okazję pracować wieloma.Wniosek-im starszy tym lepszy,podobnie jak w C360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

może i macie racje z tym że czym starsza to lepsza , ale o obie trzeba dbać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

dokładnie mówicie że o ciągnik trzeba dbać np c zadbana c 330 z 80r pociągnie 2 przyczepy zboża a niezadbana c 330 z 90r już nie to widać różnice

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj