Zaloguj się, aby obserwować  
bartek1168

Kupno zetora 7341

Polecane posty

bartek1168    0

Ja nie mam ursusa 5714 ani zetora 7341 ale od razu widac ze zetor to 10 razy lepszy wybór. W tym ursusie to nawet kontolki jak w c 330.Tego ursusa to mozna porownywac do mtz'a a nie do zetora!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

U nas facet kupił Ursusa 5714 dwuletniego i zaraz po zakupie silnik robił. Widać że ciągnik nie zjeżdżony ale silnik musiał zrobić :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Gdzie ja pisałem że zetor na chińskich częściach? Napisałem że miał pompe wodną chińską zreszta @tiger3952 też pewnie o tym słyszał ale napisał o ursusie bo w końcu broni sie tego co się ma, o awaryjności to sobie można gadać, czytałem o kilku forterra co miały około 100godzin i silnik zatarty żeby nie rzucać słów na wiatr to nie daleko mnie też nowa forterra 10641 miała bardzo częsty serwis kilka nascie razy a naprawcować się nie napracowała bo wszystko robił mtz c360 i c330, forterka tylko sobie przyczepke wtedy ciagała. A według mojej przegladarki google(może termin wżności minął) 7340 jest dłuższy i o całe 30NM ma większy momentod 7341, może wam wychodzi z wymiarów w necie że takie same ale w rzeczywistosci widac że 7340 jest znacznie większy od 7341.

Tak jak pisałem gdybym teraz kupował nowy ciagnik nie był by to ursus a tym bardziej zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

uparłeś się jak osioł i tyle na tych wymiarach jak może być 7340 dłuższy jak oba są zrobione na tym samym podwoziu od przedniego napędu poprzez silnik, skrzynie i most po lasze to to samo 7341 ma tylko wyżej ustawioną kabinę bo na dowód aby pierwszy korpus zobaczyć w pługu musisz się wyhylić przez szybę w 7340 a w 7341 widać jak tylko obrócisz głowę, poprostu widziałeś na wysokich radialkach i ci się wydaje, dalej moment obrotowy różnie podawany zależy który rok od 310Nm do 340 tak mam u siebie i na instrukcji i na tabliczce wbite, a tak pozatym mówimy tu o starej wersji silnikowej a nie nowej jak w forterze które może były niedopracowane z początku a 7340\1 ma silniki w spadku po 7711\45 turbo tylko został zmodernizowany, przez tyle lat gdy go montowali to zostały usunięte usterki i niedomagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja pisałem że zetor na chińskich częściach? Napisałem że miał pompe wodną chińską zreszta @tiger3952 też pewnie o tym słyszał ale napisał o ursusie bo w końcu broni sie tego co się ma, o awaryjności to sobie można gadać, czytałem o kilku forterra co miały około 100godzin i silnik zatarty żeby nie rzucać słów na wiatr to nie daleko mnie też nowa forterra 10641 miała bardzo częsty serwis kilka nascie razy a naprawcować się nie napracowała bo wszystko robił mtz c360 i c330, forterka tylko sobie przyczepke wtedy ciagała. A według mojej przegladarki google(może termin wżności minął) 7340 jest dłuższy i o całe 30NM ma większy momentod 7341, może wam wychodzi z wymiarów w necie że takie same ale w rzeczywistosci widac że 7340 jest znacznie większy od 7341.

Tak jak pisałem gdybym teraz kupował nowy ciagnik nie był by to ursus a tym bardziej zetor.

 

mają jeszcze NH td50xx

u kogo problem był z pompą?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Krzysiek oni maja jeszcze NH TD5020 i kiedyś w tartaku jak się z nim spotkałem to narzekał na Nh mówił że nie czućw nim tej mocy ale o forterze nic nie mówił że mu sie psuła.

rafalkom555 o czyjego 7341 ci chodzi? Bo takim przypadku nie słyszałem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@zetorlublin7341 - na twoje pytanie o długości masz odpisane w poprzednim poście w tym samym zdaniu.

Ten td5020 mocy nie ma w czym pokazać, mają go 3lata a jak do tej pory widziałem go z klatka, rozsiewaczem do wapna i na pusto jak jechał, trzymaja go a tłuka się starymi. Teraz może jest wszystko ok z zetorem, bo jak nh jest ze 3lata to zetor jest u nich ze 4, teraz może wszystko gra ale na poczatku nie grało. A zetorek jest z wólki, rok 2004/5, żeby nie pisać po nazwisku to napisze wójt, to było ze 3lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Rafał skoro mówisz że nic nim nie robią a on mówi że nie czuć w nim mocy (czyli na pusto) to co dopiero będzie pod obciążeniem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na oko widać że ładny opony też spoko trudno tak wizualnie coś wywnioskować jak będziesz kupował to po prostu przepatrz go dokładnie odpal silnik zobacz jak chodzi popatrz na turbinę czy nie na wykończeniu przejedź się nim czy skrzynia dobrze chodzi czy nie stuka podnieś na windzie przód czy nie ma luzu na zwrotnicach na swąrzniu, no ogólnie jak ma taki przebieg to mogę ci polecić sam go mam i powiem że maszyna bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinki2008    0

mylisz się kolego 7340 i 7341 jest taki sam tylko skrzynia jest zmieniona zwiększony poziom oleju większy wydatek pompy oleju w 7341 a reszta taka sama a i jeszcze pare innych błachostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1168    0

Pablorolnik'u ten zetor nie jest z 2005 r bo szly do 2004 . Cena jest troche wysoka , z wyposarzenia ma tylko siedzenia gramera i dodatkowe obciazniki na kolach. Ale traktor chyba wart obejzenia!A i przy kupowaniu sprawdzaj czy wszysko dziala .ja tez takiego kupilem 2 miesiace temu za 72 tys z tego samego roku i byl w nim padniety silniczek tylnej wycieraczki koszt:400zl

Edytowano przez bartek1168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tam nie siada silniczek tylko tryby są plastikowe u mnie na mrozie przymarzła mi wycieraczka i urwało ten mały trybek na ośce ale założyłem od fiata cc dałem 10 zł i wachluje elegancko na plus idzie to że ma większe pole działania a do tego tryby podchodzą od skody ale nie wiem od której chyba 100 tam są metalowe ząłożyłem i smiga także na zapas też jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

to teraz jedno pytanie

czym sie rozni taki 7340 od 7745?? elementy wizualene typu maska wiadomo z tego co sie orientuje to skrzynia i most sa takie same tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

silnik z turbiną, przedni most carraro, seryjnie montowany skręt na orbitrolu, suchy filter, akumulator z przodu, pompa do hydrauliki z boku silnika, wydajniejsza, czy skrzynia taka sama to nie powiem bo się nie orientuje ale chyba nie co do mostu też nie mam pewności ci co mają katalogi musieli by porównać jeden model z drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

jezdzilem kiedys takim tylko mial inna skrzynie na jedna wajche zwykla skrzynia jak w 7211 itp. weic bez rewelki...

ciagnik nawet fajny ale cena troche odstrasza za ta cene masz jakiegos jd albo mf z ehr, rewersem eh i polbiegami...

chyba ze jestes napalony na zetora to czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj