Skocz do zawartości

Zdjęcie

dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 00:51

dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.

najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".

PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej Dzisiaj, 19:51
  •  

#2 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 15 listopad 2011 - 16:14

dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej http://www.agroswiat.pl/

proszę, wybieraj co chcesz ale żeby kasy Ci nie brakło ;)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#3 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 15 listopad 2011 - 16:16

dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej Ja jako student Sggw :D z cała pewnością mogę polecić magazyn/ miesięcznik top agrar polska znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz.Z tego co wiem to w bibliotece Sggw nie można tego wypożyczyć ale jest dostępna w czytelni a to zawsze coś . Jeśli jesteś studentem to możesz skorzystać z tańszej wersji prenumeraty tego wydawnictwa ;) Pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Walczmy o rynek grzybów! zobacz »

•  

#4 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 16:41

dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej Produkcja roślinna Poradnik metodyczny, Produkcja zwierzęca Poradnik metodyczny
Cybulska Jolanta REA- unowocześniony prodrecznik szkolny do produkcji i pozyskiwania surowców żywnościowych nie wiem czy przypadkiem tych z new hollandem na okladce nie ma z 3 częśći
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 17:14

dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej top agrar prenumeruje, ale moim zdaniem jest mało merytoryczna, poza nowinkami technicznymi i niektórymi przedrukami z jej niemieckiej TopMatki:)

@gregorius-sorry, ale też wiem co to google.

@massey-możesz mi podlinkować jakies syllabusy z sggw, tudzież link do jakiegoś waszego wewnętrznego forum gdzie macie powrzucane nawet jakieś materiały z wykładów itd.? nawiązując do REA-nie wiem jak w produkcjach, ale poziom tych ksi\ążek do mechanizacji rozciągał się od poprawnego ustawienia młocarni przy stercie snopków do schematu budowy vistuli. i teresują mnie trochę ambitniejsze pozycje;)

#6 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 20:07

dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej niestety z sggw nie mam nic wspólnego, jeszcze edukuję się w technikum i własnie stare szare książki do przedmiotów produkcji zastąpiono tymi nowymi z rea wiec mogę powiedzieć tyle co nauczyciele mówili że posiadają one nowsze informacje niż te stare, zapewne musiałbyś poszukać czegoś w internecie, co tu dużo mówić nie mamy w kraju nawet dobrych podręczników do nauki zawodu, kilkukrotnie w starych książkach do produkcji można było wyczytać wiele głupot jak np siew zboża w ilości 120kg/ha
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 20:29

dobre książki i podręczniki o tematyce rolniczej spoko. pomyliłem Cię z @dywciem;) btw-120 kg to wcale nie są głupoty;) nie wiem jak u was, nasz biblioteka w ZSRr w lubiejewie najmłodsze książki miała <1980(a nie było chyba takiej pozycji, z której nie przeczytałem choć fragmentu;] . nieby wiele rzeczy to aksjomaty rolnicze, ale nie gorzej łyknąc współczesności

tak wiec jeszcze raz gorąca prośba-WSTAWIAJCIE, LINKUJCIE, PODAWAJCIE KONKRETNE TYTUŁY!