Skocz do zawartości

Zdjęcie

Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kornikm

kornikm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 22:51

Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska Chodzi ktoś z was na którąś z tych uczelni?? Jeśli tak to na jaki wydział i kierunek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska Dzisiaj, 07:11
  •  

#2 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 08:25

Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska Tak.
Politechnika Śląska w Gliwicach
Skończyłem na owej uczelni:
Wydział Matematyczno - Fizyczny na kierunku optoelektronika. (inż)
Wydział Elektryczny - Elektronika i Telekomunikacja (mgr inż)
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#3 Share kornikm

kornikm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 19:40

Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska A jaki jest poziom na tej politechnice?? Wysoki czy raczej taki średni??
Wykładowcy bardzo kosza czy nie??

#4 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 21:21

Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska Jak to na uczelni wyższej hmmm. Jeden Ci powie, że koszą inny, że nie. Jeżeli chodzi o mnie to większość moich wykładowców to bardzo ciekawi i sympatyczni ludzie. Wymagali ale też pomagali, no chyba że student nie wykazywał chęci to było z nim źle. Byli i tacy kosiarze, że egzamin zaliczało się na 7 terminie w listopadzie kolejnego roku, byli i tacy dzięki którym część powtarzało rok, były i takie święte krowy rehabilitowane 10 razy ;) obnoszące się swoimi tytułami że marny studencie nie śmiej do niego podchodzić (tu akurat jedna sztuka w stadzie taka się trafiła przed którą uciekłem na śląską z innej uczelni ale i tak się znów nadziałem). Poza tym incydentem i jeszcze jednym młodego nadgorliwego dr miło wspominam wykładowców a było ich przez te lata studiowania (5,5 a praktycznie 6) sporo.

Poziom, zależy gdzie i na jakim wydziale. Miałem zajęcia na mat-fiz, elektrycznym, informatyki automatyki. Najfajniejsi wykładowcy na mat-fiz połączony z logicznym tłumaczeniem obszernej i trudnej wiedzy, elektryczny to już wg mnie mniej kontaktowi wykładowcy nie przyjmujący do wiadomości że mogą źle uczyć i ktoś może od razu nie zakumać ich toku myślenia skąd rodziły się problemy ... . Informatyki cóż ... informatycy :) (zresztą po latach sam nim zostałem) żyjący w jakimś tam swoim świecie pieszczący swoje nowe czerwone laptopy lamborgini, poziom wysoki.

Nie zmienia faktu, że jak nie masz jakiejś pasji którą rozwijasz poza uczelnią i liczysz że tam się wszystkiego dowiesz co ci się przyda w życiu zawodowym to lepiej chyba iść po techniku do roboty.

Pozodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 18:33

Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska Ja teraz aktualnie jestem na I roku na wydziale górnictwa i geologii na pol sl w Gliwicach.
Póki co mogę powiedzieć że niema lekko, a podobno jeszcze trudniej będzie :blink:

Trzeba się po prostu pouczyć czasami, nie jest to tak jak w technikum było..

#6 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 11:45

Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska Witam.
Ja skończyłem wydział Mechaniczny-Technologiczny 2009r na Kierunku Mechnika i Budowa Maszyn na Politechnice Śląskiej, mimo ze mieszkam w Swiętokrzyskim. Ale dzięki temu miałem okazje mieszkać w akademiku w Solarisie - fajne czasy!

Z pracą nie ma problemu- pracuję obecnie jako Kierownik Utrzymania Ruchu w Największym i najnowocześniejszym tartaku w Polsce, gdzie przerabia się 2 tyś metrów sześciennych drewna dziennie.

Pozdrawiam ziomków!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 09:50

Politechnika Ślaska i Politechnika Częstochowska też mieszkałem w solarisie: 202 prostokąt :)