Gość domasz

Wałowanie zboża po siewie

Polecane posty

withanight    1108

Ozimin na wiosnę chyba nie ma sensu walowac, raczej nic to nieda, poza powciskaniem kamieni. Na lekkich glebach walowanie po siewie jak najbardziej na plus.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a na jak lekkich glebach to wałowanie się sprawdza, bo powciska kamienie ok, ale poza tym czy 6ta kl warta jest wałowania? jak to się ma potem do erozji gleby bo niby wył się robi na powierzchni gleby po wałach na piaskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co wałuje się po siewie?

 

Po siewie wiem po co ale po co wiosną po oziminach? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Przeczytał po siewie przewalowaLem tylko górki, gdzie była mocna glina i oczywiście dojazd do nich. Na resztę już zbrakło czasu bo jeszcze słomę musiałem zwieźć a już deszcz się zbliżał. Efekt? Kawałki zwalowane- wyraźnie lepsze wschody, zboże jest już wyższe, równiej wzeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Bo wiosną ziemia się unosi i może dojść do uszkodzenia korzeni, tak mi mówili w KWS na spotkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wałowanie tylko po siewie, jeśli masz kamienie wał je wgniecie, równe pole, lepsze i równiejsze wschody, ziemia trzyma wilgoć. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a na jak lekkich glebach to wałowanie się sprawdza, bo powciska kamienie ok, ale poza tym czy 6ta kl warta jest wałowania? jak to się ma potem do erozji gleby bo niby wył się robi na powierzchni gleby po wałach na piaskach

 

Jak chcesz ograniczyć erozję wietrzną, to ograniczaj wiosenne siewy. Orka zimowa pod siew wiosenny, też przyśpiesza erozję. Ogranicza zaś zostawienie poplonu na całą zimę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Czy można walować zboże 4 dni po siewie? Czy już za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    513

Ktoś używa wału posiewnego z firmy Namysło , jak z trwałością?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj