Skocz do zawartości

Zdjęcie

beczka asenizacyjna

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 650elx

650elx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:29

beczka asenizacyjna Witam ostatnio czytałem w tygodniku rolniczym że facet zrobił sobie beczke asenizacyjną z 2 zbiorników 1000 L,i tam ten facet połączył te dwa zbiorniki pod spodem.I mam pytanie jakim sposobem można te beczki połączyć bo też chcę sobie zrobić taką beczke do ursusa c-4011 lub władka t-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
beczka asenizacyjna Dzisiaj, 20:39
  •  

#2 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:09

beczka asenizacyjna a widziałem to ;)ale jak to ci nie powiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share melthalion

melthalion

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 13:00

beczka asenizacyjna jeśli mówisz o paletopojemnikach (1000 albo 1200 litrow) to w nich jest na dole wyjście z zaworem (plastikowe). I jest tam normalnie gwint, więc można dokręcić jakiś króciec i nałożyć wąż (pasuje 3" o ile się nie mylę). Wystarczy że wyłamiesz środek zaworu, żeby nie przeszkadzał, nałożysz na obydwa wyjścia wąż, jakiś trójnik do węża i zawór na wyjściu

Tyle że osobiście wydaje mi się, że te oryginalne wyjścia są za małe do wywozu rzeczy z szamba (średnica ok 6-7 cm) - możnaby odciąć te oryginalny zawór i wkleić na żywicę coś większego. No i jeszcze jedna sprawa: nie zamontujesz pompy próżniowej, bo się pognie plastik. Chyba ze chcesz od góry wlewać jakąś inną pompą i wylewać dołem to jeszcze jakoś pójdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 19:10

beczka asenizacyjna Ten facet połączył te zbiorniki, zamontował pompę napędzaną od WOM-u (zwykłą nie próżniową, służącą tylko do opróżniania) i wylot z pompy zrobił na wysokości lub ponad górną krawędzią zbiorników. Dzięki temu nie musiał stosować zaworu spustowego.