Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 255 + tur3b + maszt

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DAVVID

DAVVID

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:11

mf 255 + tur3b + maszt Witam koledzy.
Posiadam mf255 z turem 3b i chce na tylne cięgna(tuza)podpiać maszt z wózka widlowego.
Chce tam zastosować (CIĘGŁO ŁĄCZNIK HYDRAULICZNY ) do przechyłu masztu.
Posiadam rozdzielacz 3 sekcyjny do tura i chciałem ciegło hydrauliczne podłaczyc w gniazda 3 sekcji bo rzadko jej używam a w 1 sekcje wstawić zawór 3 drożny kulowy do podnoszenia wideł w maszcie. Ma to działać tak że jak nie używam tura zakręcam zawór i ciśnienie zamiast podnosić tura będzie podnosić widły a 3 sekcja będe przechylał maszt.
Jak myslicei bedzie mi to działać i jak będe musiał mieć ustawione drążki od tylnego tuza przy podpietym maszcie?

Edytowany przez DAVVID, 14 listopad 2011 - 19:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 255 + tur3b + maszt Dzisiaj, 06:41
  •  

#2 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 15 listopad 2011 - 19:50

mf 255 + tur3b + maszt witam nie dawno przerabiałem ten sam problem. Rozdzielacz od tura też mam 3 sekcyjny (do obsługi tura używam 2 sekcje i jedna wolna) na początku zrobiłem tak jak piszesz (maszt na siłowniku w miejscu śruby) ale się nie sprawdziło bo podnośnik opadał. Trochę przerobiłem instalację mianowicie pod 3 sekcje rozdzielacza od tura podpoiłem podnośnik (wykręciłem korek pod siedzeniem do zasilania dodatkowego siłownika wzmacniającego udźwig podnośnika) , a podnoszenie wideł podłączyłem do seryjnego rozdzielacza. Rozdzielacz od tura jest połączony z oryginalnym szeregowo(pierwszy od tura oczywiście). Mankamentem tego ciągnika jest to że praktycznie każda jedna śruba jest z gwintem calowym i niestety musiałem korki przewiercać i spawać do nich jakieś metryczne króćce :lol:

P.S. Nie potrzebny ci żaden zawór 3 drożny wystarczy że wstawisz zwykły trójnik i będziesz miał podpięte tylko jedno urządzenie, oczywiście z sekcją od podnoszenia tura to nie będzie działać

#3 Share DAVVID

DAVVID

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 21:05

mf 255 + tur3b + maszt Czy w mf 255 przy ustawieniu na stały wydatek i dźwignia pod siedzeniem w prawa stronę cięgna zawsze będą się podnosić?
Jak chce podnieść tura a na cięgnach mam podczepione np. wyciągarkę to ona podnosi się do max. musi tak być?

#4 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2011 - 21:53

mf 255 + tur3b + maszt ten typ tak ma jest to przyłącze przystosowane do tura ma na celu utrzymywać przeciwwage w górze, a jak nie chcesz żeby ci podnosiło musisz podpiąć tura pod drugie wyjście (dźwignia w lewo) będzie działać normalnie Pozdr

Edytowany przez Karol0, 11 grudzień 2011 - 21:54.

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 16:57

mf 255 + tur3b + maszt A powiedz mi jak maszt jest podnoszony- za pomocą podnośnika czy ma swój siłownik, czy chcesz żeby było i tak i tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share DAVVID

DAVVID

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:30

mf 255 + tur3b + maszt Maszt na cięgnach podnosze a zamiast śruby dam łącznik hydrauliczny, siłownik do przechyłu masztu.
Chce sterować przechyłem masztu z rozdzielacza i jeśli to będzie możliwe podnosić maszt też tym rozdzielaczem.

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:46

mf 255 + tur3b + maszt Tak, jest taka możliwość.
Był tutaj taki jeden co podłączył rozdzielacz pod podnośnik, wkręcając wąż od rozdzielacza w korpus podnośnika [na krawędzi bocznej po lewej i prawej stronie z przodu korpusu są takie śrubki na imbus, tam albo z góry też jest taki korek gdzie można wkręcić ten wąż i wtedy rozdzielaczem sterujemy podnośnikiem.]

#8 Share DAVVID

DAVVID

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:25

mf 255 + tur3b + maszt Ale będe mógł używać tura normalnie? podnośnik nie musi być sterowany z rozdzielacza, chce sterować przechyłem i podnosić maszt z rozdzielacza.
Chce bez kombinacji używać tura i np na tylnych cięgnach maszt przechylać i podnosić ale teraz gdy używam tura cięgna podnoszą się automatycznie a tego nie chce.

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 22:14

mf 255 + tur3b + maszt Cięgna nie podnoszą się kiedy dźwignie zaworu pod siedzeniem przełączysz na wyjście 2 [siedząc w ciągniku to w prawo] i wtedy olej idzie do rozdzielacza od kiprowania przyczepy i jak chcesz obsługiwać 2 funkcje to ten rozdzielacz bym wymienił na nowy, 2 sekcyjny.

Ale wtedy między sterowaniem TUR'em a masztem trzeba będzie przełączać ten zawór pod siedzeniem i jak przełączysz na TUR'a to maszt Ci się zacznie podnosić co może w czasie pracy przeszkadzać.

Można zrobić też że wsadzisz rozdzielacz 5 czy 4 sekcyjny- 2-3 sekcje do TUR'a i 2 do masztu i wtedy podepniesz to pod "wyjście 2" i cały czas będziesz miał włączone oba urządzenia i sterował z jednego miejsca bez kombinacji.

Jeszcze jest opcja taka że pod "wyjście 2" podłączasz zawór trójdrożny lub elektrozawór i sobie szybko przełączasz między rozdzielaczami i podnośnik Ci się nie podnosi. Ale minus taki że nie mogą pracować obydwa rozdzielacze jednocześnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rożne :)

Napisany 20 grudzień 2011 - 15:30

mf 255 + tur3b + maszt Tak da to się zrobić tak jak chcesz i zawieli roboty tu nie ma, wystarczy tylko przekręcić 3 przewody z tergo rozdzielacza pod siedzeniem i wszystko będzie grało bez przełączania tego rozdzielacza pod siedzeniem z wyjścia 1 na wyj 2.

zakładamy ze będziesz używał w rozdzielaczu pod siedzeniem wyjście 2. (u ciebie jest chyba podłączony pod nie rozdzielacz 1 sekcyjny jeśli dobrze widziałem na zdjęciu w galerii)

wersja najtańsza

krok 1 . przewód który zasila ten rozdzielacz 1 sekcyjny zostawiasz przykręcony odkręcasz przewód powrotny.

krok 2. z wyjścia 1 (to wyjście prawdopodobnie jest pod rozdzielacz 3 sekcyjny) z rozdzielacza pod siedzeniem odkręcasz te 2 przewody i zaślepiasz te otworki.

krok 3. bierzesz teraz ten 1 przewód odkręcony w krok 1. ( przewód powrotny oleju) i podłączasz go do przewodu zasilającego rozdzielacz 3 sekcyjny a powrót podłączasz do powrotu w wyjściu 2 .

możesz to tez zrobić odwrotnie nie ma to różnicy.

tylko jak będziesz używał rozdzielacza 1 sek. to ten 3 sek. będzie odłączony i tak samo będzie jak odwrotnie podłączysz te rozdz, ten 3 sek. zasila 1 sek.

Wersja Droższa

możesz tez te rozdzielacze podłączyć przez 2 trójniki ale wtedy zasilanie do zasilania i powrót do powrotu.

jak co nie wiesz to pytaj :)