Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 17:37

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Witam. Kiedyś czytałem na forum że coś takiego istnieje, ale nie mogę tego tematu znaleźć. Daje całe bele mojemu bydłu mięsnemu, czasem się trafi troche pleśni i boje się, żeby to się nie odbiło na zacielaniu krów. Byłbym wdzięczny jak by ktoś napisał jak to się nazywa i ile tego stosować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Dzisiaj, 16:17
  •  

#2 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 14 listopad 2011 - 18:03

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Wydaje mi się że krowy powinny odrzucić kiszonkę spleśniałą, przynajmniej tak u mnie robią. Ale jeśli kiszonka jest naprawdę bardzo zepsuta to czy jest sens dawać ją bydłu? A pleśń sama w sobie jest toksyczna i niewiem czy jakiś lek pomoże. Dodatki do zakiszania powinny załatwić sprawę z pleśnią

Edytowany przez łukasz, 14 listopad 2011 - 18:06.

#3 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 14 listopad 2011 - 19:07

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Napisz jak ją robisz, jak długo schnie, jaka prasą, moze poprostu zbyt mokra prasujesz i słabo zageszczone bele?

#4 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:21

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Ogólnie to moja kiszonka nie jest zła, ale jak im zawiozę dwie belki to czasem coś się trafi spleśniałego czego przy wyjmowania sznurków nie zauważę i może być problem. Tym bardziej że mam wszystkie krowy zacielone. Muszę poszukać na innych forach, gdzieś to było opisane

#5 Share jumpers

jumpers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 22:34

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Jest taki preparat antytoksyczny-SORBIX hamuje mykotoksyny w paszach,możesz go wraz ze śrutą zbożową podać lub paszą wymieszać.

#6 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 22:57

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Możesz podać cenę tego SORBIX-u?? Ogólnie takie cuda nazywają się "ASORBENTY"

#7 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 20:59

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Ja nie znam ceny takich preparatów za worek, ale z tego co pamiętam z jednego artykułu w Topagrar to koszt na sztukę/dzień to 40 do 60 groszy co nie wydaje się tanie w przeliczeniu na miesiąc w stosunku do witamin.

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:15

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? toksyny z pleśni odkładają się w wątrobie bydlaka, może nie być objawów a po pewnym czasie zaczną się upadki, ma ktoś link do tego środka? ten rok jest wyjątkowo paskudny w toksyny, ja stosuje głównie siano i nawet w zieloniutkim pachnącym pogodnym sianku jest jakiś zielony pył o drażniącym zapachu, wielu z nas w tym roku wywaliło już kiszonkę z qq uważam że bardzo ważne może być zastosowanie takiego środka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:34

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? http://allegro.pl/de...1939155295.html

#10 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:46

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? Nie wiem czy czytaliście kiedyś etykietę takiego środka, ale je sie stosuje do pasz treściwych aby pochłaniały (sorbowały)mikotoksyny, one na to potrzebują dosyć sporo czasu, wiec żeby to zadziałało w spleśniałej kiszonce musielibyście taką spleśniałą kiszonkę wymieszać z tym preparatem i poczekać kilka dni najlepiej tygodni aby to zadziałało. Podanie im tego do żołądka jest bez sensu bo skąd wiadomo czy taki glinokrzemian zasorbuje mikotoksune czy witaminę? a może bardziej będzie wolał minerały z paszy?
To tak jakby pole opryskać jakimś herbicydem a na drugi dzień dopiero pryskać je adiuwantem.

#11 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 12:16

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? @wajdek ale to musiałbyś mieszać kiszonki przed zakiszeniem z tym środkiem, po otwarciu jak poczekasz kilka dni lub tyg to Ci się kiszonka zagrzeje i zepsuje...także średni to pomysł...Te preparaty do sorbowania mykotoksyn są raczej do zbóż nie do objętościowych. Objętościowe potraktować środkiem zakiszającym przed zakiszeniem, dobrze zbić bele i owinąć szczelnie- straty prawie zerowe.

#12 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 15:14

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? moze sproboj tego Mój odnośnik

Edytowany przez komodo, 08 grudzień 2011 - 15:18.

#13 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 18:59

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce?

@wajdek ale to musiałbyś mieszać kiszonki przed zakiszeniem z tym środkiem, po otwarciu jak poczekasz kilka dni lub tyg to Ci się kiszonka zagrzeje i zepsuje...także średni to pomysł...Te preparaty do sorbowania mykotoksyn są raczej do zbóż nie do objętościowych. Objętościowe potraktować środkiem zakiszającym przed zakiszeniem, dobrze zbić bele i owinąć szczelnie- straty prawie zerowe.

Dokładnie o to mi chodziło, sorbowanie powinno odbywać się w silosach zbożowych nie w kiszonce, tu od tego tak jak piszesz są środki zakiszające. Wiele rolników błędnie myśli że one tylko pomagają w zakiszaniu, mało kto wie że ich cechą jest też zabezpieczanie kiszonki po otwarciu silosu czy balotu.

#14 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:25

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? @wajdek85- zgadza się, niestety dużo hodowców zapomina, że nie ma cudownych preparatów na wydajność, niskie komórki somatyczne, czy zdrowie. Kiedyś znajomy mojej babci-emerytki, z resztą też emeryt powiedział Jej, że na obniżenie komórek dobrze działają otręby pszenne...Sprzedawca w sklepie mówił, że po takiej a takiej paszy krowy leją mleko, reszta nie ważna. A tymczasem pierwsza i PODSTAWOWA sprawa to dobrze zrobione kiszonki z roślin w odp fazie wzrostu, porządnie zakiszone, przykryte i odpowiednio wybierane (to tez jest bardzo istotne). Potem dopiero można szukać różnej maści dodatków paszowych i innych rzeczy. Są oczywiście sytuacje nie do przewidzenia i zawsze zdarzają się starty, ale takiej spleśniałej, nadgniłej paszy nie da się w żaden sposób reanimować- ona nie ma już żadnych wartości, oprócz chorobotwórczych. Odpowiedniej jakości pasze objętościowe to jak fundament w domu- jak zrobisz slaby, to jakbyś pięknie elewacji nie wykończył- prędzej, czy później podstawowy błąd wyjdzie na wierzch i skończy się katastrofą (w tym przypadku budowlaną:) )

Konkluzja- nie szukać cud preparatów drenujących kieszeń- zadbać o kiszonki, czego sobie i wam życzę:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:35

Lek neutralizujący pleśń w siano kiszonce? No i dokładnie o to chodzi :)