Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik paliwa

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 11:53

Zbiornik paliwa no tak ale do tego trzeba wyciagnac bak, a zeby to zrobic trzeba albo rozpolowic ciagnik albo podniesc kabine a ja wolalbym tego uniknac. Syf jest na dnie i zaciaga do pompy, dalem na przewodzie doprawadzajacym paliwo do pompy zasilajacej filtr przeplywowy i zdaje egzamin ale sie szybko zapycha. Chyba mimo wszystko spróbuje umyc go myjka, najpierw cisnieniem ten caly brud sprobuje od dna odkleic a nastepnie bede plukal duza iloscia wody, upaly sa to woda wyparuje a wtedy zaleje go ropa :) jeśli sie uda to fajnie, jesli nie to coż bede musial jednak wyciagac bak ale co mi szkodzi sprobowac? :) Druga sprawa jak doszczelniacie kraniki w swoich ciagnikach? bo te nowe kraniki sa g**no warte już kupilem 3 i przecieka w miejscu chodzenia elementu zamykajacego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiornik paliwa Dzisiaj, 09:19
  •  

#42 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 12:22

Zbiornik paliwa Jest jeden sposób bardzo skuteczny, wrzucić palącą się zapałkę do pełnego baku. Ale tak na serio to u mnie nakrętki największe jakie miałem, nalać trochę paliwa pojeździć po największych dziurach a potem w domu wypłukać.

#43 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 lipiec 2012 - 19:59

Zbiornik paliwa

no tak ale do tego trzeba wyciagnac bak, a zeby to zrobic trzeba albo rozpolowic ciagnik albo podniesc kabine a ja wolalbym tego uniknac. Syf jest na dnie i zaciaga do pompy, dalem na przewodzie doprawadzajacym paliwo do pompy zasilajacej filtr przeplywowy i zdaje egzamin ale sie szybko zapycha. Chyba mimo wszystko spróbuje umyc go myjka, najpierw cisnieniem ten caly brud sprobuje od dna odkleic a nastepnie bede plukal duza iloscia wody, upaly sa to woda wyparuje a wtedy zaleje go ropa :) jeśli sie uda to fajnie, jesli nie to coż bede musial jednak wyciagac bak ale co mi szkodzi sprobowac? :) Druga sprawa jak doszczelniacie kraniki w swoich ciagnikach? bo te nowe kraniki sa g**no warte już kupilem 3 i przecieka w miejscu chodzenia elementu zamykajacego

Jaką Ty masz kabinę.Z tego co piszez to wynika że kwadratową,nie musisz rozpoławiać.Tylko odkręcić lewarek od biegów i kolumne kierowniczą i on ci wyjdzie.

Jest jeden sposób bardzo skuteczny, wrzucić palącą się zapałkę do pełnego baku. Ale tak na serio to u mnie nakrętki największe jakie miałem, nalać trochę paliwa pojeździć po największych dziurach a potem w domu wypłukać.

Wrzucenie zapałki ci nic nie pomoże, nawet się nie zapali bo rope musisz podgrzać i dopiero Ci się zapali.

Edytowany przez locke, 09 lipiec 2012 - 20:05.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#44 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 lipiec 2012 - 20:52

Zbiornik paliwa Chyba że ktos jeździ na benzynie to może sobie polatać :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:16

Zbiornik paliwa no że ropa się nie zapali to nie był bym taki pewien sąsiad paczył zapałkom w trzydziestce to wylądował w szpitalu z oparzeniami twarzy bo opary zajarzyły

#46 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:34

Zbiornik paliwa Opary moga, a ropa sama w sobie potrzebuje wyższej temp do zapłonu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 13:23

Zbiornik paliwa Ja też miałem problem z brudnym bardzo zasyfiałym bakiem przy 60. Kabiny nie chciało mi się specjalnie ściągać więc dałem krótki wężyk aby nieco wystawał. Od tego czasu zero problemu, jest jedno ale trzeba pamiętać aby mieć zawsze trochę więcej paliwa. Przez wystający wężyk nie wciągnie do zera. Jak było grzebane w skrzyni bak został wyciągnięty i wyczyszczony ropą razem z nakretkami oczywiście bez rdzy.

Edytowany przez krychu, 31 sierpień 2016 - 13:24.