Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło]

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share snakes123

snakes123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 16:27

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] Witam
Mam pewien problem, np jak jadę z bęczką i chcę wrzucić na wyższy bieg to on jakby nie miał siły a na niższysz bez problemu czy chodzi tu o jakiś antypoślizg jeżeli tak, to jak to wyłączyć. Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 17:19

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] Masz problem z tym co napisane w tytule tematu czyli ze sprzęgłem Turbomatic... Na jakich obrotach sie to dzieje?

#3 Share ImGrzechu

ImGrzechu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 18:49

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] Tak jak kolega powiedział, jest to problem z sprzęgłem turbomatik. Myśle, że mocniejsze przyciskanie pedału gazu pomoże :D

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 18:51

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] Pomóc może na krótko i koszta wzrosną:P Jak ktoś wlał za mało oleju to wystarczy dolać, ale jak jest nieszczelność i olej ucieka to roboty bedzie więcej i kosztów ;)

#5 Share snakes123

snakes123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 13:36

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] przy ok. 1500 obrotach.

Edytowany przez snakes123, 15 listopad 2011 - 18:13.

#6 Share t0mo

t0mo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:58

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] ja u siebie ruszam zawsze z 2 rozpędzam się do 1600obrotów potem trzeci bieg wchodzi na 1700obrotów to wtedy włączam największy bieg xD ale to przy jeździe na pusto ;D fajne wrażenie robi to że jak z 3 wchodzi na 6 to dostaje super speeda xD ^^ Przy obciążeniu jeżdżę głównie na 3 jeśli mi nie zależy na szybkości i droga jest nie równa. Turbomatik ma to do siebie że możesz ruszać nawet z 6 i ci ciągnik nie zgaśnie tylko będzie się wolniej rozpędzał niż jak byś ruszał z mniejszego biegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawelo89

pawelo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 17:45

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] @t0mo masz racje z tym ruszaniem z najwyższego biegu ale ja bym raczej nie polecał robić tego za często. Skoro nie ma potrzeby to po co tak nadwyrężać ten podzespół. Co do Twojego przypadku Snakes123 to tak jak mówi JD1052 pasowałoby zajrzeć do poziomu oleju w turbosprzęgle, ja jak sprowadziłem swoją 309 to od razu zadzwoniłem do znajomego mechanika żeby mi wymienił ten olej i teraz ciągnik jest o wiele bardziej "zrywny" tylko dobrze radzę skoro nie czujesz się na 100% pewny że dasz sobie z tym radę lepiej to komuś zlecić kto się zna, bo musi tam być dokładnie tyle oleju ile podaje producent bo można z ciągnika zrobić prawdziwego muła.

#8 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:43

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] Witajcie. Mam taki problem że w fendzie teścia wypalona/przetarta jest płytka w pływaku. Na allegro itd nic nie znalazłem, Korbanek zapewne zaśpiewa kilka stówek zapewne za to. Pytanie jest akie czy dałoby rade dopasować pływak od czegoś innego lub czy da sie przełożyć tą płytkę i czy będzie dobrze pokazywać? Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#9 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:12

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] No to odświeżę po raz kolejny. Proste szybkie pytanie. Jak działa świeca płomieniowa w fendzie? Jest świeca jest elektrozawór jest pozycja w stacyjce. I jak to działa? Krok po kroku co i jak sie załącza. I gdzie znajduje się kostka odpowiedzialna za czas grzania świecy.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#10 Share gromowin

gromowin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 20:33

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło] Witam. Mysle a zakupie uzywanego ciagnika i wpadl mi w oko fendt 308 lsa turbomatic z 1994r, wersja mechaniczna i mam do was pytanie o dzialanie polbiegu pod obciazeniem. A mianowicie jak ta wajhe po prawej stronie kierownicy mam do gory to na biegach 1,2,3 po puszczeniu sprzegla ciagnik lekko, bardzo lekko ruszy i dalej nie jedzie a na wyzszych biegach normalnie jedzie. Gdy ta wajhe mam do dolu to na kazdym biegu normalnie rusza, sprzedajacy twierdzi ze wszystko bedzie ok jak ciagnik bedzie mial obciazenie czyli no, ciezki plug itp, i z tad moje pytanie jak poprawnie powinna dzialac skrzynia w turbomatiku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 01 maj 2016 - 16:54

Fendt 308 turbomatik [ślizga się sprzęgło]

Witam. Mysle a zakupie uzywanego ciagnika i wpadl mi w oko fendt 308 lsa turbomatic z 1994r, wersja mechaniczna i mam do was pytanie o dzialanie polbiegu pod obciazeniem. A mianowicie jak ta wajhe po prawej stronie kierownicy mam do gory to na biegach 1,2,3 po puszczeniu sprzegla ciagnik lekko, bardzo lekko ruszy i dalej nie jedzie a na wyzszych biegach normalnie jedzie. Gdy ta wajhe mam do dolu to na kazdym biegu normalnie rusza, sprzedajacy twierdzi ze wszystko bedzie ok jak ciagnik bedzie mial obciazenie czyli no, ciezki plug itp, i z tad moje pytanie jak poprawnie powinna dzialac skrzynia w turbomatiku?

tam nie ma biegów pod obciążeniem to jest wymysł różnych znawców na forum którzy nie mieli nigdy do czynienia z fendtem  to nie mf czy jon