Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem t25

343 odpowiedzi na ten temat

#161 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 07 marzec 2012 - 10:30

Problem z odpaleniem t25 Pompa może dawać za słabe ciśnienie na wtryski i ciężko będzie odpalać.Tak miałem w C 360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem t25 Dzisiaj, 07:19
  •  

#162 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 07 marzec 2012 - 11:23

Problem z odpaleniem t25 Problem prawdopodobnie leży po stronie pompy paliwowej. W momencie rozruchu pompa powinna podawać tzw dawkę paliwa tzn zwiększoną ilość paliwa, a po uruchomieniu zaczyna działać regulator odśrodkowy i pompa zaczyna podawać normalną ilość paliwa. Dlatego pali kiedy go rozciągasz, a nie chce odpalić od rozrusznika. Ale to tylko takie moje gdybanie. Może też się zacinać sam regulator odśrodkowy. Dlatego mam pytanie. Jak długo używasz tej pompy i jak często zmieniasz olej w tej pompie?

#163 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 12:59

Problem z odpaleniem t25 Popma od nowości jest ale do tej pory(tj. z pół roku temu) wszystko było dobrze dopiero teraz jest zle... Olej w pompie żadko wymieniam. A myślisz ze to może miec wpływ na jego odpalanie?

#164 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 13:23

Problem z odpaleniem t25 No... może. Jeśli rzadko wymieniałeś olej to niestety, ale może tam już go nie być, a zamiast oleju może być już tylko ropa. Nie cieknie ci z tej pompy ropa?
Niestety mechanizmy pompy lubią być smarowane, zwłaszcza sekcje wysokiego ciśnienia i właśnie mechanizm regulatora. Jeśli nie był smarowany lubi się przycinać. Spróbuj spuścić wszystko co jest w pompie tzn olej z ropą i zalać świeży olej do wysokości otworu kontrolnego w obudowie pompy. Potem uruchom silnik i niech popracuje trochę. Jak się nie poprawi to raczej pompa do naprawy, ale z regeneracją trzeba uważać - muszą to robić ludzie którzy się na tym znają i żądaj gwarancji na naprawę.
Mogą być jeszcze inne przyczyny. Ale tak na odległość ciężko coś poradzić.
To jeszcze kilka pytań. Jak uruchamiasz go rozciągając to odpala od razu i z tłumika leci czarny dym, czy uruchamia się, z tłumika nie ma czarnego dymu i wchodzi na obroty bez przekonania tak jakby był zapowietrzony? I co się dzieje jak próbujesz odpalać na rozruszniku, tzn czy widać biały dym z tłumika czy w ogóle nic nie widać żeby leciało z tłumika?

#165 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 09:01

Problem z odpaleniem t25 Ok w sobote wymienie tam olej i zobacze a co do odpalania na rozciąg to obym go delikatnie ruszył to odpala i ladnie dymy na czarno a na obrtach jak ciepły to dymu nie widać wogole, a znowu jak z rozrusznika to na początku jak kręce to nie ma wogóle dymu dopiero pożniej sie zaczyna pojawiac ale on wraz nie pali. Kręci szybko aż go całego buja:d A musze zrobić do wiosny bo będzie potrzebny i musi palić. Kiedyś miał okres że jak go rano jak rozciągnełem to pózniej cały dzień odpalał a teraz niestety nie. Jest możliwośc że zawory są żle ustawione bo tak stuka mi sie wydaje że to zawory...

#166 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 18:15

Problem z odpaleniem t25 soltys123 ty nim jeździsz kolego i wiesz co w nim jest nie tak,my tu nie jesteśmy prorokami.Najlepiej by było gdybyś założył inną pompę do sprawdzenia.

#167 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 18:43

Problem z odpaleniem t25 No zawory zawsze można sprawdzić, ale to dziwne, że zapala bez problemu jak go rozciągasz, a nie chce na rozruszniku palić. Sprawdź może jeszcze odprężnik czy czasami się nie zacina i nie podpiera zaworów. Zajrzyj też na dźwigienki od odprężnika po prawej stronie silnika - może zawleczka spadła. Ale to mało prawdopodobne. Zostaje chyba tylko awaria lub zużycie pompy wtryskowej, choć opis tego jak się uruchamia i pracuje silnik tego nie potwierdza.
A kiedy ostatni raz ustawiałeś zawory? Podaj mniej więcej ile mth temu.

#168 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:06

Problem z odpaleniem t25 Ja podejrzewam tak jak już wspomniał @Geo brak dawki rozruchowej. Wystarczy, że pękła sprężynka i już po ptokach.
Wydaje mi się, że gdyby zaciął się regulator odśrodkowy to by już ogóle nie zapalił nawet ciągnięty kilometrami, a gdyby zapalił silnik nie reagował by płynnie albo w ogóle na gaz. Przynajmniej j miałem taki przypadek.
A kolega podczas prób odpaleń dodaje gazu? Zmienia się coś, dymi troszkę?
Odpalanie na zaciąg zapewne daje wyższe obroty wału niż te z rozrusznika, może ma to znaczenie dla pompy(jej regulatora), albo silnik zapala na ubogiej mieszance bo tłoki poruszają się szybciej.

#169 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:32

Problem z odpaleniem t25 Zawory ustawiałem ok. 350 mtg po remoncie silnika. I pózniej po jakimś czasie były dokręcane. No właśnie to mnie też dziwi że na rozciąg odpala a tak nie chce... a co do odprężnika to chyba jest ok bo jak go podniose to czuć różnice na kreceniu, tak jak mówiłem wcześniej kreci aż się cały buja na boki. A myślicie że może też dostawać za mała dawkę paliwa? I jak to zmienić? Zadaje tyle pytań bo zamierzam przy nim spędzić cała sobotę i będę próbował wszystkich sposobów które mi tu doradziliście. Pozdrawiam

#170 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 08:41

Problem z odpaleniem t25 Ale to jest dawka rozruchowa i nie wiem jak to się reguluje. Regulacji pompy tzn tej śrubki pod plastikiem raczej nie ruszaj. Sam tego jeszcze nie rozbierałem, bo nie miałem takiej potrzeby, ale możesz zdjąć ten kwadratowy dekielek na pompie przykręcony na 4 śrubki. Tylko jeśli pompa była niedawno robiona to będzie plomba na tych śrubkach i lepiej wtedy oddać ją na gwarancji do naprawy. A jeśli już nie ma gwarancji na pompę to śmiało można odkręcić ten dekielek. Pod dekielkiem jest mechanizm wyrównoważający. Zobacz czy coś nie zawiesiło, czy sprężyna jest na miejscu. Może ktoś coś dopisze, kto już tam się dobierał, bo tak jak pisałem ja tam jeszcze nie zaglądałem, ale wiem, że tam coś takiego jest ;).
Co do regulatora to zależy w jakiej pozycji się zatnie. Można w ogóle nie odpalić, a może odpalić i będzie chodził tylko przy dodawaniu gazu będzie chmura czarnego dymu, ale to naprawdę wielka chmura. Miałem tak w starym władku. Po regeneracji pompy wszystko się unormowało.

Edytowany przez Geo, 09 marzec 2012 - 08:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 09:38

Problem z odpaleniem t25 Czyli nie zaszkodzi jak pompę i wtryski dasz do sprawdzenia

#172 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 10:08

Problem z odpaleniem t25 No z tym "nie zaszkodzi" to różnie bywa. Kiedyś dałem do sprawdzenia pompę od jumza to nikt jej nie sprawdzał jak sądzę tylko od razu wszystko wymienili (albo jeszcze gorzej sprawdzili, że wszystko jest ok, a powiedzieli, że zrobili od nowa) i 700 zł poszło (to było już ładnych kilka lat temu), a traktor jak chodził tak samo chodził i po regeneracji. Wtryski też dałem do sprawdzenia razem z pompą, to potem sam musiałem je uszczelniać, bo lało się z każdego z obudowy i przy okazji sprawdziłem ciśnienie. Okazało się, że wszystkie 4 wtryskiwacze były ustawione na zbyt niskie ciśnienie, a dwa z nich lały. Są i tacy "fachowcy" oszuści i partacze, bo inaczej nie można ich nazwać. Najpierw lepiej wykluczyć inne możliwości, bo jak pompa dobra to szkoda ją rozregulowywać.

#173 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 16:55

Problem z odpaleniem t25 A wiecie może ile kosztuje taka popma paliwa do T25? bo słyszałem że regenerować się nie opłaca...

#174 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 marzec 2012 - 18:05

Problem z odpaleniem t25 Zależy jakaś lepsza z 900zł trzeba dać,chyba że chcesz zaoszczędzić to za 600zł tez kupisz jakąś indyjską.

#175 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:30

Problem z odpaleniem t25 za 500 zł dostaniesz normalną pompe standardową a za 900 to już rzędowa budowana na bazie pompy z MTZ
Mój Wladimirec podbija świat

#176 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 22:24

Problem z odpaleniem t25 Ma ktoś taką pompę,jakie opinie o niej?

#177 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 10:43

Problem z odpaleniem t25 A tak czytam jakie macie problemy z pompą to ile macie mtg co wysiadła ja mam z 1979 roku jako drugi ciągnik mam ponad 5 tys mtg i pali na dotyk raz tylko zwiększyłem dawkę bo osłab juz pierscienie tłoki juz przepuszczają kompresje i co do pompy lałem mu i czerwona i do dna z beczek bo on ma filtrów wiecej niż 3p miał to poradził sobie z oczyszczeniem

#178 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 12:12

Problem z odpaleniem t25 Filtry to podstawa.Moja pompa ma 24 lata,tyle co ciągnik i ponad 6500 mth.Rok temu wymieniłem pompkę zasilającą.
Tak to też nie była ruszana.

#179 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:33

Problem z odpaleniem t25 Panowie mój jest chyba z 84r. coś mi sie wydaje. Ojciec go nigdy nie oszczędzał, kiedyś trawe z rotacyjną kosił na 5 biegu aż ogień szedł z tłumnika tak go na pompie podkręcił. I ja jednak chyba wymienie pompe na nową, tej nie będe regenerował już. I jak wymienie to wam napisze czy jest dobrze czy pieniądze w błoto wyrzuciłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 10:27

Problem z odpaleniem t25 Mój władek jest z 89 roku, ma ponad 4500 mth, pompa ta sama od nowości z plombami jeszcze i pali ładnie. Tylko pilnuję wymiany oleju, tzn co 30-40 mth wymieniam na świeży.