Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem t25

343 odpowiedzi na ten temat

#181 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 14:40

Problem z odpaleniem t25 ja mam taką pompę do opylenia tz rzędową jak od c-330, bo mi została po wołodii. Jest sprawna mogę dać gwarancję rozruchową 14 dni. cena do dogadania. Jest z kołnierzem tylko 3 sruby odkręcić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem t25 Dzisiaj, 08:13
  •  

#182 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 08:44

Problem z odpaleniem t25 Witam. To ile kolego za tą popme byś chciał?

#183 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 12:50

Problem z odpaleniem t25 Zorientuję się ile kosztuje nowa. Raczej przez połowę albo mniej tylko sprawdzę.

#184 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:09

Problem z odpaleniem t25 Witam. Panowie okazało się że to wryski są do wymiany ponieważ z wtrysku nie leci mgiełka tylko tak jak z prysznica, a z tego co się orientuje to powinna być mgiełka taka.
Pozdrawiam

#185 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:16

Problem z odpaleniem t25 No ma być mgiełka, a tobie leją i jest jak z prysznica. Daj do regeneracji razem z pompą żeby poustawiali dobrze, końcówki wtrysków pewnie nowe bo to nie jest aż takie drogie.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#186 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:49

Problem z odpaleniem t25 Końcówki raczej do wymiany, ale możesz jeszcze spróbować przeczyścić jeśli jeszcze masz taki przyrząd do czyszczenia co był w skrzynce razmem z częściami do tego traktora. Wygląda jak stary ołówek automatyczny. Trzeba założyc na koniec taki drobny drucik i przepchać każdy otworek w rozpylaczu, a potem przemyć w ropie i sprawdzić ręczną pomką do ustawiania ciśnienia czy dobrze pyli i na koniec ustawić ciśnienie, bo to może też być wina zbyt niskiego ciśnienia w rozpylaczu. Jeśli będziesz czyścił rozpylacze sprawdź czy iglica się nie zacina i czy nie ma zbyt dużego luzu. Bo jak się zacina albo ma luz na boki to rozpylacz do wymiany.

#187 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:16

Problem z odpaleniem t25 Ale czy jest sens bawienie się w czyszczenie i regulacje starych, gdzie nie mamy gwarancji że będą działały prawidłowo, a regulacja pomoże na chwilę.
Od razu wymieniać końcówki na nowe. Stare są zużyte i z nich idealnego pylenia nie uzyskasz.
Za pół roku będziesz robił je ponownie.
Nawet laik zobaczy różnicę w pyleniu nowego a takiego regulowanego.

#188 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 02 kwiecień 2012 - 12:19

Problem z odpaleniem t25 Niestety ale mam złe zdanie na temat nowych części do T-25. Czasami te stare mogą dłużej pochodzić niż te nowe. Poza tym jak założysz nowe końcówki to i tak trzeba ustawić ciśnienie wtrysku. Co jakiś czas też jest dobrze to ciśnienie sprawdzić.
Ostatnio kupiłem nowy czujnik poziomu paliwa do zbiornika. Bubel jakich dawno nie widziałem. Znak firmy zeszlifowany szlifierką, otwory nie pasują, a już raz wymieniałem tyle że na oryginał to nie było żadnych problemów, po przykręceniu na dwa wkręty pływak ociera o ściankę zbiornika - oryginalny jest odchylony od pionu przez co pływak jest prawie na środku zbiornika i o nic nie ociera. Totalny szajs. Mam zamiar oddać do reklamacji, bo jak przewiercę otwory to już żadnej reklamacji nie przyjmą.

#189 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 13:56

Problem z odpaleniem t25 Oddałem do naprawy i mają mi wymienić końcówke i wyregulować też kazalem. Za jeden wtrysk 25 zł z wymianą. Mam nadzieje że to już będzie przyczyna jego odpalania.

#190 Share DamianWladimirecT25

DamianWladimirecT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:21

Problem z odpaleniem t25 kup sobie nowy rozrusznik :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:19

Problem z odpaleniem t25 Na końcówce wtrysku za 25 zł za długo nie pojeździsz.U mnie skończyło się tym że ciągnik zaczął chodzić na jeden tłok
i oryginalny wał po szlifie pękł.Teraz od 3 lat śmiga na wuzetemach i jest spokój.
A rozrusznik z przekładnią to podstawa we władku

#192 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 22:02

Problem z odpaleniem t25 Co do tej pompy to z 500 by pasowało, bo nowa ponad 1000

#193 Share ma1kel

ma1kel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 14:34

Problem z odpaleniem t25 Witam.
Mam taki problem, że przez zimę nie odpalałem władka bo nie miałem takiej potrzeby. Od listopada do dziś sobie stał. Dziś próbuje zapalić a tu kiszka rozrusznik kręci, lecz prawie nic nie dymi z rury, czyżby paliwo zamarzło ? No ale jest już 3 dni odwilży to już powinno odmarznąć. Tak jakby paliwo nie dochodziło

#194 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 15:02

Problem z odpaleniem t25 kolego jak tyle stał to weź i pompką ręczną podpompuj mu bo na pewno zeszło paliwo

#195 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 15:35

Problem z odpaleniem t25 Władki z tyłu pompy wtryskowej mają zaworek niekiedy zawiesi się albo już tak wyrobi że paliwo na postoju schodzi nasz władek jest z 79 roku jeszcze tam nie zaglądałem ale tak od 5 lat już szwankuje tylko już wiem że jak nie odpalany ponad dwa tygodnie to kilka razy napompuje ręczną pompką i pali od razu bo jak już zapowietrzysz to są małe problemy

#196 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 16:21

Problem z odpaleniem t25 Witam, tak jak kolega wyżej podaje że, najprawdopodobniej zeszło paliwo ,a przyczyną są zaworki i sprężynki pod pompką zasilającą gdzie znajdują się w takich śrubach, i nawet może być tylko uszkodzona sprężynka w którymś z nich i takie właśnie będą objawy ,czasem jakiś paproch drobny zakłóca prawidłowe działanie, a co do wody w paliwie to denaturat kolego ,denaturat wlać do paliwa, w którymś tu temacie opisywałem właśnie ten wątek warto go poszukać i wdrożyć, a z wodą problem z ginie :rolleyes: Pozdrawiam.

#197 Share ma1kel

ma1kel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 16:25

Problem z odpaleniem t25 ok jutro pobróbuje waszych rad :))

#198 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 31 styczeń 2013 - 23:32

Problem z odpaleniem t25 O zawórku z tyłu pompy pisałem gdzieś w temacie pompa wtryskowa. Ale to nie ten objaw. Na to by zapalił i chwilę pochodził i zgasł. Bez pompowania by ci zapalił jeszcze raz tylko z gazem w podłodze i dłużej pokręcić. Pompa odpowietrza się sama. U ciebie ewidentnie zawórki na dole w zasilającej.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#199 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 01 luty 2013 - 20:42

Problem z odpaleniem t25 mogła się parafina wytrącić z paliwa i zapchać filtry. sprawdź filtry przy okazji wymień. ja przed zimą dolałem trochę benzyny do baku bo miałem sporo "letniego" paliwa a w zimie też nie jeździłem ostatnio zapalił bez problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:52

Problem z odpaleniem t25 Niestety ale Władki mają takie problemy, według mnie Twój ciągnik jest po prostu zapowietrzony (masz jakieś nieszczelności), przerabiałem ten sam temat przez pół roku, okazało się że nieszczelna była pompka (bardzo się z niej lało więc kupiłem nową), co ciekawe nowa pompka była sprawna przez tydzień, później to samo pomogło podwinięcie konopii pod oring na tłoczku, pomką ciężko się pompuje ale jest bardzo szczelna. Teraz Władek nawet jak nie jest odpalany przez miesiąc zapala od razu bez pompowania, ale najpierw kręcę chwilę na odprężniku aż usłyszę charakterystyczne cykanie sekcji w pompie wtedy wiadomo że, pompa podaje paliwo na wytyski, nawet jeżeli zgaśnie po chwili trzeba zakręcić jeszcze raz i ciągnik pracuje już normalnie.