Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwyżki cen paliw

323 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:55

Podwyżki cen paliw Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podwyżki cen paliw Dzisiaj, 03:41
  •  

#122 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:56

Podwyżki cen paliw a co powiesz na to jest dwuch braci jeden ma gospodarstwo drugi mieszka i pracuje w mieście. Pierwszy ma za mleko 10tys na miesiąc po odliczeniu kosztów utrzymania gospodarstwa zostaje mu 2tys. Drugi zarabia 2tys na rękę który wychodzi lepiej? Którego bardziej dotyka podwyżka cen paliwa?

#123 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:58

Podwyżki cen paliw Który bardziej nakręca gospodarkę i stwarza więcej miejsc pracy?

#124 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:59

Podwyżki cen paliw Sadek zgadzam się z toba w 100 %. Damian żeby doczuć podwyżkę cen paliw wcale nie trzeba za nie fizycznie płacić na stacji. Naprawdę dajcie juz spokój. Ta argumentacja nie ma sensu.

Edytowany przez hubertuss, 17 listopad 2011 - 18:01.

#125 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 18:10

Podwyżki cen paliw już piszą o 16 groszowej podwyżce, nawet sugerują że jeśli ktos przejeżdza 10-15 tyś. kilometrów rocznie to niech nie kupuje samochodu z silnikiem diesla tylko benzyne.

#126 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 18:16

Podwyżki cen paliw

a co powiesz na to jest dwuch braci jeden ma gospodarstwo drugi mieszka i pracuje w mieście. Pierwszy ma za mleko 10tys na miesiąc po odliczeniu kosztów utrzymania gospodarstwa zostaje mu 2tys. Drugi zarabia 2tys na rękę który wychodzi lepiej? Którego bardziej dotyka podwyżka cen paliwa?

Mamy dwóch braci. Jeden z nich mieszka na wsi i co miesiąc ma na rękę średnio 2 tys. złotych a drugi w mieście i ma także 2tys. złotych. Rada miasta w którym mieszka ten drugi brat podniosła podatek od nieruchomości. Którego bardziej dotyka podwyżka?

I tak możemy w kółko opowiadać sobie anegdoty czy przykłady z życia komu jest gorzej albo lepiej. I wyjdzie tak jak Sadek napisał- Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.

#127 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 18:18

Podwyżki cen paliw

Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.

Taki odpowiednik rosyjskiego powiedzenia "Tam mied, gdie nas niet"
Osobiście wolę to gdzie jestem, bywam, bo "Wszędzie... najlepiej"

Edytowany przez zorzyk2, 17 listopad 2011 - 18:27.

#128 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 listopad 2011 - 18:36

Podwyżki cen paliw

A myślisz Nikita_Bennet, że życie w mieście jest łatwe? Że miastowi nie mają problemów z drożejącym życiem? Żeby kupić mieszkanie czy dom trzeba wydać kilkaset tysięcy złotych? I ono na nich nie zarabia tak jak ziemia w przypadku rolnika i często nie dostaje się jego w zamian za rentę. Praca także jest a na drugi dzień może jej nie być. W dużym mieście jest łatwiej znaleźć ale w małym?

1. A czy ja to gdzieś napisałem, że życie w mieście jest łatwe? Fakt biedronka, lidl, całonocny monopolowy są pod ręką ;>
2. Postawiony dom na wsi czy w mieście nie zarabia ani na wsiowego ani na miastowego więc porównianie do ziemi rolnika chybione ;)
3. Co do znalezienia pracy - w dużym mieście łatwiej niż w małym? A dlaczego nie porównasz miasta i wsi bo chyba porównywałeś pracę w mieście i na wsi. Masz pracę w dużym mieście - tracisz ją, masz prace w małym mieście i tracisz ją, masz pracę na wsi i tracisz ją. Gdzie ją łatwiej znajdziesz? Na wsi czy w mieście?
Albo lepiej - masz 1,01ha, uwzględnią cię w UP że szukasz pracy? Dostaniesz zasiłek dla bezrobotnego?
Idźmy dalej - chorujesz, ja ide do lekarza dostaję L4 na 14 dni i już mnie w robocie nie ma i ktoś inny się tym przejmuje, idzie rolnik do lekarza, dostaje L4 ;) i co dalej? Krowom jeść nie da, nie wydoi muciek? Łapiesz różnice?
Mi jak obetną za L4 20% pensji to mam to gdzieś bo na dojazdach oszczędzę więcej, rolnik jak nie da jeść i nie wydoi na czas to oprócz choroby ma weteryniarza i walkę z zapaleniem. Ile on traci? Bo aby dostac kasę z KRUSu trza chyba być 1 miesiąć nieprzerwanie na L4.

Co do pracy - teraz pracuję w jednej "firmie", pierwsza umowa na czas nieokreślony więc przy wywaleniu mnie dostanę 3 pensje więc niby mam 3 miesiące na znalezienie pracy. Nie jest więc do końca tak jak mówisz że dziś masz prace a jutro jej nie masz.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#129 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 19:13

Podwyżki cen paliw Nikita na krusie 30 dni co najmniej gdzie dniówka to całe 10złotyszy Polskich. Nie wydój i wyżyj. ;[
Co do paliwa to może i wszystkich zabolą podwyżki oczywiście,ale:
-typowy miastowy zrobi 10tyś km rocznie co daje jakieś 800lON to przy podwyżce 30gr zapłaci 240zł więcej
-ja w gospodarstwie do celów rolniczych zużyję 10 000l ON to przy podwyżce 30gr zapłacę 3 000zł więcej

#130 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 19:26

Podwyżki cen paliw Tak licytacja może trwać w nieskończoność.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 19:31

Podwyżki cen paliw ..... a ceny ON z każdym dniem wyższe ;[

#132 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:04

Podwyżki cen paliw

Nikita na krusie 30 dni co najmniej gdzie dniówka to całe 10złotyszy Polskich. Nie wydój i wyżyj. ;[
Co do paliwa to może i wszystkich zabolą podwyżki oczywiście,ale:
-typowy miastowy zrobi 10tyś km rocznie co daje jakieś 800lON to przy podwyżce 30gr zapłaci 240zł więcej
-ja w gospodarstwie do celów rolniczych zużyję 10 000l ON to przy podwyżce 30gr zapłacę 3 000zł więcej

Wyluzuj - piję do StasiekS ;)
Wiem co znaczy mieszkać na wsi i wszędzie dojeżdzać (rolnik+pensja), znam życie w mieście bo szkołę średnią i studia w miastach robiłem. Po prostu jak ktoś chce bronić mieszkańców miast to niech patrzy na to obiektywnie a nie jak to zrobił StasiekS.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#133 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:07

Podwyżki cen paliw -właściciel firmy przewozowej który na tydzień zużywa 23 tys. litrów paliwa na podwyżce 30 groszowej straci 6900 złotych tygodniowo.
-rolnik który zużywa tygodniowo 200 litrów paliwa na podwyżce straci 60 złotych
I jak tu wyżyć?

Dalej będziemy wyliczać komu jest lepiej a komu gorzej?

Wiem co znaczy mieszkać na wsi i wszędzie dojeżdzać (rolnik+pensja), znam życie w mieście bo szkołę średnią i studia w miastach robiłem. Po prostu jak ktoś chce bronić mieszkańców miast to niech patrzy na to obiektywnie a nie jak to zrobił StasiekS.

Nie robię tego obiektywnie? Wiem ile kosztuje życie na wsi, w małym miasteczku i dużym mieście bo osobiście to przechodzę. Na wsi i w mieście jest coraz gorzej i to obojętnie czy małym czy dużym. Nie faworyzuję miasta ani wsi. Ale niektórzy stąd już tak.

#134 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:14

Podwyżki cen paliw

Wyluzuj - piję do StasiekS ;)

Spoko, to nie było do ciebie tylko jakby kontynuacja twego postu. :D

#135 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:35

Podwyżki cen paliw zgadzam się że właściciele firm przewozowych tracą najwięcej na podwyżkach tylko że oni odbija to sobie podwyższając ceny przewozów. A co rolnik może sobie podwyższyć?

#136 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:54

Podwyżki cen paliw

-właściciel firmy przewozowej który na tydzień zużywa 23 tys. litrów paliwa na podwyżce 30 groszowej straci 6900 złotych tygodniowo.
-rolnik który zużywa tygodniowo 200 litrów paliwa na podwyżce straci 60 złotych
I jak tu wyżyć?

Dalej będziemy wyliczać komu jest lepiej a komu gorzej?

Nie robię tego obiektywnie? Wiem ile kosztuje życie na wsi, w małym miasteczku i dużym mieście bo osobiście to przechodzę. Na wsi i w mieście jest coraz gorzej i to obojętnie czy małym czy dużym. Nie faworyzuję miasta ani wsi. Ale niektórzy stąd już tak.

No wiesz - możemy się licytować ale nagle od przeciętnego mieszkańca miasta o którym piszesz tutaj:

A myślisz Nikita_Bennet, że życie w mieście jest łatwe? Że miastowi nie mają problemów z drożejącym życiem? Żeby kupić mieszkanie czy dom trzeba wydać kilkaset tysięcy złotych? I ono na nich nie zarabia tak jak ziemia w przypadku rolnika i często nie dostaje się jego w zamian za rentę. Praca także jest a na drugi dzień może jej nie być. W dużym mieście jest łatwiej znaleźć ale w małym?

Skaczesz do mieszkańca miasta a zarazem właściciela firmy przewozowej? W miastach mieszkają tylko właściciele firm przewozowych?

Po prostu może i się nawet zgadzamy co do meritum ale nie zgodzę się że życie na wsi jest łatwiejsze czy tańsze (mówimy o osobach w wieku produkcyjnym, zdrowych itp).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#137 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 21:00

Podwyżki cen paliw Gdzie pisałem że jest łatwiejsze od życia w mieście. W niektórych rzeczach rolnik ma łatwiej a w niektórych miastowy ale, że jest łatwiej niż w mieście to sobie nie przypominam.
A porównanie to wziąłem takie pierwsze lepsze z mojej okolicy. Nie miało to na celu pokazać, że wieś ma lepiej tylko to że można licytować się w nieskończoność i podawać multum przykładów kto ma gorzej a kto lepiej.

#138 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 22:08

Podwyżki cen paliw każdy ma ciężko kiedyś rolnik musiał grzebać się w kredytach, teraz jak ktoś chce żyć w mieście też musi brać ogromny kredyt i dygać się o każdy miesiąc ale odbiegacie trochę od tematu.
problem z paliwami polega na tym że wszystkim zachciało się tdi dci i innymi ropniakami śmigać a benzynkę jak już ktoś lał to jako dodatek do lpg i mamy w europie za dużo benzyny z którą koncerny nie mają co robić i brakuje ropy którą już podobno importują skądś tam, propagandę sieją żeby na benzyniaki się nawracać, tylko co z tego niech te 20gr ropa będzie droższa to porównaniu do benzyny 1zł więcej zapłacę a benzyniak nawet w małym aucie spali minimum ten 1l więcej niż diesel a to 5,5zł więcej, tak czy inaczej zachód szybko przerzuci się na nowe ekologiczne benzyniaki a my i jeszcze parę lat będziemy dodzierać po nich tdi ;) i lać najdroższego rodzaju paliwo

#139 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 17 listopad 2011 - 22:20

Podwyżki cen paliw

o jakim urzędasku mówisz?
Bo raczej nie o lokalnych instytucjach.

Nie. Piszę o tych z rządu bo jak jest taki kryzys to czemu sobie nie odejmą :unsure:

Edytowany przez Tanco96, 17 listopad 2011 - 22:21.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 22:39

Podwyżki cen paliw Minister Finansów który odpowiada za finanse kraju i budżet w wysokości ok. 250 mld złotych zarabia chyba ok. 200 tys złotych gdzie średnie zarobki prezesów banków to 1,6mln złotych. Więc nie dziwię się dlaczego nasze finanse są w złym stanie.