Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwyżki cen paliw

323 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 grudzień 2011 - 13:26

Podwyżki cen paliw jeżeli by tak było jak piszesz to będą przewałki zawsze. Do urzędu jedziesz dieslem i VAT od diesla odliczasz i to Ci powinno starczyć tak jak każdemu innemu przedsiębiorcy, natomiast ciągniki, kombajny i inne rzeczy o których pisałem powinny mieć barwione paliwo bez akcyzy. Nie będzie tylu wałków i rolnicy z wiejskiej i inne wynalazki które mają ziemię nie będą tankowac tego do aut.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podwyżki cen paliw Dzisiaj, 06:24
  •  

#262 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 15:49

Podwyżki cen paliw Nikita, ja pisałem czysto teoretycznie :D , bo jak wiadomo w tych 80litrach na ha i tak ciężko jest się zmieścić toteż do osobówki już niestety nie starcza. :(

#263 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:13

Podwyżki cen paliw Nie będzie wałków? Najlepszy przykład, że będą to olej opałowy. Ile osób z forum jeździ na tym? Ilu nie-rolników na tym jeździ? A także jest barwione, żeby je dostać trzeba mieć zaświadczenia, zgody itp. Następny przykład to paliwo z firm budujących autostrady. Także można na lewo je dostać i ludzie na tym jeżdżą mimo, że barwione. Nie wspominając o różnych organizacjach które odbarwiają OO i sprzedają jako napędowy. Tak samo będzie i z paliwem rolniczym. Większość rolników i tak będzie je lała do samochodów a co niektórzy będą je sprzedawać znajomym z miasta. Chyba, że ITD, Urząd Celny albo Policja będzie robić dużo kontroli na ulicach i sprawdzać kto na czym jeździ. Tu jest Polska a nie Szwecja czy Anglia. Coś co się sprawdza tam nie musi tutaj. Dlatego obecny system jest dobry ale trzeba go zreformować.

#264 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:36

Podwyżki cen paliw obecny system jest zły bo żeby normalnie prowadzić bizes trzeba łamać przepisy i zaaaawsze działać na granicy prawa.
Smutne jest też że instytucje uprawnione do kontroli robią to tak sobie, średnio i naopak. ITD podejrzewam że obecnie to walczy z VIATOOLem i działaniem boxów niż interesuję się ropą.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#265 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:53

Podwyżki cen paliw Dokładnie zgadzam się z Nikita_Bennet obecny system jest bardzo zły a jeśli chodzi o kantowanie to te zjawisko zawsze będzie występować ale jak przy oleju opałowym jeśli ktoś cię na nim złapie to leżysz i płacisz (gość z wioski niedaleko 100tys. musi do US odprowadzić) ale do pracy masz paliwo tańsze w zakupie i możesz brać go tyle ile potrzebujesz rzeczywiście i nie zawracasz sobie ogona jakimiś limitami i terminami składania faktur za paliwo do UG. Po za tym zmniejsza się niepotrzebna biurokracja.

Edytowany przez kokoman0, 09 grudzień 2011 - 18:54.

#266 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:49

Podwyżki cen paliw Tak samo będzie biurokracja bo trzeba stworzyć nowe przepisy do obrotu paliwem rolniczym, przepisy do dystrybucji i kontroli. Sprzedawcy tego paliwa będą musieli się rozliczać z ilości sprzedawanego paliwa a rolnik żeby kupić będzie musiał mieć zaświadczenia czy pozwolenia. To nie będzie tak, że pojedziesz na CPN, powiesz że jesteś rolnikiem i zatankuje ci i po wszystkim.
A obecny system? Jedna kartka A4 i po wszystkim. Bez zbędnych dodatkowych przepisów i zaświadczeń itp. Prosto i szybko.

#267 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:11

Podwyżki cen paliw Gdzie ta prostota skoro trzeba wypełniać tą deklarację i wieźć wszystkie faktury. No i faktycznie szybkość kilka miesięcy czekania na środki ze zwrotu które i tak trzeba będzie wydać na paliwo tylko, że jeśli wykorzystany został limit za zakupiony ON zwrotu już nie ujrzymy. A te sprawy które wypisałeś to w większości jednorazowe działania które raz zostaną wykonane raczej nie będą wymagały ciągłych aktualizacji np. zaświadczenia czy pozwolenia (ile razy w ciągu roku musiałbyś potwierdzać, że jesteś rolnikiem i na cele rolnicze wykorzystujesz zakupione paliwo?), nowe przepisy do obrotu paliwem rolniczym (raz sporządzone i ewentualnie okresowo nanoszone poprawki czyli jak zawsze przy każdym rozporządzeniu), co do sprzedanego paliwa to wszystkie firmy i stacje paliwowe muszą się rozliczać z tego ile paliwa sprzedali (musieli by tylko wyszczególnić ile paliwa rolniczego sprzedali) czyli nadal nic nowego, paliwo można kupić hurtem zawsze a kto wie czy nie będą specjalne dystrybutory do tego celu na stacjach paliw (ale to raczej mała abstrakcja). Więc pokaż mi tą dodatkową biurokrację według mnie byłoby jej mniej niż jest teraz.

Edytowany przez kokoman0, 09 grudzień 2011 - 20:16.

#268 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 21:14

Podwyżki cen paliw

Obecny system jest dobry. Zbierasz faktury, dwa razy do roku składasz i oddają Ci część akcyzy a żeby nie przechorowywać są limity do hektara. Proste i skuteczne. A czy wlejesz to do ciągnika, kombajnu czy samochodu to Twój problem.

Taki kredyt nas rolników sporo kosztuje, kolejny przykład takiego kredytu to dopłata do materiału siewnego. System w którym nie płacimy tego co dopłaca nam państwo to leki z ulgą ale aptekarzom też to nie pasuje bo to wtedy oni kredytują państwu.
Przykładów jest wiele, każde działanie z dofinansowaniem to dawanie kredytu.

Biurokracja jest i będzie i ktoś musi ją wykonać.

Jeżeli chodzi o "przekręty" to w naszym kraju dużo by się musiało zmienić aby taki proceder nie kwitł.

Podwyżki podwyżkami wiadomo były są i będą, ale w miarę rozsądku w aktualnej sytuacji nie wiemy kiedy to się zatrzyma, a wiadomo paliwo jest takim nośnikiem że wraz z wzrostem ceny paliwa rośnie wszystko.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#269 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 21:31

Podwyżki cen paliw

Gdzie ta prostota skoro trzeba wypełniać tą deklarację i wieźć wszystkie faktury. No i faktycznie szybkość kilka miesięcy czekania na środki ze zwrotu które i tak trzeba będzie wydać na paliwo tylko, że jeśli wykorzystany został limit za zakupiony ON zwrotu już nie ujrzymy.

ja musze wyciągnąć faktury od księgowej później do UG tam ksero, później do księgowej oczywiście żadna nie może zginąć. Żadnej prostoty tutaj nie widzę, tym bardziej że do U. Gminy mam 12km księgowa jest oddalona od U. Gminy o 20km i jak wezmę faktury od księgowej to UG przyjmie je tylko do 14stej.

A te sprawy które wypisałeś to w większości jednorazowe działania które raz zostaną wykonane raczej nie będą wymagały ciągłych aktualizacji np. zaświadczenia czy pozwolenia (ile razy w ciągu roku musiałbyś potwierdzać, że jesteś rolnikiem i na cele rolnicze wykorzystujesz zakupione paliwo?), nowe przepisy do obrotu paliwem rolniczym (raz sporządzone i ewentualnie okresowo nanoszone poprawki czyli jak zawsze przy każdym rozporządzeniu), co do sprzedanego paliwa to wszystkie firmy i stacje paliwowe muszą się rozliczać z tego ile paliwa sprzedali (musieli by tylko wyszczególnić ile paliwa rolniczego sprzedali) czyli nadal nic nowego, paliwo można kupić hurtem zawsze a kto wie czy nie będą specjalne dystrybutory do tego celu na stacjach paliw (ale to raczej mała abstrakcja). Więc pokaż mi tą dodatkową biurokrację według mnie byłoby jej mniej niż jest teraz.

Jeżeli tak UE będzie nas gonić z ochroną środowiska i crosscomplience to za 10 lat u każdego rolnika będzie stał dystrybutor i skończy się wożenie beczkami po 400-600 litrów paliwa. Będzie jedna, góra dwie faktury rocznie u małych gospodarzy a kilka więcej u obszarowców. Nikt nie każde na każdej stacji mieć dystrybutora na paliwo, po prostu będzie się kupować minimum 1000litrów. Tak więc nie będzie żadnych wielkich działań na stacjach benzynowych.
Odciąży to też samorządy terytorialne bo te wnioski to dla U. Gmin tylko dodatkowa robota.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#270 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 22:02

Podwyżki cen paliw Co do dystrybutora to nie koniecznie ale już teraz przecież wymagane jest specjalne pomieszczenie do przechowywania paliwa i olejów (crosscomplience). Co do kupowania paliwa to w tej chwili nawet 1000l mogą specjalnie do jednej osoby przywieźć (do wujka tak przywieźli). Z takimi rzeczami obecnie problemów nie ma jedynym wyznacznikiem jest tylko kasa ;) .

Edytowany przez kokoman0, 09 grudzień 2011 - 22:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 08:04

Podwyżki cen paliw

ja musze wyciągnąć faktury od księgowej później do UG tam ksero, później do księgowej oczywiście żadna nie może zginąć. Żadnej prostoty tutaj nie widzę, tym bardziej że do U. Gminy mam 12km księgowa jest oddalona od U. Gminy o 20km i jak wezmę faktury od księgowej to UG przyjmie je tylko do 14stej.

Jeżeli tak UE będzie nas gonić z ochroną środowiska i crosscomplience to za 10 lat u każdego rolnika będzie stał dystrybutor i skończy się wożenie beczkami po 400-600 litrów paliwa. Będzie jedna, góra dwie faktury rocznie u małych gospodarzy a kilka więcej u obszarowców. Nikt nie każde na każdej stacji mieć dystrybutora na paliwo, po prostu będzie się kupować minimum 1000litrów. Tak więc nie będzie żadnych wielkich działań na stacjach benzynowych.
Odciąży to też samorządy terytorialne bo te wnioski to dla U. Gmin tylko dodatkowa robota.

Nie narzekaj-ja mam gospodarstwo położone na terenie 3 gmin i do każej siedziby UG mam sporawy kawałek...i nie narzekam :D .

#272 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 10 grudzień 2011 - 08:20

Podwyżki cen paliw koledzy naprawdę wieżyce, że polak nie tankował by takiego paliwa do samochodów tirów i gdzie tylko???? nie wiem jak u was ale u mnie do tej pory nie którzy leja opał do ciągników a czasami i do samochodów budowlanych a teoretycznie nie ma do tego dostępu. tylko trzeba mieć piec na olej itp a jednak da się a co dopiero jak by było ogólnie dostępne. wg mnie ten system jest ok zwrócą ci tyle a nie więcej. wg mnie urzędnicy w gminach i tak nic nie robią więc jak dwa razy w roku mają trochę zajęcia to lepiej dla nich bo by już wogóle nic nie robili i by się zanudzili.

#273 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 08:45

Podwyżki cen paliw

Nie narzekaj-ja mam gospodarstwo położone na terenie 3 gmin i do każej siedziby UG mam sporawy kawałek...i nie narzekam :D .

a nie lepiej by Ci było jakby wybrana przez Ciebie stacja przwoziła Ci kilka razy w roku paliwo bez akcyzy na normalną fakturę i jedyne co by Ci pozostało to odliczyć VAT?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#274 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 09:41

Podwyżki cen paliw Nie jestem VAT-owcem :D a dzięki przywożeniu paliwa mogę sobie przynajmniej jakieś miasteczko odwiedzić...

#275 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 10:04

Podwyżki cen paliw Fakt jest taniej również ze względu na ilości hurtowe ale chyba minimum 1000 l trzeba kupić. Z tym Vatem nie karzdemu się opłaca na nim być.

Edytowany przez hubertuss, 10 grudzień 2011 - 10:12.

#276 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 12:02

Podwyżki cen paliw opłaca czy nie ilości hurtowe i tak trza będzie kupować.
Pamiętam z UK że tam gdzie byłem to była fajna beczka z 4000litrów diesla. Po jakimś czasie postawiono dwa dwupłaszczowe zbiorniki na diesla (jeden do aut, drugi do ciągników). Pytałem co nie tak z tą beczką (szczelna, fajnie umieszczona itp) i dowiedziałem się że czepiają się jak paliwo jest w czymś takim przechowywane.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#277 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 14:26

Podwyżki cen paliw

Fakt jest taniej również ze względu na ilości hurtowe ale chyba minimum 1000 l trzeba kupić. Z tym Vatem nie karzdemu się opłaca na nim być.

Hubertus, a co to jest 1000l ON, jak komuś starcza to na cały rok to nie powinien ubolewać nad sposobami odliczenia tylko cieszyć się że dają, jeszcze. Jak idzie tysiąc litrów co miesiąc średnio to trochę kasy się zamraża, ale pamiętajmy że pieniądz jest potrzebny w kazdym miesiącu także jak juz przywykliśmy do tego systemu to ciągnijmy to dalej i nie marudźmy. :D
Po za tym jest zmiana terminów rozliczania paliwa jakby kto nie wiedział, to w lutym składamy wnioski.

#278 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 16:04

Podwyżki cen paliw formularze są takie same czy też się zmieniły?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#279 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 16:09

Podwyżki cen paliw Niewiem, pewnie nawet UG tego nie wie. Ja mam na 2 gminach to jedną odhaczam we wiosennym terminie, a drugą w jesiennym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:08

Podwyżki cen paliw no i kierowcy zaczynają już nie wytrzymywać i zaczynają powoli blokować stacje. Może i rolnicy powinni tak postąpić :unsure: http://www.dziennikw...idnik/212539496
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI