Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwyżki cen paliw

323 odpowiedzi na ten temat

#181 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 22 listopad 2011 - 17:52

Podwyżki cen paliw

LPg tez ma 4 zl kosztowac bo zauwazyli jak wiele tego gazu idzie i maja podniesc takze podatek na niego ;[
w koncu juz LPG byl chyba blisko 3 zl
ON przez dokaldnie rok poszedl o 1,20 zl na litrze mam jeszcze paragony z CPN z tamtego roku z dnia 28 listopada gdzie za litr placilem 4,39 na stacji bez zadnych znizek dzis sie do nich dokopalem na lekcji bo mialem je w portwelu i zaczelismy z kolegami wspominac jak bylo wtedy pieknie choc moim zdaniem ON powinien kosztowac w granicach 3,60-4 zl max za litr
wtedy bylo juz drogo zeby mi w tamtym czasie ktos powiedzial ze za rok bedzie prawie 6 zl to pewnie bym go wysmial a teraz :( dlatego sie nie ludze i jestem pewien ze za troszke ponad miesiac bedzie juz 6 zl i bedzie rosnac dopuki ludzie na ulice nie wyjda
p.s porownujac sie do panstw unijnych gdzie przecietny wloch francuz czy niemiec zarabia min 2000 euro u nich litr paliwa kosztuje troszke ponad 1 E wiec u nas litr paliwa powinien kosztowac na zdrowy rozsadek 1-1,50 zl max skoro srednia krajowa 3500 zl brutto ( +/- 2000 netto)
Wiec za rok tak jak juz ktos wczesniej pisal bedzie po 6,5 zl/L i to jest pewne
i gdzie ta cholerna sprawiedliwosc ?? ja sie pytam ??

w 100% sie z tobą zgadzam!!! sam bym poszedł protestować ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podwyżki cen paliw Dzisiaj, 18:01
  •  

#182 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 18:46

Podwyżki cen paliw ON i jej dalsze podwyżki związane są też z UE która nakłada podatek na silniki diesla a ma chyba wynosić 0,18zł/l, co do LPG była też mowa o podniesieniu akcyzy gdyż od dobrych 10 lat w całej UE nie była podnoszona (a Polska jest 2 krajem zaraz po Korei gdzie montowane są instalacje LPG)
Do 6,50 nie dojdzie ale do 6zł to na bank i poprzez to że benzyna będzie tańsza wyrówna się eksploatacja samochodów z oboma silnikami a jak każdy wie diesel był oszczędniejszy od konkurenta

Co do LPG- kolega czytał kiedyś artykuł na ten temat, a w nim w skrócie było tak: debilizm młodego Polaka: trzylitrowa BMW, pięknie wyglądająca a tu "zonk" w zderzaku korek od LPG- szpan i ekonomia w jednym :lol: :lol: :lol: :lol:

#183 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 18:52

Podwyżki cen paliw Temat rzeka. Osobiście nie mam nic do zakładania LPG do starych BMW czy Merców z dużymi silnikami które są warte 15-20 tys. złotych. Chyba, że ktoś za ostatnie oszczędności kupuje BMW z 2008 roku z dużym silnikiem i zakłada gaz bo na benzynę nie starczyło szczędności to wtedy faktycznie można nazwać debilizmem.

#184 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 22 listopad 2011 - 19:02

Podwyżki cen paliw

ON i jej dalsze podwyżki związane są też z UE która nakłada podatek na silniki diesla a ma chyba wynosić 0,18zł/l, co do LPG była też mowa o podniesieniu akcyzy gdyż od dobrych 10 lat w całej UE nie była podnoszona (a Polska jest 2 krajem zaraz po Korei gdzie montowane są instalacje LPG)
Do 6,50 nie dojdzie ale do 6zł to na bank i poprzez to że benzyna będzie tańsza wyrówna się eksploatacja samochodów z oboma silnikami a jak każdy wie diesel był oszczędniejszy od konkurenta

Co do LPG- kolega czytał kiedyś artykuł na ten temat, a w nim w skrócie było tak: debilizm młodego Polaka: trzylitrowa BMW, pięknie wyglądająca a tu "zonk" w zderzaku korek od LPG- szpan i ekonomia w jednym :lol: :lol: :lol: :lol:

Za jakiś czas dojdzie do 6,50zł za ON. :(

#185 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:20

Podwyżki cen paliw Znajomy dostawca ON, wspominał przed żniwami (wówczas ok 4 zł/1l), iż do końca roku ropa będzie po 7 zł. Szczerze powiedziawszy przyjąłem tą informację z lekkim uśmiechem, aczkolwiek widziałem co dzieje się na świecie. Jak widzimy, powoli jego prognoza się sprawdza.
Ach, kiedy w końcu przestaną blokować/ wykupywać celowo ciekawe patenty napędzania maszyn...?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#186 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:21

Podwyżki cen paliw on dojdzie już nie długo do 8zL;(masakra

#187 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:42

Podwyżki cen paliw

Ach, kiedy w końcu przestaną blokować/ wykupywać celowo ciekawe patenty napędzania maszyn...?

haa, czyli to prawda, kiedyś coś mi się obiło o uszy o taksówkarzu z New York który wymyślił silnik na wodę. Patent został ,,zablokowany,,... Money, money, tylko to się liczy!:huh:

#188 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 22 listopad 2011 - 19:47

Podwyżki cen paliw turbinka Kowalskiego powróci :blink: :D

#189 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:51

Podwyżki cen paliw wy trochę się opamiętajcie, co kolejny post to robicie podwyżki i juz na 8zeta stanęło. :D
Taka historia, gościu miał kombajn(czerwony, lat 50) w którym był silnik benzyniak, ale było drogo kosić to wstawił diesla od golfa. No i niestety pod następne żniwa to ma opcję z powrotem benzyna i dostawić do tego LPG. :D :D

#190 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:55

Podwyżki cen paliw ech....-a jeszcze niedawno tusk straszył że benzyna będzie po 5 zł. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:02

Podwyżki cen paliw Wyliczono, że podwyzka akcyzy spowoduje wzrost ceny o około 18 groszy. Wszystko zależy od pozycji złotego i notowań ropy naftowej. Może być drożej może stanieć nic nie wiadomo.

#192 Share johnandclaas

johnandclaas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:05

Podwyżki cen paliw Założę się, że benzyna nie podrożeje tylko o 0,20 gr tylko o 0,50 gr. Stacje też chcą jeszcze więcej zarobić.

#193 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:10

Podwyżki cen paliw @johnandclaas ,,Stacje też chcą jeszcze więcej zarobić,,. Jak one mogą, bezczelność, prawda? Otwieraj stację paliw i dołączysz do grona więcej zarabiających :o.

#194 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2011 - 20:15

Podwyżki cen paliw

haa, czyli to prawda, kiedyś coś mi się obiło o uszy o taksówkarzu z New York który wymyślił silnik na wodę. Patent został ,,zablokowany,,... Money, money, tylko to się liczy!:huh:

Wierzycie w takie cuda :huh: ? Zderzak Łągieki, turbina Kowalskiego itp? Współczesne diesle mają sprawność pow. 40%, nie da się już wiele z tego urwać. To nie spisek koncernów tylko fizyka ;) .

#195 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:21

Podwyżki cen paliw Mariusz x. Czyli nie przyjdzie taki dzień?:( Było mi zostawić odrobinkę nadziei.

#196 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2011 - 20:26

Podwyżki cen paliw Nie ma co liczyć na to, że silniki zaczną palić połowę tego co teraz. Można za to liczyć na dalsze podwyżki cen paliw :( .

#197 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:47

Podwyżki cen paliw Ale na cenniku widzę minimalną obniżkę ok 5 gr względem ubiegłego tygodnia.
A akcyza większa od kiedy obowiązuje?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#198 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:08

Podwyżki cen paliw

Najlepsze co dziś widziałem to na Orlenie ON kosztował 5.59 a BIO 5.79. Może mi ktoś wytłumaczyć czy to im się cyferki pomyliły czy to rzeczywista cena? :blink:

Ja też widziałem wczoraj BIO po 5,74! - więc to jednak rzeczywista cena... a pamiętam jak zeszłej jesieni przed orką kupywałem na bliskiej coś po 3,8zł...
A skąd taka kosmiczna cena bioestra to nie mam pojęcia... kto im to kupi?

#199 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:10

Podwyżki cen paliw

Ale na cenniku widzę minimalną obniżkę ok 5 gr względem ubiegłego tygodnia.
A akcyza większa od kiedy obowiązuje?

od 1 stycznia
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:13

Podwyżki cen paliw Panowie ceny to też sprawa popytu i konkurencji. Stacje nie moga ceny windowac bo im się podoba. Muszą tez patrzyć na te czynniki. Jak sobie poszukacie w necie wykresów przedsstawiających wachania cen paliw z ostatnich lat. To zobaczycie, że oprócz podwyżek były i obnizki. Co niestety nie zmienia faktu, że ogólny trend jest wzrostowy. Ale prawda jest taka, że równie dobrze po 6 może byc w styczniu jak i w grudniu następnego roku.