Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwyżki cen paliw

323 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 13 listopad 2011 - 23:11

Podwyżki cen paliw jak myślicie drodzy użytkownicy czy cena dojdzie do 6zł za litr i czy te ceny spadną ? Bo mnie te podwyżki już wkur**ać zaczynają ;[
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podwyżki cen paliw Dzisiaj, 21:26
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 13 listopad 2011 - 23:49

Podwyżki cen paliw Akcyza o 20gr od nowego roku do góry idzie, u nas powoli cena rośnie i poniżej 5.40 na razie sie utrzymuje, ale paliwo raczej na bank nie stanieje;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 23:56

Podwyżki cen paliw U nas juz dzis (slask) podskoczylo takze BP czy Statoil ON kosztuje 5,54

#4 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 13 listopad 2011 - 23:58

Podwyżki cen paliw Jedyne co może nas uratować to III wojna.
Trzeba zauważyć, że kryzys zaczął się od państw rozwiniętych (USA, kraje starej Unii). Oni mają już wszystko: drogi, lotniska, hotele, infrastrukturę kolejową itp. i rozwój w tych państwach stanął bo było dużo mniej inwestycji. U nas w PL wszystko się jakoś kręci mimo iż jesteśmy biednym państwem. Jeżeli teraz zaczniemy jako konsumenci zaciskać pasa i oszczędzać nasze ciężko zapracowane pieniądze zaczniemy zmniejszać popyt co spowoduje zwyżki cen i koło się zamknie.
A co do cen paliwa to polecam:
Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj
do końca!) Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i
zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja
ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym
dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci
paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować
akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa.
Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale
myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść
rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach
paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję.
Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest
trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy
zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca
bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm
paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą
zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą
zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy
pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to
całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak
dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli
każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i
każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce
wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle
do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę
wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i
STATOIL. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy,
kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do
300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie
sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet
najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco
duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze
ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU
AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). Razem
możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i
STATOIL. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ > >
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#5 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

KPK Kumurun Team

Napisany 14 listopad 2011 - 00:23

Podwyżki cen paliw z tą III wojną to może okazać się prawda nie tylko te przepowiednie ale i już Iran szykuje swoje małe co nie co. Nie rozumiem jednego skoro płacimy coraz większe podatki to dlaczego dług publiczny ciągle rośnie?
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#6 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 14 listopad 2011 - 00:53

Podwyżki cen paliw U mnie w Bp 5,49zł było w czwartek jak mijałem ,dziś aż strach myśleć ile kosztuje .... ;[
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 08:11

Podwyżki cen paliw 95 wczoraj tankowałem po 5,27 na lukoilu

#8 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 14 listopad 2011 - 08:21

Podwyżki cen paliw Dług publiczny spowodowany jest tym, że pieniądze z OFE firmy ubezpieczeniowe inwestują bezpiecznie - czyli wykupują duże ilości Obligacji Skarbu Państwa. Dlatego Rząd w pewnym okresie chciał zabrać część pieniędzy z OFE do ZUS-u, który pieniędzy nie ma. Trzeba się tylko zastanowić dlaczego nie ma. Z jednej strony marmurowe pałace, które stanowią siedziby ZUS-u, a z drugiej to ludzie sami okradają ZUS biorąc ciągle L4, fałszywe zwolnienia i odszkodowania, renty.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 listopad 2011 - 09:50

Podwyżki cen paliw To wszystko celowe, jak może być dobrze jak każdy poseł ma bonus w wysokości 3000zł miesięcznie bez rozliczania i zbierania faktur. Poprostu prócz wypłaty dostają kasę na paliwo. Gdyby z pensji kupowali to może by tańsze było, a tak to ludzie fundują darmą jazdę i jeszcze zostaje dla rodziny jak nie wypalą.

#10 Share daro170225

daro170225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, boks, rolnictwo

Napisany 14 listopad 2011 - 12:10

Podwyżki cen paliw Zobaczycie ze to kwestia czasu kiedy paliwo bedzie po 10 zł/litr , pamietam czasy kiedy ON był po 3zł/l i nie było to tak dawno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 12:42

Podwyżki cen paliw Jak po szkole średniej pracowałem trochę na stacji paliw to było ledwo ponad 3zł/litr za ON,PB95 i 98.. wtedy to się wydawało drogo, ale teraz to już szkoda gadać. Pensje od tamtego czasu praktycznie się nie podniosły, a koszty paliwa, energii, produktów spożywczych i masy innych poszły do góry...

Michufarmer widziałem wiadomość która tutaj zamieściłem już kilka razy w internecie i powiem Tobie ,iż nie jest to najgorszy pomysł, ale trzeba by jeszcze dołączyć do tego Orlen. Z kolei takie firmy jak Lotos, Sheel i Lukoil mają trochę mniejszy udział w rynku, więc można by je póki co zostawić w spokoju, bo trzeba w końcu gdzieś tankować. Co więcej, w przypadku Orlenu(nie wiem jak z BP i Statoilem) jest jeszcze jedna kwestia, oni dostarczają na wiele mniejszych prywatnych stacji swoje paliwa, więc nawet nieświadomie moglibyśmy tankować mimo wszystko ich produkt.
Ponadto jakiś czas temu się zastanawiałem czemu autor wypowiedzi którą tutaj zamieściłem nie pisze nic w kwestii wspomnianego przeze mnie Orlenu, miałem różne przemyślenia na ten temat, ale zostawię to może póki co dla siebie .
Nie wiem czy dobre obliczenia są w tym co zamieściłem tutaj(nie chciało mi się sprawdzać), ale trzeba się liczyć z tym, że na pewno wiadomość ta nie trafi do tylu osób, gdyż po prostu wiele osób dostawać będzie kilkakrotnie tę samą wiadomość od innych, bądź samemu będziemy wysyłać do ludzi, którzy już dostali ową wiadomość.
Podsumowując, uważam że nie jest to zły pomysł, jednak o solidarność chociażby z 75% społeczeństwa w tym przypadku będzie trudno..

Edytowany przez Rolnikix, 14 listopad 2011 - 12:54.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#12 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 listopad 2011 - 13:07

Podwyżki cen paliw ja jak zaczynalem gospodarowac to kupowalem on po 1.40 zl/l a za tucznika w tym czasie 3.3zl/kg a saletra po 350 dzis za tone saletry trzeba dac prawie 3 tuczniki a za jednego nie da nawet 100 l ropy i zeby nie doplaty to juz dawno bysmy poplyneli ale wolalbym tamte czasy duzo spokojniejsze dzis paliwo zamowione w hurcie po 5.30

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2011 - 13:59

Podwyżki cen paliw To mi na szczęście udaje się troszkę kombinować z tym paliwem i od roku nie kupuje na CPN i dzieki temu nawet troszkę się wyprostowało to wszystko bo patrząc na dzień dzisiejszy na cenę to koń mniej zje...
A wyprodukowanie litra ropy to koszt rzedu 2,8 za litr reszta to podatki i akcyza czyli złodziejstwo w białych rękawiczkach

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 listopad 2011 - 14:12

Podwyżki cen paliw

ja jak zaczynalem gospodarowac to kupowalem on po 1.40 zl/l a za tucznika w tym czasie 3.3zl/kg a saletra po 350 dzis za tone saletry trzeba dac prawie 3 tuczniki a za jednego nie da nawet 100 l ropy i zeby nie doplaty to juz dawno bysmy poplyneli ale wolalbym tamte czasy duzo spokojniejsze dzis paliwo zamowione w hurcie po 5.30

i tak powinniśmy liczyć i tak powinniśmy przedstawiać każdemu miastowemu czy urzędnikowi nasze dochody czyli to że jest gorzej.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 15:14

Podwyżki cen paliw Ciągle podwyżki a dziura w budżecie w ciąż się powiększa. Ale to nic dziwnego kiedyś było 46 województw. Teraz mamy 16 +379 powiatów. Czyli teraz jest ponad 300 urzędów więcej w każdym z nich siedzi banda darmozjadów biorących nie małe pieniądze z naszych portfeli w postaci podatków.
Kolejny przykład to urząd pracy. Kolega poszedł się ostatnio zarejestrować o oni mu mówią że go nie zarejestrują
bo na starze pieniądze się skończyły, a w przyszłym roku w ogóle już nie będzie starzy bo państwo nie ma pieniędzy. Więc pytanie po co ten UP?
Jak tak dalej pójdzie to w naszym kraju zrobi się nie ciekawie dopóki mają co to wyprzedają ciekawe co będzie jak już wszystko wyprzedadzą? Nawet nie chcę wiedzieć po ile w tedy będzie kosztował ON...
Tylko spokój może nas uratować....

#16 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 15:22

Podwyżki cen paliw Ja pamiętam jak paliwo było po 1zł, ale kiedy to było. :lol: 2 tyg temu w hurcie kupiłem po 5.22 i dostawca zapowiadał ze od nowego roku 37groszy podnosi cenę.6zł nie jest w cale tak odległe.

#17 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 15:36

Podwyżki cen paliw moze nie zauwazyliscie ale jest sobie taki temat
http://www.agrofoto....aszym-regionie/

Polska B

#18 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 17:22

Podwyżki cen paliw Tyle, że w tym temacie o co innego chodzi, podobna tematyka, jednak inny obraz dyskusji.

Huberto89 masz rację co do urzędów i urzędników w nim pracujących. W naszym kraju praktycznie cała kasa idzie na utrzymanie urzędasów, którzy w 50% siedzą całe dnie i pierdzą w stołki, czyli zupełnie jak w naszym rządzie. Lepiej by się nam wiodło, gdyby nie było biurokracji a rozwiniety przemysł, własna samochody, ciągniki, sprzęt, maszyny, statki, samoloty itd., itp. .
I jeśli ktoś napisze, że w naszym kraju nie ma perspektyw dla własnego przemysłu, ten niech wie że się myli.

Edytowany przez Rolnikix, 14 listopad 2011 - 17:23.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#19 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

KPK Kumurun Team

Napisany 14 listopad 2011 - 17:30

Podwyżki cen paliw czyli raczej paliwo nie potanieje :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 14 listopad 2011 - 18:39

Podwyżki cen paliw Nie raczej tylko napewno nie potanieje ;[ szkoda gadać sami złodzieje w tym kraju! Paliwo w górę, nawozy w górę, pasze i koncentraty w górę! ;[