Tanco96

Podwyżki cen paliw

Polecane posty

hubertuss    4653

Zgadza się ci prości urzędnicy, którzy załatwiają sprawy petentów wcale kokosów nie mają. Chyba 2 lata temu syn znajomej mojej mamy w zusie po studiach na dzień dobry dostał 800 zł na ręke. Znam też przypadek gdzie chłopak odpowiedzialny za przygotowywanie wniosków do ue w gminie dostaje 2 tys na reke. Burmistrz, wujt czy starosta faktycznie mają około 10 tys.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Prezes mleczarni zarabia 40 tyś za miesiącblink.gif i to jest normalne ?!

W wiadomościach słyszałem że te bogatsze gospodarstwa będą płacić jakieś podatki....

Ludzie jak my przeżyjemy.

Ludzie z miasta nie mają szacunku dla rolników (niekoniecznie wszyscy),niektóre media wyśmiewają się z rolników że to więśniak szczerbaty itd. a nie wiedzą że to "ROLNIK" pracuje na to całymi dniami i nocami.

Powoli już brakuje żywności z mlekiem tragicznie. no a w agrobiznesie mówią że kary będą wymyślać bo mleka mają pod dostatkiem bla bla bla poprostu im brakuje i specjalnie tak gadają albo cena wróci tak jak kiedyś do 1,60 teraz to powinna podskoczyć do 2 zł to jeszcze jakoś by to było ja jak spłacę ten kredyt to rezygnuję z mleka bo jest coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jeżeli jest świetny w tym co robi, firmę prowadzi bardzo dobrze, prężnie się rozwija to dlaczego ma nie zarabiać 40 000zł ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

od 5,52 do 5,56 - mazowieckie, okolice W-wy (chyba jakaś zmowa cenowa ;)).

 

Burmistrz, wujt czy starosta

 

@hubertuss, "wujt" to nie "wujek". Proszę popraw, bo mi zaraz gały z orbity wyjadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Pensja wójtów, starostów czy radnych zależy od rady gminy, miasta czy powiatu. Więc sami głosujecie na ludzi którzy podwyższają sobie pensje. Pretensje tylko do siebie.

W urzędach niższego szczeblu czyli gminie czy urzędzie miasta zarobki nie są tak duże jak tu piszecie. Im większe miasto to większe zarobki ale i większy koszt życia. Na jedno wychodzi. Urzędnicy wyższego szczebla muszą w końcu więcej zarabiać aby mieli motywację do pracy. Tak jest na całym świecie a nie tylko w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze nie piszmy, że ludzie w mieście nie mają szacunku dla rolników. Bo to nie prawda. W mieście też żyje wielu ludzi którym ciężko. Są też tacy którym wiedzie się dobrze podobnie jest wśród rolników. Jeśli chodzi o zarobki to tak jak napisał kolega wyżej jeśli ktoś prowadzi firmę dobrze, przynosi ona zyski to niech zarabia. Nie oszukujmy się pierwszy lepszy tej firmy dobrze nie poprowadzi.

Co do głosowania na radnych itd i ich podwyżki. U nas po wyborach wszyscy solidarnie podnieśli sobie diety, wynagrodzenia. Nie ważne czy to pis czy po. Jakoś nikt się nie zrzekł nie odmówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Zgadza się ci prości urzędnicy, którzy załatwiają sprawy petentów wcale kokosów nie mają. Chyba 2 lata temu syn znajomej mojej mamy w zusie po studiach na dzień dobry dostał 800 zł na ręke. Znam też przypadek gdzie chłopak odpowiedzialny za przygotowywanie wniosków do ue w gminie dostaje 2 tys na reke. Burmistrz, wujt czy starosta faktycznie mają około 10 tys.
ale te 800PLN to było na początek, później dostał więcej. Ja na początek też dostawałem 1300 a teraz .... ;)

A co do podstawy pensji wójta to ustalone jest to ustawowo i zależy od ilości mieszkańców danej gminy i oczywiście rada gminy może podnieść wysokość pensji ale nie może zejść poniżej pewnego minimum (dość wysokiego).

 

 

...Urzędnicy wyższego szczebla muszą w końcu więcej zarabiać aby mieli motywację do pracy. Tak jest na całym świecie a nie tylko w Polsce.

Muszą też zarabiać więcej aby nie brali łapówek. Zobaczcie sami że jak ktoś ma pewną pracę (pewność że jej nie utraci) zarabia tyle aby żyć na niezłym poziomie to raczej nie będzie zainteresowany kasą z łapówkarstwa.

Dodatkowo też ludzie na kierownicznych stanowiskach często (co nie znaczy że zawsze) ponoszą koszta których nie idzie sklasyfikować jako koszta prowadzenia firmy czy bycia w samorządzie.

 

 

Wracając do tematu - cena ON jest wysoka. Tylko dlaczego nikt nie propagował wcześniej ogrzewania domów słomą czy brykietem, zastępowania suszarni na olej opałowy piecami na słomę czy inne ustrojstwo które nie jest wytwarzane z ropy naftowej? Gdyby tam szło mniej ON byłby on trochę tańszy.

Dodatkowo posiadanie auta. Kiedyś nie każdy miał auto. Ja swoje pierwsze auto kupiłem w tym roku (tak jestem starej daty i póki nie potrzebowałem go to go nie miałem). Niestety jest tak że dziś każdy 20 latek chce mieć swoje autko i kupuje jakiś "złom z niemiec od pierwszego właściciela który jeździł autem tylko do kościoła", kupuje i nim jeździ za pieniądze rodziców, ropę z ukrainy białorusi rosji czy olej z biedronki czy lidla i tak dorasta patrząc że posiadanie auta to niskie koszta bo tanio tankuje ubezpieczenie ma dzięki zniżkom jednego z rodziców a że jeździ starym autkiem to i tanio je naprawi. Później zaczyna zarabiać sam a tania ropa sie urywa i klnie że drogo a że przyzwyczaił się do auta płaci za to co ma na stacjach.

 

 

Ogólnie wiele nie da się zrobić - ropa decyduje o wszystkim w interesach tak jak woda w życiu organizmów. Bez niej prowadzić działalności się nie da, przynajmiej tej z cięższym sprzętem.

 

 

@hubertuss

mylisz się, miastowi myślą że mamy kokosy za kasę z dopłat, że te nowe maszyny dała unia a nie ciężka praca i zadłużanie się po uszy, że jest nam lepiej bo ubijemy świnkę, kurce podbierzemy jajka a z lasu ukradniemy drewna i jakoś to się toczy. Takie jest myślenie miastowych o wsi.

Nie myślą że opał trzeba kupić, że maszyny są w kredycie, że wysokość podatku rolnego w stosunku do dochodów jest wyższa niż podatku dochodowego, mają gdzieś że dopłaty są ale trzeba spełnić sporo warunków (np cross complience), ba myślą że dopłaty biorą wszyscy nawet Ci któzy mają zarośnięte krzakami pola.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie tak jak @Nikita pisze-wystarczy np. na WP rzucić hasło KRUS lub dopłaty i w pierwszej godzinie jest już tysiąc komentarzy a co drugi ocieka jadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

o matko - jaro - raz sie zgadzamy ;)

Jednak co do JD pozostanę wierny swoim doświadczeniom ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A myślisz Nikita_Bennet, że życie w mieście jest łatwe? Że miastowi nie mają problemów z drożejącym życiem? Żeby kupić mieszkanie czy dom trzeba wydać kilkaset tysięcy złotych? I ono na nich nie zarabia tak jak ziemia w przypadku rolnika i często nie dostaje się jego w zamian za rentę. Praca także jest a na drugi dzień może jej nie być. W dużym mieście jest łatwiej znaleźć ale w małym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

hehe, no ja też się zgodzę z starszym kolegą @jaro w sprawie tych artykułów. Czytam te komentarze pod artykułami i słabo się robi, można powiedzieć że 90% miastowych nie zna realiów pracy rolnika i wręcz nas nienawidzą. Takie są odczucia po lekturze komentarzy .

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z tym domem czy mieszkaniem to akurat słabe porównanie bo na wsi tak samo trzeba na dom zarobić jak i w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale zarobić żeby kupić czy na utrzymać?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

o matko - jaro - raz sie zgadzamy ;)

Jednak co do JD pozostanę wierny swoim doświadczeniom ;)

 

Spoko-Ty miałeś doświadczenia ze starymi trupkami użytkowanymi w myśl zasady "byle pieniądz"-ja mam doczynienia z egzemplarzem "od nowości w jednych rękach".

 

@Stasiek-opowiem Ci bajkę-dawno,dawno temu kto żyw uciekał ze wsi ,zostawał tam najbiedniejszy i najgłupszy .Przez lat rodzinka przyjeżdżała do owego Zenka (tak dajmy mu na imię) a to nową Syreną a to Maluchem ,przyjeżdżali po świniaczka czy kurkę a Zenek jak to Zenek biedny i głupi był.Az tu przyjeżdżają a tu nagle Zenek ma dziesięcioletniego złomka z Zachodu i elewację na chałupkę zrobił.No jak to tak ?(i KRUS mniejszy płaci ale oczywiście młodsi nie pamiętają jak to zakłady płaciły składkę za pracowników-a chłop chocby i z ostatka ten KRUS musiał zapłacić)-i nagle miastowi przypominają sobie o hektarach i o tym jak im źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na wsi to raczej się buduje chociaż są i tacy co całe gospodarstwa z budynkami kupili na kredyt i jakoś sobie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Naprawdę dajcie sobie już spokój z tym podziałem miastowi kontra wieś. Obracam się w różnych środowiskach i wiem jak żyją różni ludzie. I wcale nie tyczy sie to tych dopłat. Są naprawdę bogaci rolnicy, są bogaci którzy żyją na dobrym poziomie i takie są fakty. Podobnie jest w mieście. Juz poprostu ręce w tym temacie opadają bo to jak grochem o ścianę.

Temat jest o cenach paliw a znowu zaczyna sie ględzenie na wsi bieda w mieście bogactwo i źli ludzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To ja ci jaro też opowiem bajkę. Była sobie Basia. Mieszkała razem z rodzicami którzy byli chorzy i potrzebowali jej opieki. Miała jeszcze brata i siostrę ale oni jak mogli to wyjechali gdzieś w Polskę. Pojawiali się tylko na święta lub kiedy chcieli trochę pieniędzy pożyczyć. Rodzice z wdzięczności do córki darowali jej dom. Dom był dość duży a jeszcze przed śmiercią zdążyli go wyremontować. Gdy rodzeństwo dowiedziało się o darowiźnie kazali siostrze żeby ich spłaciła. Ona nie chciała i sprawa trafiła do sądu. Niestety oni wygrali i Basia musiała sprzedać dom aby ich spłacić. Koniec.

 

na wsi to raczej się buduje chociaż są i tacy co całe gospodarstwa z budynkami kupili na kredyt i jakoś sobie radzą.

Ale w większości rodzice oddają przyszłemu rolnikowi dom. On to najwyżej go później remontuje(zaobserwowałem to w swojej okolicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Taki cytat znalazłem pod jednym z artykułów.

,,Nie ma urlopu??? Według danych UE średni czas pracy polskiego rolnika to 2,5 godziny na dobę, więc oni mają całoroczny urlop! Banda nierobów, miliardy dopłat unijnych, niepłacenie ZUS, dopłaty do paliwa, dużo tańszy niż w mieście prąd, woda etc."

Ma ktoś z was tańszy prąd? Bo ja nie.Paliwo do samochodów kosztuje tyle samo co miastowego. Za wpdę też trzeba płacić.

Znalazłem w necie , że średnia kwota emerytury z Zus to 1800zł, z Krus 700?

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
wiadomo ten co dostaje dom ma lżej od tego co musi sobie sam zbudować tak na wsi jak i w mieście.

Właśnie o to chodzi. W mieście panuje mit, że rolnicy mają sielankę a na wsi panuje mit, że w mieście mają sielankę. I tak każdy każdego obrzuca błotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co powiesz na to jest dwuch braci jeden ma gospodarstwo drugi mieszka i pracuje w mieście. Pierwszy ma za mleko 10tys na miesiąc po odliczeniu kosztów utrzymania gospodarstwa zostaje mu 2tys. Drugi zarabia 2tys na rękę który wychodzi lepiej? Którego bardziej dotyka podwyżka cen paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sadek zgadzam się z toba w 100 %. Damian żeby doczuć podwyżkę cen paliw wcale nie trzeba za nie fizycznie płacić na stacji. Naprawdę dajcie juz spokój. Ta argumentacja nie ma sensu.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

już piszą o 16 groszowej podwyżce, nawet sugerują że jeśli ktos przejeżdza 10-15 tyś. kilometrów rocznie to niech nie kupuje samochodu z silnikiem diesla tylko benzyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj