Tanco96

Podwyżki cen paliw

Polecane posty

Tanco96    10

jak myślicie drodzy użytkownicy czy cena dojdzie do 6zł za litr i czy te ceny spadną ? Bo mnie te podwyżki już wkur**ać zaczynają ;[


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Akcyza o 20gr od nowego roku do góry idzie, u nas powoli cena rośnie i poniżej 5.40 na razie sie utrzymuje, ale paliwo raczej na bank nie stanieje;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jedyne co może nas uratować to III wojna.

Trzeba zauważyć, że kryzys zaczął się od państw rozwiniętych (USA, kraje starej Unii). Oni mają już wszystko: drogi, lotniska, hotele, infrastrukturę kolejową itp. i rozwój w tych państwach stanął bo było dużo mniej inwestycji. U nas w PL wszystko się jakoś kręci mimo iż jesteśmy biednym państwem. Jeżeli teraz zaczniemy jako konsumenci zaciskać pasa i oszczędzać nasze ciężko zapracowane pieniądze zaczniemy zmniejszać popyt co spowoduje zwyżki cen i koło się zamknie.

A co do cen paliwa to polecam:

Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj

do końca!) Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i

zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja

ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym

dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci

paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować

akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa.

Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale

myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść

rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach

paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję.

Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest

trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy

zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca

bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm

paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą

zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą

zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy

pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to

całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak

dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli

każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i

każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce

wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle

do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę

wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i

STATOIL. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy,

kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do

300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie

sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet

najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco

duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze

ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU

AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). Razem

możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i

STATOIL. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ > >


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

z tą III wojną to może okazać się prawda nie tylko te przepowiednie ale i już Iran szykuje swoje małe co nie co. Nie rozumiem jednego skoro płacimy coraz większe podatki to dlaczego dług publiczny ciągle rośnie?


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

U mnie w Bp 5,49zł było w czwartek jak mijałem ,dziś aż strach myśleć ile kosztuje .... ;[




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Dług publiczny spowodowany jest tym, że pieniądze z OFE firmy ubezpieczeniowe inwestują bezpiecznie - czyli wykupują duże ilości Obligacji Skarbu Państwa. Dlatego Rząd w pewnym okresie chciał zabrać część pieniędzy z OFE do ZUS-u, który pieniędzy nie ma. Trzeba się tylko zastanowić dlaczego nie ma. Z jednej strony marmurowe pałace, które stanowią siedziby ZUS-u, a z drugiej to ludzie sami okradają ZUS biorąc ciągle L4, fałszywe zwolnienia i odszkodowania, renty.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

To wszystko celowe, jak może być dobrze jak każdy poseł ma bonus w wysokości 3000zł miesięcznie bez rozliczania i zbierania faktur. Poprostu prócz wypłaty dostają kasę na paliwo. Gdyby z pensji kupowali to może by tańsze było, a tak to ludzie fundują darmą jazdę i jeszcze zostaje dla rodziny jak nie wypalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro170225    1

Zobaczycie ze to kwestia czasu kiedy paliwo bedzie po 10 zł/litr , pamietam czasy kiedy ON był po 3zł/l i nie było to tak dawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Jak po szkole średniej pracowałem trochę na stacji paliw to było ledwo ponad 3zł/litr za ON,PB95 i 98.. wtedy to się wydawało drogo, ale teraz to już szkoda gadać. Pensje od tamtego czasu praktycznie się nie podniosły, a koszty paliwa, energii, produktów spożywczych i masy innych poszły do góry...

 

 

Michufarmer widziałem wiadomość która tutaj zamieściłem już kilka razy w internecie i powiem Tobie ,iż nie jest to najgorszy pomysł, ale trzeba by jeszcze dołączyć do tego Orlen. Z kolei takie firmy jak Lotos, Sheel i Lukoil mają trochę mniejszy udział w rynku, więc można by je póki co zostawić w spokoju, bo trzeba w końcu gdzieś tankować. Co więcej, w przypadku Orlenu(nie wiem jak z BP i Statoilem) jest jeszcze jedna kwestia, oni dostarczają na wiele mniejszych prywatnych stacji swoje paliwa, więc nawet nieświadomie moglibyśmy tankować mimo wszystko ich produkt.

Ponadto jakiś czas temu się zastanawiałem czemu autor wypowiedzi którą tutaj zamieściłem nie pisze nic w kwestii wspomnianego przeze mnie Orlenu, miałem różne przemyślenia na ten temat, ale zostawię to może póki co dla siebie .

Nie wiem czy dobre obliczenia są w tym co zamieściłem tutaj(nie chciało mi się sprawdzać), ale trzeba się liczyć z tym, że na pewno wiadomość ta nie trafi do tylu osób, gdyż po prostu wiele osób dostawać będzie kilkakrotnie tę samą wiadomość od innych, bądź samemu będziemy wysyłać do ludzi, którzy już dostali ową wiadomość.

Podsumowując, uważam że nie jest to zły pomysł, jednak o solidarność chociażby z 75% społeczeństwa w tym przypadku będzie trudno..

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja jak zaczynalem gospodarowac to kupowalem on po 1.40 zl/l a za tucznika w tym czasie 3.3zl/kg a saletra po 350 dzis za tone saletry trzeba dac prawie 3 tuczniki a za jednego nie da nawet 100 l ropy i zeby nie doplaty to juz dawno bysmy poplyneli ale wolalbym tamte czasy duzo spokojniejsze dzis paliwo zamowione w hurcie po 5.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To mi na szczęście udaje się troszkę kombinować z tym paliwem i od roku nie kupuje na CPN i dzieki temu nawet troszkę się wyprostowało to wszystko bo patrząc na dzień dzisiejszy na cenę to koń mniej zje...

A wyprodukowanie litra ropy to koszt rzedu 2,8 za litr reszta to podatki i akcyza czyli złodziejstwo w białych rękawiczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja jak zaczynalem gospodarowac to kupowalem on po 1.40 zl/l a za tucznika w tym czasie 3.3zl/kg a saletra po 350 dzis za tone saletry trzeba dac prawie 3 tuczniki a za jednego nie da nawet 100 l ropy i zeby nie doplaty to juz dawno bysmy poplyneli ale wolalbym tamte czasy duzo spokojniejsze dzis paliwo zamowione w hurcie po 5.30

i tak powinniśmy liczyć i tak powinniśmy przedstawiać każdemu miastowemu czy urzędnikowi nasze dochody czyli to że jest gorzej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ciągle podwyżki a dziura w budżecie w ciąż się powiększa. Ale to nic dziwnego kiedyś było 46 województw. Teraz mamy 16 +379 powiatów. Czyli teraz jest ponad 300 urzędów więcej w każdym z nich siedzi banda darmozjadów biorących nie małe pieniądze z naszych portfeli w postaci podatków.

Kolejny przykład to urząd pracy. Kolega poszedł się ostatnio zarejestrować o oni mu mówią że go nie zarejestrują

bo na starze pieniądze się skończyły, a w przyszłym roku w ogóle już nie będzie starzy bo państwo nie ma pieniędzy. Więc pytanie po co ten UP?

Jak tak dalej pójdzie to w naszym kraju zrobi się nie ciekawie dopóki mają co to wyprzedają ciekawe co będzie jak już wszystko wyprzedadzą? Nawet nie chcę wiedzieć po ile w tedy będzie kosztował ON...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja pamiętam jak paliwo było po 1zł, ale kiedy to było. :lol: 2 tyg temu w hurcie kupiłem po 5.22 i dostawca zapowiadał ze od nowego roku 37groszy podnosi cenę.6zł nie jest w cale tak odległe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Tyle, że w tym temacie o co innego chodzi, podobna tematyka, jednak inny obraz dyskusji.

 

Huberto89 masz rację co do urzędów i urzędników w nim pracujących. W naszym kraju praktycznie cała kasa idzie na utrzymanie urzędasów, którzy w 50% siedzą całe dnie i pierdzą w stołki, czyli zupełnie jak w naszym rządzie. Lepiej by się nam wiodło, gdyby nie było biurokracji a rozwiniety przemysł, własna samochody, ciągniki, sprzęt, maszyny, statki, samoloty itd., itp. .

I jeśli ktoś napisze, że w naszym kraju nie ma perspektyw dla własnego przemysłu, ten niech wie że się myli.

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

czyli raczej paliwo nie potanieje :(


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Nie raczej tylko napewno nie potanieje ;[ szkoda gadać sami złodzieje w tym kraju! Paliwo w górę, nawozy w górę, pasze i koncentraty w górę! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jeśli podrożeje do 6 zł to będzie prawie 50% więcej jak rok temu kupywaliśmy chyba 4 z groszami. Jeśli tak dalej pójdzie to zamiast zysku w budżecie zrobi się jeszcze większa dziura bo wszystko sie spowolni. Nawet nie chcę wiedzieć ile trzeba będzie wydać kasy na ON na cały przyszły sezonsad.gif nie mowa tu już o nawozach itp.

To aż dziwne że poprzednia kadencja sejmu obyła się bez większych strajków ale jak tak dalej pójdzie to w końcu ludziom puszczą nerwy...

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zauważyłem że to wszystko zaczęło tak drożeć po wstąpieniu Polski do UE gdy polska już do UE wstąpiła rolnicy dostali dopłaty to zakłady azotowe firmy chemiczne produkujące ŚOR i w mniejszym stopniu koncerny paliwowe pomyśleli sobie tak "po co rolnikowi te pieniądze skoro można mu je zabrać windując ceny" jak pomyśleli tak zrobili i ot mamy co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ku..a cos z tymi tumanami co siedzą w rządzie z ich zarobkami trzeba by zrobić z jakiej paki dostaja tyle kasy?? za co ze coś powiedzą raz na pare lat uda sie któremuś coś mądrego wymyslić a tak to nic... zwykła pensie powinni dostawac no moze ciut wiecej a nie jeszcze 3 koła za nic po co im tyle kasy a rezta musi na nich robic a oni i tak nic nie robią. za biurkiem u posła osła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

ale co wy chcecie,mieliscie mozliwosc zmienic rząd,i co dalej jest po staremu,wiec do kogo te żale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

A ja się wyłame i powiem ze on będzie tańszy, może jeszcze nie w 2012 ale ta bańka musi pęknąć. A wracając do rzeczywistości to kupiłem dziś zapas na połowę przyszłego roku po 5.36 i zastanawiam się nad kredytem na resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj