Skocz do zawartości

Zdjęcie

wybrać z 4 modeli 95-110km

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Przemek0podlaskie

Przemek0podlaskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:01

wybrać z 4 modeli 95-110km jakoś nie mam ochoty na zetora bo czytałem ostatnio artykuł o zetorze jak gosciowi sie psuł i nie chceli uznac gwarancji, aż sie skoczyła ;/

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wybrać z 4 modeli 95-110km Dzisiaj, 05:18
  •  

#22 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 13 listopad 2011 - 21:30

wybrać z 4 modeli 95-110km ja sie wypowiem co do case i nh :lol:

posiadam case jx najmniejszego z seri, wiem inny silnik, przednia oś ale reszta ta sama :lol:

to co mnie denerwuje to pedały sprzegło hamulec są zabardzo wysuniete w kierunku fotela operatora i dość cieżko sie steruje kwestia przyzyczajenia, dzwigne od sterowania tuz umieszczone zbyt głegoko i hydraulika też daleko w podłodze :rolleyes:

plusy to : funkcja szybkiego podnoszenia tuz, cicha kabina i dobre jej oświetlenie, dobrze wyposażenie w standardzie kpl. zaczepów i obciążniki 300kg na przód, oszczedny silnik w jx 60 70 80

#23 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 22:36

po 500mth chyba rozpoławiali 3 razy w roku aż sprzedali, nie mówie mógł to być jakiś trafny model ;p

dlaczego nikt się nie wypowie na temat NH i Case?

case to słabe ciągniki są w mojej miejscowości kupiło kilku rolników na szybko przed żniwami case o mocy ponad 120km i nie są z nich zadowoleni. A co do NH to lepiej Landini kupić spalanie identyczne silnik też a różnica cenowa kolosalna( kolega kupił landini 130km teraz się rozglądał za drugim ciągnikiem też około 130km to NH o takiej samej mocy kosztował już 100tyś więcej). Myślałeś o Valtrze albo JD może? Fakt mają elektronikę ale to dobrze bo wygodniej tak jest:) Osobiście zdarzyło mi się jeździć różnymi Valtrami i JD (w ramach pracy u rolników) i powiem Ci że bardzo mi się podoba elektronika w ciągnikach, praktycznie bez sprzędła jeździsz, nie musisz wajch od cięgien szukać wszystko masz w podłokietniku. Zastanów się dobrze przed kupnem żebyś potem się nie męczył i nie żałował.

I jeszcze gdybyś mógł opisz dokładnie z jakim sprzętem ma współpracować ten ciągnik ;)

#24 Share Przemek0podlaskie

Przemek0podlaskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 15:12

wybrać z 4 modeli 95-110km z wiosny beczka 6 tyś ale kupie 8 a moze nawet 10 tys litrow, przyczepa 8t i belownica, i plugi 4 skibowe jak nie da rady to poorze 1224 ;p a w zimie paszowóz co dzień ;] i to wszystko...

oczywiscie przyczepa samozbierająca ;p

#25 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 15:49

z wiosny beczka 6 tyś ale kupie 8 a moze nawet 10 tys litrow, przyczepa 8t i belownica, i plugi 4 skibowe jak nie da rady to poorze 1224 ;p a w zimie paszowóz co dzień ;] i to wszystko...

oczywiscie przyczepa samozbierająca ;p

W mojej miescowości jest kółko rolnicze i mają beczkę Joskina 8 tyś litrów i kupili belarusa o mocy 130km to tylko jęczy(słaby ciągnik ogólnie, moim zdaniem nawet nie ma co sobie nim głowy zawracać). Dalej pługi 4 skibowe(obrotowe z pewnością) dobrze by było żeby ciągnik był 6 cilindrowy bo lżej będzie miał ale to się wiążę z większym spalaniem, radził bym Ci pług w 1224 zostawić, i kupić 4 cylindrowy ciągnik do lżejszej pracy(znaczy w pług też go możesz dać czy co tam, ale ciężej będzie miał). Osobiście z 4cylindrowych polecił bym Ci Valtrę N101(sąsiad kupił taką rok temu i bardzo ją chwali (poza pracą z 4-ką obrotową, bo słychać że ma co robić) ale on nią zwij, trawę kosi itp. lub JD 5720 z używanych.

#26 Share Przemek0podlaskie

Przemek0podlaskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 17:52

wybrać z 4 modeli 95-110km ta Valtra nowa kosztuje 250 tys zł brutto ;o a co do beczki sąsiad wozi JD 6330 beczką 9tyś a wczesniej Samem 95km i dawał rade ;]a JD to z 2009 roku za 180 tyś zł jest wole już kubote nową za 170 tyś zł albo NH ;]

#27 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 listopad 2011 - 18:29

wybrać z 4 modeli 95-110km ja proponję kubota.mam z tą marką miłe wspomnienia jak narazie nie psuje się.mam m6040.ale testowałem m108.i polecam ten ciągnik :)

#28 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 14 listopad 2011 - 18:35

wybrać z 4 modeli 95-110km Valtra A92 powinna się zmieścic w tej cenie a ciągnik w standardzie jest chyba w pełni mechaniczny ;)
Po za tym DF i JD też są mechaniczne wersje w tym przedziale mocy np. Agrofarm 430DT lub 5100M Classic/Compact
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#29 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 18:40

wybrać z 4 modeli 95-110km No twoja decyzja, ale lepiej Valtrę kup nawet z serii A, ja osobiścię stawiam na znane marki a nie Kuboty, Bielarusy czy MTZ-ty jakieś.

#30 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 14 listopad 2011 - 18:41

ta Valtra nowa kosztuje 250 tys zł brutto ;o a co do beczki sąsiad wozi JD 6330 beczką 9tyś a wczesniej Samem 95km i dawał rade ;]a JD to z 2009 roku za 180 tyś zł jest wole już kubote nową za 170 tyś zł albo NH ;]

Te 170tys. to za 108??? czy to cena netto bo za 170 brutto to jej chyba nie wyrwie, z tego co wiem 185tys.brutto to najniższa cena jaką słyszałem za ten model ale to było kilka miesiecy temu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 listopad 2011 - 18:44

wybrać z 4 modeli 95-110km kubota m108 kosztuje ponad.200tys brutto.

#32 Share Masseyy

Masseyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 18:45

wybrać z 4 modeli 95-110km Ja ci polecam nową serię MF'a. Model 5450 o mocy maksymalnej 107 KM i silnikiem Perkins bedzie moim zdaniem bardzo dobrym rozwiazaniem. Zauważ że silnik nie posiada systemu Common Rail. Układ wtryskowy jest bardzo prosty. No ale cena jest też nie mała. Ale coś za coś. :D
MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

#33 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:28

case to słabe ciągniki są w mojej miejscowości kupiło kilku rolników na szybko przed żniwami case o mocy ponad 120km i nie są z nich zadowoleni. A co do NH to lepiej Landini kupić spalanie identyczne silnik też a różnica cenowa kolosalna( kolega kupił landini 130km teraz się rozglądał za drugim ciągnikiem też około 130km to NH o takiej samej mocy kosztował już 100tyś więcej). Myślałeś o Valtrze albo JD może? Fakt mają elektronikę ale to dobrze bo wygodniej tak jest:) Osobiście zdarzyło mi się jeździć różnymi Valtrami i JD (w ramach pracy u rolników) i powiem Ci że bardzo mi się podoba elektronika w ciągnikach, praktycznie bez sprzędła jeździsz, nie musisz wajch od cięgien szukać wszystko masz w podłokietniku. Zastanów się dobrze przed kupnem żebyś potem się nie męczył i nie żałował.

I jeszcze gdybyś mógł opisz dokładnie z jakim sprzętem ma współpracować ten ciągnik ;)

mówiąc że case to słabe ciagniki podaj jakiś konkretny argument ;[ nh to te same ciagniki co case (cnh) i jeszcze jedno skąd tę szczególowe informacje co do landini :D o 100tys. tanszy od nh podaj konkretne przykłady kolego a nie jakieś bajki :wacko:

coś mi sie wydaje żę masz słabą wiedze w temacie.

#34 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:25

mówiąc że case to słabe ciagniki podaj jakiś konkretny argument ;[ nh to te same ciagniki co case (cnh) i jeszcze jedno skąd tę szczególowe informacje co do landini :D o 100tys. tanszy od nh podaj konkretne przykłady kolego a nie jakieś bajki :wacko:

coś mi sie wydaje żę masz słabą wiedze w temacie.

Najlepsze marki zawsze cenią się drożej w każdej dziedzinie o kolosalne kwoty. Konkretny przykład podam jutro bo teraz nie mam kontaktu z kolegą(on ma landinii i chciał jeszcze jeden ciągnik o takiej samej mocy i takim samym wyposażeniu[co do ceny to 100tyś może za dużo, ale chodziło o to że znacznie drożej trzeba zapłacić za znaną markę) Case do NH podobne są tylko w jednej serii NH (TNN chyba), słaby skręt, brak ramy całościowej(chodzi jak koparka XD) modele o małej mocy są wadliwe dość, a te większe tylko do lżejszych prac, ciężko mają, palą sporo. I to nie bajki tylko jak już przykłady są, chodzi tylko o stwierdzenie faktów różnic cenowych itp. Nikt nie każe mu robić tak jak piszę, poprostu wyrażam swoją opinię z tego co widziałem i słyszałem.

jakoś nie mam ochoty na zetora bo czytałem ostatnio artykuł o zetorze jak gosciowi sie psuł i nie chceli uznac gwarancji, aż sie skoczyła ;/

Jak to mówią w mojej okolicy "Każdy ciągnik jest dobry puki na gwarancji, a potem się zaczyna" a czasem się tak zdarza ;D

Edytowany przez mlody90, 14 listopad 2011 - 20:05.

#35 Share Przemek0podlaskie

Przemek0podlaskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:04

Te 170tys. to za 108??? czy to cena netto bo za 170 brutto to jej chyba nie wyrwie, z tego co wiem 185tys.brutto to najniższa cena jaką słyszałem za ten model ale to było kilka miesiecy temu

kubota za ile? miłej lektury, jak coś mówie to tak jest ;p

http://otomoto.pl/ku...08s-A10786.html

jeżeli Valtra A92 zmieściła by sie w tej kwocie którą wyrzej napisalem wziął bym ją pod uwage ;p

#36 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:23

wybrać z 4 modeli 95-110km mlody90 kolejne twoje wspaniale przemysłenia:
- case i nh podobne tylko w tnn (już dawno ta seria inaczej sie nazywa :P ) polecam ci dokładne odwiedzenie dilerów lub poczytanie literatury nh i case podobienstwa np. jx-td, jxu-t5, maxxum-t6 itd.
- słaby skret porównaj dane i wtedy można głosić takie teorie
- brak ramy jd tylko w wiekszości montował rame a pozatym mało takich przykładów

i te swoje przykłady poprzyj jakimiś danymi czy obserwacjami które mają pewne odniesienie w rzeczywistosci :D

#37 Share Argan

Argan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 22:27

wybrać z 4 modeli 95-110km Bardzo dobrą alternatywą jest McCormick. C-Max to klasa sama w sobie, są to jedne najlepszych ciągników McC. Oszczędne, mocne maszyny z dużym komfortem pracy. Byłeś już u dealera McC? jaką cenę Ci zaproponował?

#38 Share Przemek0podlaskie

Przemek0podlaskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 22:57

wybrać z 4 modeli 95-110km u dilera McC nie byłem jedynie rozmawiałem z dealerem NH ale nie wiem czy w tym roku jeszcze bedzie PROW;/ a jeśli nie to mlody rolnik ;p

#39 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 listopad 2011 - 11:06

kubota za ile? miłej lektury, jak coś mówie to tak jest ;p

http://otomoto.pl/ku...08s-A10786.html
jeżeli Valtra A92 zmieściła by sie w tej kwocie którą wyrzej napisalem wziął bym ją pod uwage ;p

Chłopcze 166tys netto to ponad 204tys. brutto także nie bardzo rozumiem o co ci chodzi???
A z PROW w nastepnym roku za bardzo bym nie liczył! Skoro na nic nie składałes wniosku a dopiero masz zamiar ;) to przed jakim wyborem stoisz?? Także od chwili kiedy złożysz ten wniosek do realizacji to upłynie bardzo duzo wody w wiśle i oferta na rynku się zmieni kubota 108 zniknie bo podobno od nowego roku ma ja zastapić jakis nowy model także temat bez sensu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Przemek0podlaskie

Przemek0podlaskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 16:28

wybrać z 4 modeli 95-110km A gdzie ci pisze że to cena netto? raczej za 240 tyś nie sprzedaje

i jeżeli myślisz że temat jest bez sensu to sie nie wypowiadaj... proste