andrzej2110

budowa obory

Polecane posty

andrzej2110    535

Narazie to tylko plany ale chciał bym się dowiedzieć co trzeba zrobić żeby dostać kase na dobudowe obory dla bydła. Jakei są koszty takjej budowy?? Jakie wnioski trzeba złożyć i jakie warunki spełnić?? Ta dobudowa to by było połaczenie obory ze stodoło więc część ścian jest :P

 

PS: Jaki może być makszymalny spadek posadzki na stanowisku??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Narazie to tylko plany ale chciał bym się dowiedzieć co trzeba zrobić żeby dostać kase na dobudowe obory dla bydła. Jakei są koszty takjej budowy?? Jakie wnioski trzeba złożyć i jakie warunki spełnić?? Ta dobudowa to by było połaczenie obory ze stodoło więc część ścian jest :P

 

PS: Jaki może być makszymalny spadek posadzki na stanowisku??

Połączenie obory ze stodołą więc już część masz ja bym nie ryzykjował bo a to ściana jakaś za wysoka kilka cm i za dużo tu możliwości, lepiej samemu wybuduj a ewentualne wyposarzenie dojarka czy schładzalnik na prow, ja odważył bym się na budowe nowej obory ale tylko od podstaw przez jakąś dobrą firmę zeby postawiła pod klucz, o ile się znajdzie taka firma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale mi w tym mniejscy tylko pasuje

przeciesz nie postaie po drugiej stronie ogródka i będe latał 100m z jednej do drugiej :P. Kiedyś miała być tam już stawiana, Jakeś 15-20 lat temu. Był nawet kupiony drut i eternit.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak brat sie pytał o warunki prow na budowę obory to powiedzieli że może stawiać tylko na te sztuki które aktualnie posiada a to trochę nie bardzo i nie mozna tego rozbudowywać i przebudowywać przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ale mi w tym mniejscy tylko pasuje

przeciesz nie postaie po drugiej stronie ogródka i będe latał 100m z jednej do drugiej :P. Kiedyś miała być tam już stawiana, Jakeś 15-20 lat temu. Był nawet kupiony drut i eternit.

A jaką chcesz tą obore stawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

uwięziowa na 16 sztuk.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28719 ta ściana ma być jedno ze ścian obory. tu gdzie stoję ma m być jakaś krowa :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
uwięziowa na 16 sztuk.

Eeee myślałem że jkaś wolnostanowiskowa na 70 sztuk :P , to nie co się bawic w żadne prowy, bo zanim przyjdzie co do czego to ze 2 lata minie, sam rok temu remontowałem oborę na 15 sztuk to koszty nie są duże jeśli robi się wszystko samemu, największy koszt to płyta i zbiorniki i na to warto złożyc na prow bo zwracają 75%, no i przewodówke i zbiornik nowy bym się pokusił, a sama budowa to sam wiesz że można dużo zaoszczedzic, ja stawiałem na stodole dla młodzieży to suporex połówka i folia pod krokwie, tanio szybko, zanim zbierzesz całą dokumentację i inne duperele będą mijały miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no wiem ze jest troche papierków no ale jak można zaoszczędzić to czemu nie skorzystać??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
no wiem ze jest troche papierków no ale jak można zaoszczędzić to czemu nie skorzystać??

szczerze mówiąc na tak małej inwestycji to mało zaoszczędzisz ale cię nie zrażam zawsze można spróbować może sie uda a jak masz budować to co szkodzi złożyć wniosek(ps będziesz budował wyłącznie z własnych środków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

raczej tak. zależy czy mi kasy wystarczy :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jak narazie to jeszcze nie wiadomo co dokladnie musisz spelnic,bo nie ma szczegolowych rozporzadzen. Jedno jest raczej pewne,ze na budynki beda zwroty,wec masz szanse,ale jak narazie to zanosi sie,ze w tym roku moze byc ciezko ze startem PROW-u. Wiec moze warto juz inwestowac,a nie czekac,zwlaszcza ze to nie jakas wielka inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

też mam podobne plany jak andzrzej2110 tylko bym rozebrał tą oborę z chlewami i bym zbudował na 20 - 30tuczników i na 6 krów i 12byków mleko by szło do cielaków a nie na odstawe o to obora http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=31791 ja mam 13 lat i chce je zmodernizować za 7lat troche odbiegłem od tematu ale chce sie was poradzić


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a po co rozbierać?? czy ona się już wali??

 

 

Po przejrzeniu wniosku i tego co się doczytałem na forum oraz TV to entuzjazm budowy za 60 % (u mnie było by 40 % zwrotu) ceny się prawie ulotnił :D.

Jak można jeszcze tanio wybudować oborę??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

no strop sie zarywa bo drewniany


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

może nie rozbierać a porostu zwalić dach i strop. Poprawić ściany, zalać welbunek, podmurować i założyć nowy dach. koszty będą co najmniej o połowę mniejsze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

tylko trzeba o 3 metry poszeżyć bo ma tylko 6m


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

6m hmmm skąd ja to znam :D kiedyś chyba innych nie budowano.

 

Wystarczy przesunąć jedno ścianę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ty jak masz tą obore to morzesz zrobić tam gdzie kisząka i przejazdowy np. tak możesz zrobić

____________________________________

l l

l l

l-------------------------------------------------l

l __________ l

l ____ l l _____ l

l l l l l l l l

l l l l l l l l

l l l l l l l l

---------------------------------------------------

 

może być jeszcze poddasze urzytkowe ale mi sie nie udało narysować

 

wejście Quote to będzie widać


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

plan rozmieszczenia w środku to ja mam B) .

Gorzej z PROW a raczej warunkami do spełnienia żeby go dostać B) . Chyba trzeba będzie sie wstrzymać z budowo. Może coś sie wymyśli.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ja chce tak swoją przerobić oborę ściany rozbiorę i z tej cegły wyczyszcze na nowo zbuduje bo w tej zaprawie jest więcej wapna niż cementu


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

mam pytanie do wszystkich tych którzy maja obory na sciółke gdzie obornik jest wypychany turem...jak macie na korytarzu gnojowym zrobione odpływy?? chodzi mi jak w gładkiej posadzce zrobić niby kratki sciekowe..żeby to zdawalo egzamin i gnojowica zchodziła nie zatykając się..teraz ten nowy OSN będzie wymagał odpływy..ma ktoś jakies sprawdzone rady lub fotke..mysle by w posadzke wsadzić rury PCV ale jakie kratki sciekowe zastosować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja mam na zwykłym płaskim korytarzu dane co 2.5 m kratki a w zasadzie ruszta jakie kiedyś były w starych piecach. Jakieś 20 cm x 30 pod nimi rurka PCV pionowo z 20 cm, wpięta do poziomej rury PCV ze spadkiem w kierunku zbiorników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj