Skocz do zawartości

Zdjęcie

mały problem z mf 375 z 1991r

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 08:57

mały problem z mf 375 z 1991r witam wszystkich niedawno kupiłem mf 375 i mama pare pytań jak obsługuje się podnośnik bo sa tam dwie dzwignie które za niego odpowiadaja oraz jak podnoszę to wyglada jak by sie trochę przycinał tak pulsuje i jak ten podnosnik ustawic np do orki lub innych prac , oraz cięzko go zapalic z nocy nawet po podgrzaniu moze pompka paliwowa nie trzyma paliwa i wraca spowrotem do baku a i ile powinno być oleju w skrzyni do pełna czy moze być po środku wskaznika między min a max, oraz jak ostatnio podnosiłem tależówke to mi prawie całym ciągnikiem trzachało od podnośnika co może być tego przyczyno sory że tyle pytań mam nadzieje ze mi pomożecie pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mały problem z mf 375 z 1991r Dzisiaj, 22:07
  •  

#2 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 13 listopad 2011 - 09:42

mały problem z mf 375 z 1991r wiesz co nie znam sie zbyt dobrze na hydraulice ale masz pewnie mało oleju w pompie olejowej i trzacha bo jak pompuje do siłowników to pewnie za mało

#3 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 09:48

mały problem z mf 375 z 1991r Acha bo on ma tylko jeden siłownik wspomagajacy a oleju jest tak po srodku miedzy min. a max. czyli powinno byc na max. to będzie trzeba dolać

Edytowany przez nasil90, 13 listopad 2011 - 13:59.
Cytowanie posta

#4 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 13 listopad 2011 - 10:18

mały problem z mf 375 z 1991r Olej jest dobrze. Może być po środku min-max. Mój też tak trzęsie toche przy podnoszeniu maszyny. Te typy chyba tak maja. Krótsza gałka to podnoszenie pozycyjne. Dłuższa (wyższa) siłowa. Przynajmniej ja tak tego używam.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 12:28

mały problem z mf 375 z 1991r A jak ustawić dzwignie o siłowej gdy chce np. orać bo np. gdy talerzowałem to dzwigni od pozycyjnej ustawiłem na transport a dzwignią od siłowej podnosiłem i opuszczałem talerzówke a czy tak powinno być i jak to ustawić do orki

Edytowany przez nasil90, 13 listopad 2011 - 14:01.
Cytowanie posta

#6 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 13 listopad 2011 - 13:15

mały problem z mf 375 z 1991r No ja też tak tego używam. Co do orki. To dokładnie nie wiem bo nigdy nie orałem tym ciagnikiem. (mam większy). Ale wydaje mi sie że ustawienie gałek takie samo - mała transport a operujesz dużą.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#7 Share marcinp133

marcinp133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 07:38

mały problem z mf 375 z 1991r Mam taki sam problem z MF 675 podnośnik pulsuje podczas podnoszenia, zacząl też podnosić wolniej na rozgrzanym oleju. Zmieniony filtr hydrauliki, co może być przyczyną? znajomy fachowiec twierdzi że trzeba znaleźć punkt na dźwigni transport-siłowa że to rozdzielacz szfankuje. ja podejrzewam pompe lub uszczelnienie tłoczyska! proszę o odpowiedzi!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 08:02

mały problem z mf 375 z 1991r Mi przy masseyu 675 też lekko drży podnośnik jak podniose coś ciężkiego, ale jak dodam gazu to nie ma problemu. Co do odpalania to też tak miałem i teraz jak dłużej ciągnik stoi to najpierw dopompuje pompką kilkanaście razy i odpala bez problemu (trzeba by założyć zaworek zwrotny za zbiornikiem). Ja dzwigni siłowej nie używam i cofniętą mam na maks do tyłu, reguluje wszystko pozycyjną i nie ma najmniejszego problemu (tak samo robie w mf 255 już 20 lat i jest ok)

Edytowany przez bogus56, 04 listopad 2013 - 09:36.