Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk?

90 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 23 marzec 2014 - 19:03

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk? robertorolnik27 myśle ze jeszcze zostanie Ci na niezły samochód:) mam pytanie jakiej firmy bierzesz dojarkę i jaka cena bo też sie zastanawiam chciał bym de laval ale póki co jeszcze nic nie zostało powiedziane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk? Dzisiaj, 17:42
  •  

#82 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:22

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk? O tym też myślałem haha :D

optimus jeśli chcesz coś wiedziec na temat dojarki to zapraszam na PW

#83 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:44

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk? Dostałem kosztorys samego budynku i z nadwyżkami wyszło grubo ponad 600 tyś ( firma by wszystko wykonywała od kopania do malowania obory) myślę że dużo za dużo do tego dojarka i zbiornik używany 100 tyś więc razem około 750 tyś :huh:
Będę miał wycenę jeszcze od innego wykonawcy bo ten chyba ostro przesadził, inwestycja która miała z wyposażeniem zamknąc sie w 500 tyś nagle wzrosła do 750 tyś?

Jeśli jest ktoś tu na forum kto budował oborą uwięziową od 35 do 55 krów mógłby się wypowiedziec jakimi metodami budował żeby wyniosło go jak najtaniej.
Wiadomo jedna firma robi to jest szybko ale i na pewno drożej, jeśli kilka firma buduje to jednemu może nie pasowac jak coś zrobił drugi i dłuższy okres budowy. -_-

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share konrad00017

konrad00017

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:56

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk? witam mój kuzyn, zastanawia się właśnie nad przebudową chlewni po trzodzie na oborę dla 20 krów mlecznych, budynek ma wymiary 20m x 5,5m sklepiony, jednospadowy. Chciałby przebudować to na 27m x 8m. z przebudową łączy się zawalenie sklepienia, przyszły budynek miałby być nie sklepiony i miało by to wyglądać jak na załączonych obrazkach
124_5.jpg obora.jpg
do tego dochodzi jeszcze płyta gnojowa jakieś 18m x 8m, w jakiej mniej więcej kwocie zamknęła by się ta inwestycja? i teraz główne pytanie lepiej przerobić ten budynek czy może zainwestować i postawić większą nową oborę na 35 sztuk, przecież hodowla kiedyś może się powiększyć?

Edytowany przez konrad00017, 30 czerwiec 2014 - 17:59.

#85 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:50

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk? Moim zdaniem niech stawia nowy od podstaw ta przeróbka pochłonie tyle kasy co postawienie kawała nowej obory sam obecnie stawiam na 40szt mlecznych wiec wiem ze wchodzac na wolny teren masz calkiem inne pole manewru

#86 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 01 luty 2015 - 15:40

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk? Da radę przerobić szopę (7m x 4.5m) na oborę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#87 Share jerzykpol

jerzykpol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 luty 2015 - 14:33

Witam, da radę przerobić – ja przerabiałem szopę na oborę na 30 krów. Teraz prawdopodobnie będę przerabiał jeszcze jeden budynek. Wszystko robiłem w porozumieniu z kierownikiem budowy (Piotr Jóźwik z Lublina) i on mi bardzo pomógł. Więc jeśli macie możliwość skonsultujcie wszystko z taką osobą, która ma wszystkie materiały w małym palcu. Jak macie jakieś konkretne pytania o taką przeróbkę, piszcie – mogę coś pewnie podpowiedzieć.

#88 Share arkadiuszursus4514

arkadiuszursus4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:32

Witam mam pytanie chciałbym hodować bydło na pastwisku i mam pytanie jaką wiate postawić żeby mogły być na polu cały rok. i ile sztuk bym musiał howować zebym sie utrzymał z tego jestem młodym kawalarem mam maszyny i sprzęt proszę i doradzenie

#89 Share Mateusz1900tdi

Mateusz1900tdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 15:33

Jaki koszt budowy obory na 35 sztuk? panowie i panie ile wyniosła by obora na 15 sztuk bydła ?? 3 mleczne reszta opas ... dojarka jest na wózku. chodzi mi o rozbudowe obory a u gory stodoła. stara obora i stodola tak była.. a nie moge osobno budowac konserwator zabytków mnie trzyma...

#90 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 grudzień 2015 - 14:37

Jaki  powinien być  szeroki korytarz  paszowy  na mały  paszowóz  szeroki  2.2m  czy 3,5m wystarczy ???

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share lisewo1

lisewo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:59

Chciałem przyłączyć się do tematu

Na ile krów dam rade postawić oborę za 100 tyś ?