Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lely vs Claas

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 12 listopad 2011 - 21:58

Lely vs Claas Witam
Chcę kupić nową prasę. Zastanawiam się nad Claasem Variantem 365RC HD i Lely Welger RP445. Cena Claasa bez opuszczanej podłogi jest niewiele niższa od Lely z opuszczaną podłogą. Zależy mi na jak największej gęstości beli. Prasa będzie współpracować z ciągnikiem 130km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lely vs Claas Dzisiaj, 19:01
  •  

#2 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 listopad 2011 - 22:05

Lely vs Claas polecał bym Lely Welger.prasa droga ale zasługuje na tą kasę.jest na pierwszym miejscu wśród pras.a może feraboli extreme 280?

#3 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 00:41

Lely vs Claas heh z ta feraboli to ciekawie kolego wyskoczyles, jezli chodzi o zageszczenie beli to nie ma sie nad czym zastanawiac tylko brac lely, claas jest troche slabszy pod tym wzgledem ale jest, na dzien dzisiejszy lely jest niekwestionowanym liderem. no zobaczymy teraz jeszcze co pokaze jd serii900. sam mam kuhna i zaluje ze nie wzialem lely.

#4 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 listopad 2011 - 09:29

Lely vs Claas tylko ze lely ma jedna mała wade jak dla mnie prasa dobra dobry zgniot bdb wyposazona i wogole ladnie pracuje itp ale nie ma nawet w opcji czujnikow pokazywania napełnienia komory prawo-lewo... sam stoje przed wyborem prasy nowej zmiennokomorowej i juz zglupialem zaczynam sie zastanawiac teraz nad mchale, fajnym i przydatnym rozwiazaniem jest tez mozliwosc ustawienia zbicia rdzenia beli, moze ktos sie oreintuje jakie prasy tak maja bo napewno nowa seria fendta fergusona.

#5 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 listopad 2011 - 10:36

Lely vs Claas w feraboli jest ten system ustawienia zbicia rdzeni.i jest najtańsza z wszystkich zmienno komorowych pras zagranicznych.

kolego"sławny"dlaczego uważasz ze wyszkoczyłem z prasą feraboli?

#6 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 11:48

Lely vs Claas poniewaz feraboli to jednak zupelnie inna polka niz claas i lely sama cena to sugeruje, mozliwosc regulacji rdzenia ma duzo pras kuhn na pewno ma choc moja nie posiada tego na wyposazeniu, claas chyba tez ma miekki rdzen, najlpeiej posciagac katalogi pdf a tam 95% informacjii jest zawartych

#7 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:14

Lely vs Claas witam . sam posiadam taki model claasa i moge ją jak najbardziej polecić . ta prasa ma mieki rdzeń (mały duży) i nie wydaje mi sie aby ona ustępowała pod względem zbicia beli lely . jak tu juz ktoś wspomniał lely ma tą jedną duża wade ze niepokazuje dobicia poszczególnych stron a póżniej belki są strasznie nie równe a potem sie wywalają w stogu

#8 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:44

Lely vs Claas Ustawianie miękkiego rdzenia to podstawa przy prasowaniu słomy. W Claasie to standard, a zupełnie nie wiem po co to opuszczanie podłogi. W przypadku kiedy na podbieraku są wałki wstępnie zgniatające materiał mozża jedynie zadusić ciągnik niż prasę. Wtedy wystarczy opuścić noże i po sprawie.
Czy miał ktoś przypadek w Lely, że przy suchej, krótkiej słomie zapycha się prasa?

#9 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 00:39

Lely vs Claas

Ustawianie miękkiego rdzenia to podstawa przy prasowaniu słomy.

Do czego potrzebny jest miękki rdzeń przy prasowaniu słomy??

#10 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 08:40

Lely vs Claas Do tego żeby środka beli słomy nie zbijać na kamień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 08:55

Lely vs Claas

Ustawianie miękkiego rdzenia to podstawa przy prasowaniu słomy. W Claasie to standard, a zupełnie nie wiem po co to opuszczanie podłogi. W przypadku kiedy na podbieraku są wałki wstępnie zgniatające materiał mozża jedynie zadusić ciągnik niż prasę. Wtedy wystarczy opuścić noże i po sprawie.
Czy miał ktoś przypadek w Lely, że przy suchej, krótkiej słomie zapycha się prasa?

Uchylna podłoga to przydatna rzecz. Miałem w tym roku na testach pasówke z Case i jak sie zapchała to nie było opcji żeby ciągnik zgasł. Z pasów dym szedł a ciągnik wałkiem kręcił.

Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#12 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 12:03

Lely vs Claas W Claasie bęlę obraca rotor i nie ma niebezpieczeństwa aby z pasów szedł dym. Jeśli staje rotor to napęd pasów jest rozłączony. W Lely rotor jeśli się nie mylę nie dotyka nawet beli, dlatego potrzebna jest ta opuszczana podłoga.

Edytowany przez jankris, 14 listopad 2011 - 18:58.

#13 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 20:44

Lely vs Claas moim zdaniem claas bedzie lepszy zageszczal bele dzieki wskaznikom wypelnienia komory i regulacji stopnia zbicia opuszczana podloga w lely niby dobre ale jak bedzie pracowac tak prasa na granicy zapchania to jak te bele beda wygladac pewnie jak po sipmie przeciez jak chce ktos udroznic prase to raczej wywala material na zewnatrz jak w clasie w lely cala kopa idzie do srodka i jak ta bela wyglada.

#14 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 21:12

Lely vs Claas słomę to możesz wywalić jak Ci się prasa zapcha, ale sianokiszonka to już poważniejsza impreza :P

#15 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 16 listopad 2011 - 21:18

Lely vs Claas a słyszałem gdzieś, że w prasach Claas HD łatwiej jest zadusić ciągnik niż zapchać rotor :blink:
ale nie wiem czy to prawda

Edytowany przez pavlo1706, 16 listopad 2011 - 21:19.

#16 Share kkrzysiek

kkrzysiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 22:28

Lely vs Claas Prasa rolująca McHale F540c to ulepszona wersja prasy zwijającej McHale F540 którą wyposażono w składający się z 15 noży zespół docinający. Podobnie jak w pozostałych prasach McHale z serii F5 model F540c standardowo wyposażony został w: system drop-floor (opuszczania podłogi), który umożliwia usunięcie zacięcia maszyny, wzmocnione dwurzędowe łożyska 50 mm w najbardziej obciążonych punktach komory [...]
naprawde godne polecenia cena około 100 tyś netto

#17 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 10 grudzień 2011 - 21:47

Lely vs Claas Jak jest skonstruowany rotor w najnowszysch "wariantach" skoro dotyka beli a jednocześnie nie powoduje uszkodzeń siatki ?
all rights reserved

#18 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 22:18

Lely vs Claas Normalnie, zagłębia się jakieś 1-2cm w belę i nią obraca. A po owinięciu siatką widać na beli tylko małe ząbki na ostatnim fragmencie przy wyrzucaniu.
Masz tu animacją Animacja Claas Variant
Starsze działały identycznie.

Edytowany przez jankris, 10 grudzień 2011 - 22:24.

#19 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 10 grudzień 2011 - 23:50

Lely vs Claas Dzięki. Animacje widziałem już nie raz. A pytanie zadałem, ponieważ zbyt ogólnie napisano na stronie internetowej Claasa na ten temat.
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 12:41

Lely vs Claas

a słyszałem gdzieś, że w prasach Claas HD łatwiej jest zadusić ciągnik niż zapchać rotor :blink:
ale nie wiem czy to prawda

kolego tak samo jest w prasach bez hd to oznaczenie nie ma nic do tego szczerze mowiac bo to oznaczenie mocniejszego przeniesienia napedu, i nie tylko w prasach claas ale i u wielu innych marek jest tak ze duzo latwiej zdusic ciagnik niz zapchac rotor, mowa tu o jezdzie w rownym pokosie a nie wpierdzielaniu sie w gore slomy 15 km/h , wiecej jak polowa takich przypadkow konczy sie zapchaniem prasy(kuhn), ale za to jaka frajda:D
takze kolego blalgam nie baw sie w gluchy telefon i nie powtarzaj pustych frazesow