Skocz do zawartości

Zdjęcie

żarówki migające na przemian

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 12 listopad 2011 - 21:42

żarówki migające na przemian Witam
Potrzebuję jakieś urządzenie dzięki któremu będę mógł podłączyć dwie żarówki które będą mrugały na przemian z dosyć dużą częstotliwością tylko nie wiem czy coś takiego da się w ogóle wykonać jakimś prostym sposobem :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żarówki migające na przemian Dzisiaj, 04:26
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 22:09

żarówki migające na przemian Na Allegro są przerywacze do kierunkowskazów diodowych z regulacją częstotliwości mrugania.
Do czego to ma być i na ile Volt są żarówki?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 13 listopad 2011 - 08:08

żarówki migające na przemian A bo chciałem sobie zrobić taki bajer przy pługu i na końcach dać takie mrugające naprzemian zółte lampki coś jakby mini koguty stroboskopowe
żaróweczki są na 12V co do mocy nie jestem jeszcze zdecydowany ale napewno nie będą za duże.

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 12:52

żarówki migające na przemian Ostatnio tak myślałem jak mają niektóre ciężarówki zrobione, że jak włączy kierunek to zaczyna mrugać obrysówka i doszedłem że przekaźnik tam siedzi, jak zaświeca się kierunek to rozłącza obwód obrysówki i tak na zmianę w efekcie świeci zawsze jedno z tych dwóch. O takie coś Ci chodzi? czy chcesz by oba się jednocześnie zaświecały i gasły? to wtedy jak kolega pisze wystarczy przerywacz

Edytowany przez dawidg2, 13 listopad 2011 - 13:08.

#5 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:02

żarówki migające na przemian tak chodzi mi o coś takiego ze raz jedno raz drugie i ma to dosyć szybko mrugać bo wtedy jest fajny efekt. U mnie w mieście autobusy coś takiego mają ze jeden migacz mają pod tylną szyba a drugi nad i one właśnie swiecą na zaminę ze raz dolny a raz górny tylko ze u nich jest trochę mała częstotliwość ;(

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:07

żarówki migające na przemian Może by taki schemat rozbudować/wykorzystać: http://www.fotosik.p...8c229705e6.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:19

żarówki migające na przemian Można ale by to trzeba na jakąś płytkę wrzucić. Przerywacz i przekaźnik chyba łatwiej będzie podłączyć.

#8 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:52

Ostatnio tak myślałem jak mają niektóre ciężarówki zrobione, że jak włączy kierunek to zaczyna mrugać obrysówka i doszedłem że przekaźnik tam siedzi, jak zaświeca się kierunek to rozłącza obwód obrysówki i tak na zmianę w efekcie świeci zawsze jedno z tych dwóch.

Jeśli chodzi ciężarówki i mrugającą obrysówkę na przemian z kierunkowskazem to nie ma tam przekaźnika,
tylko masa obrysówki jest podłączona do przewodu zasilającego kierunkowskaz.

#9 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 14:03

Można ale by to trzeba na jakąś płytkę wrzucić. Przerywacz i przekaźnik chyba łatwiej będzie podłączyć.

a mógłbyś rozwinąć jak miałbym to podłączyć bo np mam przerywacz powiedzmy w 60-tce i on jest poprostu na jednym kablu i moge podłaczyc pod niego żarówki ale one będą mrugały jednocześnie ;)

#10 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 14:23

Ostatnio tak myślałem jak mają niektóre ciężarówki zrobione, że jak włączy kierunek to zaczyna mrugać obrysówka i doszedłem że przekaźnik tam siedzi, jak zaświeca się kierunek to rozłącza obwód obrysówki i tak na zmianę w efekcie świeci zawsze jedno z tych dwóch. O takie coś Ci chodzi? czy chcesz by oba się jednocześnie zaświecały i gasły? to wtedy jak kolega pisze wystarczy przerywacz

Witam. Kolego mylisz się co do tego podłączenia bo sam mam tak zrobione w przyczepce samochodowej a podłączenie jest bardzo proste. Działa to na zasadzie różnicy "mocy żarówek" (muszą mieć różną moc) a mianowicie przewód masowy obrysówki podłączasz z zasilaniem żarówki kierunkowskazu wówczas gdy świecą światła obrysowe masa pobierana jest przez zarówke kierunku a gdy włączysz kierunkowskaz spotykają się 2 plusy i obrys gaśnie akierunek świeci i tak cyklicznie. Ciekawostką jest to że jak nie włączysz postojówek (obrysówek) to gdy włączysz kierunkowskaz to w tym samym momencie zaświecają się obie lampki, dlatego nie wychodząc z samochodu mogę sprawdzić czy świecą mi światła z tyłu przyczepki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 14:36

żarówki migające na przemian Możliwe, nigdzie tak nie mam więc nie wiem. Elektryką też za bardzo sie nie interesuje tak dogłębnie.

#12 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 20:54

żarówki migające na przemian Mam pytanie pomoże mi ktoś ??? bardzo by mi na tym zależało ;)

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 22:01

żarówki migające na przemian Układ który podałem, na tych parametrach pracował na napięciu 12V i z diodami LED naprzemiennie.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#14 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:16

żarówki migające na przemian no tak ale jak zamiast diody dam żarówkę 5W to podejrzewam ze ten ukłąd tego nie wytrzyma ???

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2011 - 20:33

żarówki migające na przemian Jak masz 2 ręce(ale nie dwie lewe ;) ) to możesz spróbować zrobić to na tranzystorach, kondensatorach i rezystorach. Da się prościej, ale fajnie samemu coś zbudować za niewielkie pieniądze.

#16 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 17:02

żarówki migające na przemian no mam nawet lutownice i robiłem sobie w samochodzie we wnętrzu oświetlenie na diodach ale chodzi o to ze nie mam aktualnie czasu się w to bawić i najchętniej kupiłbym gotowy moduł :)

#17 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 17:46

żarówki migające na przemian Miałeś podane w drugiej wypowiedzi że możesz to zrobić na przerywaczu to czego jeszcze chcesz?

#18 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 18:45

żarówki migające na przemian to powiedz mi jak mam podłączyć ten przerywacz zeby żarówki mrugały na przemian raz jedna raz druga a nie obydwie jednocześnie patrzyłem na allegro i nic takiego nie znalazłem ...

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 19:23

żarówki migające na przemian Do każdego przerywacza typu :http://allegro.pl/regulowany-przerywacz-kierunkowskazow-led-60w-12v-i1921781038.html założyć dodatkowo przekaźnik : http://allegro.pl/pr...1888406228.html i problem rozwiązany, lub 2 sposób napisać do producenta co podałem w linku (uważam że sam je wykonuje) i wyprowadzi styk z przekaźnika lub zamontuje inny przekaźnik aby otrzymać zadowalający wynik.

Ale uważam że ten przerywacz to rozbudowany układ : http://www.fotosik.p...8c229705e6.html

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 19:34

żarówki migające na przemian Jak podłączenie przerywacza jest dla ciebie za trudne to zainwestuj 60zł w lampy stroboskopowe LED.
Jest w nich programator będziesz mógł regulować ja ci się podoba,będą migać razem osobno jak tylko dusza zapragnie.