Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mój model ma świecę płomieniową?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 12 listopad 2011 - 21:07

Czy mój model ma świecę płomieniową? Jest coś takiego co wyglądem przypomina świecę płomieniową w kolektorze ssącym. Do tego jest doprowadzony węzyk z paliwem. Jeśli to świeca to chyba nie działa bo w czasie tych kilkustopniowych przymrozków muszę kręcić rozrusznikiem dosyć długo.
Kontrolki od świecy na konsoli głównej nie widać.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy mój model ma świecę płomieniową? Dzisiaj, 16:28
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 22:14

Czy mój model ma świecę płomieniową? nie wszystkie mają kontrolkę a świecę przecież można sprawdzić wiec sprawdz bo to jest ona
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 13 listopad 2011 - 09:03

Czy mój model ma świecę płomieniową? A właśnie mam chyba ten sam problem. Jak sprawdzić taką świecę? I właściwie czy coś powinno być słychać po przekręceniu kluczyka? No i nie wiem też ile czasu powinno się przytrzymać kluczyk w położeniu w którym jest włączona świeca płomieniowa? Dodatkowo zauważyłem przy akumulatorze dwa ucięte dość grube szare przewody. Czy to może przewody właśnie od tej świecy? A jeśli tak to dlaczego ktoś je uciął? Czy taka świeca może być np. źródłem pożaru traktora, np. jeśli wydarzy się jakieś zwarcie? Bo w niektórych traktorach widziałem dorobione wyłączniki masy.

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 09:46

Czy mój model ma świecę płomieniową? 1.odkrec przewod filtr-kolektor i zobaczysz czy sie zacznie palic, oczywiscie ktos musi trzymac kluczyk
2.nic nie slychac
3.ok. pol minuty

@andrejus no wlasnie to jest swieca plomieniowa, jak juz pisal @mariusz(ZDUN) nie nusi byc kontrolki

Polska B

#5 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 12:44

Czy mój model ma świecę płomieniową? Po ok. 10 sek. od włączenia jest słychać mały huk-moment zapłonu za następne 5 sek. można kręcić nawet przy lejących wtryskach silnik musi odpalić.

#6 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 13 listopad 2011 - 18:41

Czy mój model ma świecę płomieniową? Dzięki za pomoc. Piwo dla wszystkich :)
Działa. zrobiłem mały trik: podłączyłem żaróweczkę 12V pod świece, tak że widziałem kiedy idzie prąd do niej. A idzie w 2 pozycji kluczyka czyli:
- pierwsza pozycja to konrolki
- druga świeca płomieniowa
- i trzecia ostatnia rozruch

Nalezy przytrzymać około 15s w drugiej pozycji po czym kręcić.

Efekt? Pali za pierwszym razem :)
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share robertszejk

robertszejk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:46

Czy mój model ma świecę płomieniową? po tych 15 sek. wciśni przycisk START to poda paliwo na świece

#8 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 21:26

Czy mój model ma świecę płomieniową? Witam, odświerzę troche temat bo mam mały problem :unsure:
Mam do was pytanie - z kąt świeca płomieniowa w 110.54 pobiera paliwo??? U mnie od świecy idzie kawałek rórki a następnie przechodzi w wężyk i biegnie do górnego zbiornika w okolicy orbitrola, tam jest zatkany i opaską przypięta do innych węży aby nie zwisiał. Proszę zobaczcie jak to jest u was....
Mam jeszcze pytanie jak do niej dozowane jest paliwo? W mtz był dodatkowy kabel który w chwiki rozruchu otwierał zaworek a tu jest tylko jeden.

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 10:50

Czy mój model ma świecę płomieniową? swieca jest polaczona z gornym zbiornikiem w tym miejscu co sa one laczone ze soba

Polska B

#10 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 11:36

Czy mój model ma świecę płomieniową? Dzisiaj jeszcze się temu przyjrzałem i widzę że jest tam taki malutki jak by zbiorniczek na wężu od powrotu paliwa i chyba pod to ma być. Tam ktoś wymieniał już węza i widocznie nie miał tego czym połączyć i pozatykał oba węże. Od jakiej temperatury zaczynacie grzać świecę ? U mnie wczoraj było -1 i miał spory problem z zapaleniem.
Powodem może być też wina rozrusznika - kończą mi się szczotki i ma problem z szybkim kręceniem (podstawa przy odpaleniu) Ma ktoś namiary gdzie dostanę szczotki do rozrusznika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 13:03

Czy mój model ma świecę płomieniową? rozrusznik chyba jest Bosha, wiec nie powinno byc z tym problemu, mysle ze moga byc nawet takie same jak w naszych malych ursusach

Polska B