Seweryn

Jaki polecacie nowy ciągnik o mocy od 100 do 130 KM?

Polecane posty

luk2782    19

wiesz co ty interesuje sie chyba każdy kto tu cos pisze. ale żebys miał racje popytam sie kumpla który pracował Silverem 130 w mniemczech poł roku bo mi sie wydaje ze tam sa te same silniki co w Deutach agroplusach a osei tez chyba sa ZF ale sie tego dowiem


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

mój kumpel ma silvera 130 i chyba są tam włoskie podzespoły ale iron jest na tej samej lini robiony co deutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

masz 100% racje! przepraszam za zamieszanie:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Wystarczy spojrzeć na testy Top Agrar Polska. W każdym teście ciągników naprzemiennie wygrywają Fendt i John Deere. Biorąc pod uwagę ceny to uważam John Deere za definitywnego lidera. Ma wiele zalet, ale powiem o takiej, która jest rzadko omawiana. Serwis. John Deere z siedzibą w Jelonku k/Poznania to naprawdę solidna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no  cos z samika  albo lambo  bym wziął ten silver co piotr pisze  to  tez go widziałem ztym kosem i zawala nim zwaliście i  nic nie widac dymka a ni nic fajny ciągniczek i radzi sobie dobrze z 4  obrotową  kosem i nie weim jaka szerokość  agregatuale jakiś rozkładany  i smigaz tym niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

nie pracowałem claasem to nie powiem za wiele tylko trochę pojeździłem u korbankówoczywiście oni go chwalą ale jak to był renault to się smiali że to złom a przecież dalej ztej samej fabryki wychodzi ja polecam valtrę(użytkuję i sięsprawdza :D ) lub za mniejsze pieniądze zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
dzisiaj woziłem sobie obornik  a na sąsiedniej działce śmigał kumpel silverem 130 z kosem 3 m  i jak jechałem równo z nim  na 2 połowe pola  to  4 szosowa w 360  i 1800 obr    ziemia  jak przy miedzy jechał do leciała aż na moje pole :cool:  i dymka wcale w same nie było
bo nowe ciągniki tak mają ustawioną pąpę wtryskową wyższe ciśnienie wtrysku+turbo+elektroniczny korektor dymienia =EURO2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Akurat to nie jest nowy ciągnik  ma troche ponad 900 mth (2003 rok kupiony ) i jest na pompowtryskach  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0
Akurat to nie jest nowy ciągnik  ma troche ponad 900 mth (2003 rok kupiony ) i jest na pompowtryskach  ;)

Mi sie te ciągniki podobają za wyglad i prace jaka sa w stanie wykonać. Tylko pompowtrysków bym sie bał bo gdzies czytałem ze sa wrazliwe na jokość paliwa (wiadomo jakie jest w naszym kraju) a ich cena też ponoć nie jest mała. Ale to tylko niestety czytałem i słyszałem bo nie miałem z nimi osobistego kontaktu jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

u zetora mówią że jak siądzie jeden pompowtryskiwacz to można dalej prace kontynuować tylko będzie troche słabszy a teraz niepamiętam czy nowy czy po regeneracji kosztuje 500zł i znów (brutto czy netto) ;)toby taka katastrofa nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ten akurat chodzi na ropie a nie na barszczyku z przodu ma koła 480/70 R 28  co jeszcze dodaje mu wyglądu  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

A jeśli chodzi o samochód to jaki byś wybrał? AUDI WV SEAT czy ŚKODA?????

Tak samo jest z ciągnikami SDF czy CNH....


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
A jeśli chodzi o samochód to jaki byś wybrał? AUDI WV SEAT czy ŚKODA?????

Tak samo jest z ciągnikami SDF czy CNH....

ja akurat FIATA:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
ja bym wzioł DF, bo to nowoczesny ciągnik.

A czy JD,Valtra,czy nawet Zetory nowe to nie są nowoczesne.

Sory ale twoja wypowiedź nic nie wniosła do tematu-i jeszcze jest nie konkretna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert4    0

Ja sam sie zastanawiam nad kupnem nowego ciągnika. I jestem zainteresowany JD 6630 nowa seria marka jedna z najlepszych, cena spora ale jeleń to jest coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wez z AP, miekka osia i kabina, do tego TUZ i ciezko cos lepszego wogole znalezc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Osobiście najbardziej odpowiada mi Zetor Forterra 11741 (cena i przyzwyczajenie do marki :rolleyes: ). Tylko może poczekać, aż będzie z zetorowskim silnikiem? A Wy co polecacie???

 

Ja polecam New Holland (serie TS, TM), bądź Valtrę (seria N). Pozdro :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
Ja polecam New Holland (serie TS, TM), bądź Valtrę (seria N). Pozdro :rolleyes:

ja tez oprucz tej Valtry;):)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
ja tez oprucz tej Valtry;):rolleyes:

Ostatni raz ci piszę-podaj jakieś argumenty, piszesz w każdym temacie "polecam NH" ale nie podajesz żadnych argumentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a co będzie głównie decydowało o wyborze?

napisz do czego ten ciągnik ma głównie służyć - będzie łatwiej dobrać i uzasadnić!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj