Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kierownica od samochodu do ursusa 385

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzes123

grzes123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 16:55

Kierownica od samochodu do ursusa 385 Wiatm mam małe pytanie czy będzie pasowac kierownica od jakiego kolwiek samochodu ponieważ chciałbym założyć kierownice od samochodu ale niejestem pewien czy będeie pasowac prosił bym jak by ktoś mógł napisać jak sie taka kierownice zakłada i czy wogóle da się założyć z góry dzięki. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kierownica od samochodu do ursusa 385 Dzisiaj, 22:04
  •  

#2 Share Misiak1177

Misiak1177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 17:19

Kierownica od samochodu do ursusa 385 W każdym bądź razie kierownica musi być z klinem... A też są bardzo marne szanse, że ściągniesz Kierownice.. ja u siebie w 1614 nie mogłem ściągnąć, Rozcinałem platerówką.

#3 Share bilon

bilon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:18

Kierownica od samochodu do ursusa 385 ja założyłem do swojego c-360 kierownice od dużego fiata(125p) i fajnie to śmiga nawet.

#4 Share Kombajnista2009

Kombajnista2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 15:40

Kierownica od samochodu do ursusa 385 Ja jak ściągałem to bez większych problemów zeszła . Ale zdarzyło mi się widzieć jak kierownica przy ściąganiu po postu pękła

#5 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 27 listopad 2011 - 18:52

Kierownica od samochodu do ursusa 385 sąsiad też miał problemy ze ściągnięciem i potem musiał nową kupić mówił że coś drogo płacił ale już nie pamiętam ile dał...
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2011 - 20:43

Kierownica od samochodu do ursusa 385 Raczej takiej nie dobierzesz bo chyba wszystkie są na frez i trzeba by było przerabiać a zrobić wpust na klin w utwardzanym frezie nie jest takie proste.
Ja do fortschritta będę zakładał fajere od wartburga ale to pasuje bez problemu taki sam frez.

#7 Share Kombajnista2009

Kombajnista2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:33

Kierownica od samochodu do ursusa 385 Polecam ja mam w c330 od wartburga , i bardzo wygodna . Ale to już inna bajka bo cały drążek mam od wartburga ponieważ robiłem wspomaganie :)

Edytowany przez Kombajnista2009, 29 listopad 2011 - 17:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:16

Kierownica od samochodu do ursusa 385 praktycznie w każdym aucie jest kier ze stopu glinu, więc rozpiłowanie otworu to nie jest wielka trudność, wypiłowanie rowka do klina również. Osobiście do 385 włożyłem kier od bemki i uwierzcie mi przeszczep zają dużo mniej pracy niż zdjęcie starej kierownicy. powodzenia przy pracy.

#9 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 10:44

Kierownica od samochodu do ursusa 385 Ja myślałem ostatnio także nad zmianą kierownicy w u-904, z tej wysokiej trzyramiennej na niską dwuramienną np do c330. Powodem jest to, że oryginalna kierownica jest dość wysoko umieszczona i przy pracach np z ładowaczem do bel na tylnym tuz, gdy kierowca bywa często obrócony do tyłu trzeba wysoko podnosić rękę co po dłuższym czasie męczy. problem jest w tym, że te kierownice występowały w wersji z wielowypustem i wpustem. Sam nawet nie wiem jaki otwór jest w mojej 904. Kierownica ta sama co w c360 z wyglądu.

#10 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 17:42

Kierownica od samochodu do ursusa 385 A kierownica np. z nowego Ursusa podejdzie? bo mam chęć kupić . bo moja orginalna troszke przyduża:D

#11 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 luty 2013 - 00:43

Kierownica od samochodu do ursusa 385 Witam.Mam problem z kierownicą w 904.Bo mam ją ustawioną wzdłuż ciągnika, a ja chcę mieć tak jak oryginalnie czyli wzdłuż zegarów tak abym je widział.Chciałem przestawić na krzyżaku to mi później nie pasował..musiałem skręcić tak jak było...Może wy wiecie jak to zrobić??
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#12 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:28

Kierownica od samochodu do ursusa 385 @locke nie wiem jak jest w dużych Ursusach ale u nas w 3p jak mechanik zmieniał końcówki drążków to źle powkręcał i teraz kierownica jest w innym położeniu do jazdy wprost niż to było wcześniej. Może też tak spróbuj zrobić tzn. inaczej powkręcaj końcówki drążków.

#13 Share grzegorzw1971

grzegorzw1971

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:40

Kierownica od samochodu do ursusa 385 Witam Wszystkich! czy Wiecie może gdzie można kupić kierownicę do nowszych ursusów?jest taka niska,gruba i chyba skórę na kole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 10:43

Kierownica od samochodu do ursusa 385

Witam.Mam problem z kierownicą w 904.Bo mam ją ustawioną wzdłuż ciągnika, a ja chcę mieć tak jak oryginalnie czyli wzdłuż zegarów tak abym je widział.Chciałem przestawić na krzyżaku to mi później nie pasował..musiałem skręcić tak jak było...Może wy wiecie jak to zrobić??

Musiałbyś zdjąć kolumnę sterowania tam gdzie jest kierownica i tam masz ten długi wałek z taką rurą na końcu tam w tej rurze jest drobny frez i na nim musiałbyś ustawić ale dużo z tym zachodu.