Zaloguj się, aby obserwować  
PronarekP5

Dofinansowania Unijne

Polecane posty

PronarekP5    67

Mam pięć pytań:

1-jak długo robi sie wnosek

2-jak długo bank rozpatruje wnisek (biznes plan)

3-jak długo agencja ARiMR rozpatruje wniosek o dofinansowanie

4-jakie są warunki dostania dotacji

5-jak długo czeba czekać na zwrot kasy

Miało by to być na NOWY ciągnik ! ! ! :P:P:P:P:P:P


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Mi się wydaje że SPO już się dawno skończyło. Musisz czekać na PROW :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mix ma racje :P

 

ja się musze dowiedzieć jak to jest z budowo obory w ten sposób :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

W przypadku moim to:

1-2 godziny

2-zależy od banku mój 4-6 dni

3-u mnie przy SPO 5 miesiący

4- ogólnie ja nie miałem żadnych problemów

5-od przelewu z banku do zwrotu w moim przypadku 5 miesięcy

Powodzenia w realizacji zakupu nowego traktorka- taki wniosek to nie boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
W przypadku moim to:

1-2 godziny

2-zależy od banku mój 4-6 dni

3-u mnie przy SPO 5 miesiący

4- ogólnie ja nie miałem żadnych problemów

5-od przelewu z banku do zwrotu w moim przypadku 5 miesięcy

Powodzenia w realizacji zakupu nowego traktorka- taki wniosek to nie boli :P

 

 

i o to mi chodziło


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy ciągnikami i maszynami branymi na spo świadczycie usługi innym rolnikom, tzn, czy agnencja nie ma nic do tego żeby świadczyc usługi? Czy nie ma takiego ograniczenia w nowym spo?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Czy ciągnikami i maszynami branymi na spo świadczycie usługi innym rolnikom, tzn, czy agnencja nie ma nic do tego żeby świadczyc usługi? Czy nie ma takiego ograniczenia w nowym spo?>

a kto to sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
a kto to sprawdzi

A podkablują sąsiedzi albo inni kolesie z e wsi co robią te same usługi :angry:

Jest koleś co wzioł na spo lambo r4 i brykieciarke, a teraz dokupił belarke (już bez dofinansowania) i świadczy usługi wystawia faktury za usługe to chyba można na legalu te usługi świadczyc, czy są na to jakieś przepisy? Pracownik nic nie wie ale prasy na spo koleś nie brał a ciagnikiem na spo swiadczy usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak wystawia faktury to wszystko jest ok (moim zdaniem), u nas to nikt faktur nie chce bo trzeba by było vat doliczyć i drożej by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Czy mozna składac wniosek o dofinansowanie ciągnika np 100 KM na gospodarstwo 10ha czy jest jakaś granica??/

Czy 100 dostaniesz to nie wiem, słyszałem ze tak do 4 - 5 km na ha, a żeby taki dostac to musiał byś wziąść chociaż pług do niego albo ładowacz czołowy żeby zwiększyć wydajność gospodarstwa, a wogóle osiągniesz 4 su z tych 10 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

zwrot kasy obejmuje cały koszt ciągnika z vat a nie cene netto to tak jak byś chciał kupić coś i powiesz że chcesz bez vat-u :P


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Tylko wartość netto, nie czytałeś wyżej? Podatek VAT nie jest kosztem kwalifikowanym.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Czy mozna składac wniosek o dofinansowanie ciągnika np 100 KM na gospodarstwo 10ha czy jest jakaś granica??/

w tym wlasnie problem, nie wiem moze sa jakies wytyczne, ale lepiej miec w gotowosci plan na mniejsze narzedzia, badz robic pozniej aneks do umowy, ale dostaniesz tylko dofinansowanie tej mniejszej maszyny. ogolnie nie wazne czy bedzie cie stac na ta maszyne tylko ile ma KM i tak samo sie liczy zwrot z inwestycji w przypadku pronara i fendta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Rozmawiałem z firmą załatwiającą dofinansowania i twierdzili ze można większy ciągnik, ale w moim przypadki 27 ha to na 80 km twierdzili że trzeba by chociaż jakieś pługi duże albo tur albo prasa, zasada jest taka że ten ciągnik ma Ci ułatwić prace i rozwinąć i zwiększyć wydajność gospodarstwa, ale wątpie żebyś dostał 100km, a jaką masz produkcję? Może lepiej złożyć n coś mniejszego ale markowego np. JD 70km lub lampo, dobrze wyposarzony ciągnik mniejszej mocy też może spełni twoje oczekiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Na 30ha to dostał bym Belarusa???

Spokojnie, najwyżej wzioł byś jeszcze jakieś zagonowe 4x40 lub 5x30 (można za 3,5 - 4,5 tyś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Czy mozna składac wniosek o dofinansowanie ciągnika np 100 KM na gospodarstwo 10ha czy jest jakaś granica??/

 

w kuj-pom otrzymałbys wsparcie (gospodartstwa do 20ha maszyna do 100 koni mechanicznych + 10 koni na każde następne 20ha tak były oceniane wnioski w SPO) i tak większośc nowych zachodnich maszyn ma duże zapotrzebowanie na moc i nikomu nie zależy na opóźnianiu prac polowych pracą kilkudziesięciokonną maszyną no i co z rozwojem? i zapasem mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Tylko wartość netto, nie czytałeś wyżej? Podatek VAT nie jest kosztem kwalifikowanym.

 

czytałem ale zadzwonie w najblizszym czasie (jak ruszy prow ) i sie dowiem to napisze :P


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0
Czy mozna składac wniosek o dofinansowanie ciągnika np 100 KM na gospodarstwo 10ha czy jest jakaś granica??/

 

raczej tak. My złożyliśmy na 2 ciagniki lampo 110km i deutz 67km i pare maszyn i wniosek przeszedł bez zadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj