Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C 360 rozerwany filtr oleju

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RolnikSwD

RolnikSwD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 11:03

Ursus C 360 rozerwany filtr oleju Witam wszystkich użytkowników forum :)

Dziś po 2 sekundach od uruchomieniu silnika w ursusie został rozerwany filtr oleju.
Moje pytanie brzmi co mogło być przyczyną rozerwania filtra oleju?
Dodam jeszcze, że to już zdarzyło mi się drugi raz, ostatnio 1 sty bieżącego roku gdy chciałem zrobić kulig i silnik był odpalany przy -10 C
Silnik ciężko pali nawet jak jest ciepło, dziś przy temp -3 C rozruch był wspomagany prądem od samochodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C 360 rozerwany filtr oleju Dzisiaj, 15:12
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 12:39

Ursus C 360 rozerwany filtr oleju Może woda jest w układzie smarowania i zamarzają kanały.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share SW1

SW1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 13:31

Ursus C 360 rozerwany filtr oleju Witam, miałem podobny problem w c-360 ale silnik był po remoncie, dostał nowe panewki i również rozrywał filtry na zimny silniku przy ujemnej temperaturze. Ciśnienie oleju na zimnym wynosiło ponad 6 atm, brakowało skali na manometrze. Poradziłem sobie z tym w taki sposób, że odkręciłem miskę oleju sprawdziłem zawór w pompie olejowej i okazało się że, są w nim 3 podkładki. Po wymontowaniu 2 podkładek ciśnienie spadło do ok. 5,5 atm na zimnym i 4,5 atm na gorącym silniku. Obecnie silnik przepracował ok. 3100 mth i ciśnienie na gorącym silniku wynosi 4 atm. Pozdrawiam.

#4 Share RolnikSwD

RolnikSwD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 14:58

Ursus C 360 rozerwany filtr oleju Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Najprawdopodobniej przyczyna tkwi w zbyt wysokim ciśnieniu oleju (silnik też jest po remoncie).
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share czyzyk145543

czyzyk145543

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 14:49

U mnie jest taki problem że ciśnienie na zimnym silniku w c4011 jest grubo ponad 6atm i właśnie przy dodaniu gazu rozwala filtr.
Natomiast na rozgrzanym silniku ciśnienie spada prawie do 0atm.

Zawór bezpieczeństwa był sprawdzany, wymieniony na inny znowu sprawdzony i tak kilka razy ;)

#6 Share czyzyk145543

czyzyk145543

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 19:30

Witam, podobny temat był już poruszany, lecz w moim przypadku jest nieco inaczej..
Na zimnym silniku zwłaszcza gdy na zewnątrz jest zimno rozsadza mi filtr oleju, sprawdziłem zawór jest dobry, żeby nie było że coś przeoczyłem kupiłem kilka zaworów ale problem pozostał ten sam..
Mierzyłem ciśnienie na zimnym silniku na około 800obr/min i ciśnienie wynosi 6atm po dodaniu gazu ciśnienie wzrasta i rozsadza filtr..

Na ciepłym silniku jak ciągnik pochodzi z 20min na wolnych obrotach ciśnienie spada do 0atm.
Jeżeli zawór miałby wine to ciśnienie nie spadałoby do 0atm i jakieś znikome ciśnienie powinno być..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 21:09

Kiedy ostatnio znieniałeś olej? to co piszesz jest dziwne ale moja teoria jest taka że ,olej stracił wartości smarne lub jest szajsem na mrozie zamarza ,a gdzie chwyci najszybciej ,na filtrze ,pompa podaje i go rozsadza ,jak się nagrzeje to traci ciśnienie bo jest za rzadki i tyle