Zaloguj się, aby obserwować  
ari321

Szkoła po gim...

Polecane posty

ari321    0

Witam wszystkich otuż mam taki problem chciałbym zostac na gospodarstwie 10 ha i trzymamy 4 krowy i 5 swin chciałbym trzymac krowy, czy warto przejąc gospodarstwo, jestem w 3 klasie gim i muszę decydowac do jakiej puźniej szkoły iśc obore mam małą a stodoła to wymiary 15 na 8 można by z niej dużą oborę zrobic, oczywiscie po przejęciu gospodarstwa musiał bym wziąc kredyt, czy warto zostac, bardzo bym chciał zostac na gospodarstwie, jeżeli tak to jaki kredyt wziac i wog opiszcie co dalej zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Kolego nikt tu za cb nie bd wybierał szkoły jak chcesz to możesz zrobić tak jak ja poszedłem do szkoły mechanicznej później mam zamiar iść na zaoczne i bd miał dwa kierunki a w tygodniu mogę iść do pracy w danym zawodzie co się uczę ;p na 10 ha bardzo się nie opłaca zostawać ale jak zainwestujesz to może powstać bardzo fajnę gospodarstwo .


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

A jeżeli już to ile zainwestowac żeby byłó takie dobre gospodarstwo i zeby były spore zyski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Za rolnictwem nie nadążysz raz ceny są wysoke a raz niskie tak do 30 ha jak byś dociułał świnki jakieś zaczął chować a w wolnym czasie np. iść do jakiejś pracy ;p przy świnkach na pewno jest mniej roboty niż przy Bydle a możesz dorobić jakiś pieniążków .


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Ferdek, wiesz ja bym wolał krowy bo u nas w miejscowości duż osób to trzyma tak po 20 sztuk to mniej wiecej wiem co i jak, tak sobie myślałem że po przejeciu gospodarstwa wziac 500000 i kupic pola, postawic obore ze stodoły tak za 200000 i kupisz maszyn i krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Ferdek, wiesz ja bym wolał krowy bo u nas w miejscowości duż osób to trzyma tak po 20 sztuk to mniej wiecej wiem co i jak, tak sobie myślałem że po przejeciu gospodarstwa wziac 500000 i kupic pola, postawic obore ze stodoły tak za 200000 i kupisz maszyn i krów

 

Oj kolego tym tekstem to mnie powaliłeś...

500000 wiesz ile to jest? I kto Ci taki kredycik da skoro masz 10 ha i kilka świnek i krowy 4???

Chłopie nie wiem w jakim ty jesteś wieku ale wyobraznie to ty masz niezłą. Dam Ci dobrą radę - narazie się ucz ja tak robię a pózniej się wszystko okaże. Wiadomo planować trochę trzeba ale bez jaj.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj