Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szkoła po gim...

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 10:11

Szkoła po gim... Witam wszystkich otuż mam taki problem chciałbym zostac na gospodarstwie 10 ha i trzymamy 4 krowy i 5 swin chciałbym trzymac krowy, czy warto przejąc gospodarstwo, jestem w 3 klasie gim i muszę decydowac do jakiej puźniej szkoły iśc obore mam małą a stodoła to wymiary 15 na 8 można by z niej dużą oborę zrobic, oczywiscie po przejęciu gospodarstwa musiał bym wziąc kredyt, czy warto zostac, bardzo bym chciał zostac na gospodarstwie, jeżeli tak to jaki kredyt wziac i wog opiszcie co dalej zrobic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szkoła po gim... Dzisiaj, 17:20
  •  

#2 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 14:09

Szkoła po gim... Kolego nikt tu za cb nie bd wybierał szkoły jak chcesz to możesz zrobić tak jak ja poszedłem do szkoły mechanicznej później mam zamiar iść na zaoczne i bd miał dwa kierunki a w tygodniu mogę iść do pracy w danym zawodzie co się uczę ;p na 10 ha bardzo się nie opłaca zostawać ale jak zainwestujesz to może powstać bardzo fajnę gospodarstwo .
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

#3 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 17:23

Szkoła po gim... A jeżeli już to ile zainwestowac żeby byłó takie dobre gospodarstwo i zeby były spore zyski??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:00

Szkoła po gim... Za rolnictwem nie nadążysz raz ceny są wysoke a raz niskie tak do 30 ha jak byś dociułał świnki jakieś zaczął chować a w wolnym czasie np. iść do jakiejś pracy ;p przy świnkach na pewno jest mniej roboty niż przy Bydle a możesz dorobić jakiś pieniążków .
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

#5 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:22

Szkoła po gim... Ferdek, wiesz ja bym wolał krowy bo u nas w miejscowości duż osób to trzyma tak po 20 sztuk to mniej wiecej wiem co i jak, tak sobie myślałem że po przejeciu gospodarstwa wziac 500000 i kupic pola, postawic obore ze stodoły tak za 200000 i kupisz maszyn i krów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 12 listopad 2011 - 18:33

Szkoła po gim...

Ferdek, wiesz ja bym wolał krowy bo u nas w miejscowości duż osób to trzyma tak po 20 sztuk to mniej wiecej wiem co i jak, tak sobie myślałem że po przejeciu gospodarstwa wziac 500000 i kupic pola, postawic obore ze stodoły tak za 200000 i kupisz maszyn i krów

Oj kolego tym tekstem to mnie powaliłeś...
500000 wiesz ile to jest? I kto Ci taki kredycik da skoro masz 10 ha i kilka świnek i krowy 4???
Chłopie nie wiem w jakim ty jesteś wieku ale wyobraznie to ty masz niezłą. Dam Ci dobrą radę - narazie się ucz ja tak robię a pózniej się wszystko okaże. Wiadomo planować trochę trzeba ale bez jaj.
welcome :D