Skocz do zawartości

Reklama

Sieczkarnia do Bizona

bizon super z056 sieczkarnia Wał Tnący - bicie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
142 odpowiedzi na ten temat

#41 pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • 12155375
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 10 wrzesień 2009 - 19:58

Siema ja tez mam sieczkarnie na elektromagnes z napędem od silnika o neizawodności nie mogę powiedziec bo wykosiła jedyne 1ha no ale .... Cena to 5800zl ale jakoś pracy jest piekna rozstrzasa b.dobrze nie ma problemów z pokladaniem juz można zapomnieć o słomie i o traceniu czasu na zakladaniu pasów
mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :):)
SPRZEDAM---Mtz 82 stan bdb a także silnik i skrzynie od robura
21 November 09 rok na Af -->21 November 10 dwa lata na AF :)

#42 u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • 10160889
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 10 wrzesień 2009 - 21:16

Kurcze, myślałem że będzie trochę taniej. Trzeba będzie się jeszcze raz zastanowić czy do kombajnu wartego 14 tys opłaca się kupować sieczkarnię za 6 tys zwłaszcza że w tamtym roku robiony był remont kapitalny silnika na co poszło ponad 5 tys.

#43 grzesiekkk

grzesiekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 wrzesień 2009 - 08:19

Moje zdanie w temacie sieczkarni jest takie, ze jesli sie kosi tylko dla siebie, to nie ma sensu kupowac sieczkarni na elektromagnes, bo zwykla jest dobre 2 tys. tansza, a zalacza sie ja raz, czy dwa na cale zniwa. No chyba ze ktos wykonuje duzo uslug na malych polach, i raz kosi z sieczkarnia, raz bez sieczkarni to wtedy mozna sie zastanowic nad opcja z elektromagnesem! Chociaz w przypadku zwyklej sieczkarni, gdy ktos ma wprawe, to zalaczenie, czy rozlaczenie nie trwa dluzej jak 2,3 minuty !

#44 u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • 10160889
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 11 wrzesień 2009 - 12:28

A produkują sieczkarnie standard tylko z napędem od silnika? Zależy mi na tym bo mam na płaski pas i nie chcę zmieniać na potrójny bo to dużo lepsze rozwiązanie.

#45 Cargass

Cargass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 19:03

TEL :695 735 429  Tu masz numer do gościa który handluje sieczkarniami Do Z-056/Z-040/Z-058/Z-050 standard i elaktrosprzęgło . Napędy ze silnika i z odrzutnika . Z tego co wiem ma super siekacze na grubych ramach(niebieskie) montowane na stałe . Kolega kupił od niego do Z-050 na płaski pas z napędem z silnika. Dał chyba 4600 i wiem ze zadowolony . Ten gośc przywoził chyba 3 sieczkarnie do znajomych.Wozi towar po całej Polsce

#46 wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 luty 2010 - 17:28

Ile kosztuje sieczkarnia do bizona bs z110 i gdzie można taka kupic

#47 grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 12:27

Porownajcie jakie sa noze w kieleckich a jakie w wagrowcu to zauwazycie roznice. W kieleckich jakies cienkie nie wiem jakiej firmy w wagrowcu o wiele masywniejsze gerlacha

#48 maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 16 marzec 2010 - 12:44

ja mam wagrowiecki  zalaczany elektromagnes kapitalna sprawa  nie musze zakladac paskow  i odkrecac dokrecac srob  zalaczanie to gora 30 sekund  jakosc b dobra  cena  chyba cos ponad 6 tys

#49 AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • 10153268

Napisany 16 marzec 2010 - 13:53

Ja też mam z Wągrowca i to jest super sieczkarnia... mam ją 5 sezonów i ścięła do tej pory ok 400 ha i nic przy nie robiłem a pracuje z Bizonem Rekordem ale do 56 też robią takie sieczkarnie.
Naprawdę polecam  :)

#50 Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 16 marzec 2010 - 19:00

Miałem z różnymi sieczkarniami do czynienia żukowską miałem przy reksiu nie za ciekawe wykonanie ale robiła robotę:) Sąsiad w tamtym roku kupił kielecką do forszaja e 512 i nie jest zbytnio zadowolony z montażem miał trochę problemów nie wszystko pasowało... osłony nie dopasowane jak by nie były stąd. Ciąć nawet tnie ale co do rozrzucania sieczki to tragedia :)
Ja mam przy swoim superku Wągrowiecką i jeżeli bym miał jeszcze raz kupować to nie zmienił bym zdania:D POLECAM
Adi1232

#51 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4471 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 19:08

Co do montażu na 512 to się zgodze, ale z rozrzucaniem to już nie, u mnie rozrzuca bardzo ładnie, za to u sąsiada na Bizonie robi dwa pokosy. Wydaję mi się że to kwestia ustawienia piór (nie wiem czy tak to się nazywa po fachowemu, chodzi mi o tą częśc która odpowiada za równomierne rozrzucenie słomy)
KS Falubaz

#52 c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 17:32

Cześć. Moglibyście napisać ile wydłuża się kombajn z sieczkarnią. Interesuje mnie równiez skąd bierze napęd standardowy szarpacz wągrowiecki.

Edytowany przez krolikNH, 22 marzec 2010 - 17:45.

#53 przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • 8754042

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:08

Ja posiadam przy swoim bizonku z056 rozdrabniacz w Wągrowca, kupiłem go rok temu i cały sezon 2009 przeszedł bez najmniejszego problemu:) pracuje cicho ładnie bez żadnych drgań. Z ojcem postanowiliśmy aby kupić załączany elektromagnesem bo wygoda jak cholera:) piękna sprawa:) Za rozdrabniacz dałem 5500 zł a załączany mechanicznie kosztował 1000 zł mniej więc lepiej dołożyć i kupić lepszy, troche wystaje z tyłu bo teraz jest nowa generacja tych sieczkarni. Kto chce obejrzeć go niech wejdzie na mój profil bo wstawiałem kiedyś foty bizona z tym rozdrabniaczem. Jest także rozdrabniacz firmy "Kowalski" lecz nie polecam bo bardzo awaryjne. A co do napędu to rozdrabniacz załączany elektromagnesem bierze napęd bezpośrednio z silnika a zał.mechanicznie z odrzutnika słomy. Pozdrawiam wszystkich miłośników bizoników :P

#54 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:11

ja zalozylem do swojego bizona rozdrabniacz z kielc taki czerwony . jest super przerabia nawet zielony rzepak , trawy i ani razu jeszcze go nie zapchalem rozrzuca bardzo dokladnie i szeroko nie ma drgan i podnoszony i opuszczany jest na lince + korba wiec nie trzeba dzwigac samemu. nic nie peka kilku znajomych tez je maja zalozone i sa naprawde dobre . jak poszukam instrukcje obslugi to podam dokladna nazwe firmy

#55 rambo39

rambo39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:19

ja chciałem się dowiedzieć jakie obroty mają rozdrabniacze słomy w Bizonach?

#56 Cargass

Cargass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:30

Witam ! Ja kupiłem od gościa z Gniezna.Dałem 4200 zł. Ma super rozdrabniacze słomy do wszystkich typów kombajnów Bizon . Nie odpinane tzn. montowane na stałe , i z napędem z silnika.Dobrze wyważone i z gwarancją. Fajne jest to że nie popuszczam paska nic ,tylko przełaczam mechanicznie lub elektrycznie. Noże Gerlach mówie Wam super sprawa.Gośc wozi rozdrabniacze po całej Polsce . Daje jego numer telefonu jakby ktoś chciał. TEL 695 735 429. Pozdrawiam

#57 damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:39

też miałem podobny dylemat 2 lata temu kupiłem wągrowiecki i jest super polecam zobacz sobie foto z montazu w mojej galerii :rolleyes:
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#58 jacekopal

jacekopal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 maj 2010 - 22:12

A porównując dostępne na rynku produkty
Które waszym zdaniem są najlepiej udane?

1. Wągrowiec dwa typy na elektromagnes i zwykły

http://www.rolniczek...ynyrolnicze.htm

http://gniezno.olx.p...ec-iid-58646724

2. Kielecka Fabryka maszyn
http://www.kupmaszyn...it-512-514.html

http://www.roltech.e...&artykul=000506

3. Sieczkarnia Żukowo ale niestety nie udało mi się znaleźć strony

4. Sieczkarnia Płocka

5. Sieczkarnia Kielce-Dyminy

Jeszcze znalazłem coś takiego ale nie wiem co to za typ:

http://www.agrotrade...5213_middle.jpg

Nie wiem czy wszystkie wymieniłek tak jak i nie wiem Sieczkarnia Kielecka to czasem nie to samo co sieczkarnia z Dymin…
Co o tym myślicie?
Która waszym zdaniem najlepiej się sprawdza z ZO56?

#59 jacekopal

jacekopal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 maj 2010 - 20:11

A porównując dostępne na rynku produkty
Które waszym zdaniem są najlepiej udane?

1. Wągrowiec dwa typy na elektromagnes i zwykły

http://www.rolniczek...ynyrolnicze.htm

http://gniezno.olx.p...ec-iid-58646724

2. Kielecka Fabryka maszyn
http://www.kupmaszyn...it-512-514.html

http://www.roltech.e...&artykul=000506

3. Sieczkarnia Żukowo ale niestety nie udało mi się znaleźć strony

4. Sieczkarnia Płocka

5. Sieczkarnia Kielce-Dyminy

Jeszcze znalazłem coś takiego ale nie wiem co to za typ:

http://www.agrotrade...5213_middle.jpg

Nie wiem czy wszystkie wymieniłek tak jak i nie wiem Sieczkarnia Kielecka to czasem nie to samo co sieczkarnia z Dymin…
Co o tym myślicie?
Która waszym zdaniem najlepiej się sprawdza z ZO56?

Jak macie linki do innych producentów to proszę wkleicie linki.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#60 jacek17

jacek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:05

ja kupiłem wągrowiec na elektro magnesie pracuje swietnie a co do kieleckiej sieczkarni to rózne rzeczy o niej szłyszalem.

\

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk