Polecane posty

ZETOREXX85    333

pisał mi że warto go kupić,szerokość koszenia to +/- 3m

w fahre rure wysypu otwiera sie z pomostu operatora a w clasie trzeba wyjść.

Od wydajności zależy heder raz w clasie jest 3,6 m raz 3 m różnie jest.Jak jest z czesciami do claasa słyszałem że ich cena poraża

a jak z czesciami do fahrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

W mercatorze sa chedery nawet 4.2. Otwieranie rury jest chydrauliczne ale w modelu 75. No a sam po sobie wiem ze czesci do claasa nie sa tanie. A jak jest z czesciami do fahra nie mam pojecia.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

A mercator z hederem 3.6 hektar kladzie w 1h

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Sory z blad w poprzednim poscie. U nas w wiosce jest czlowiek ktory uzytkuje fahra m1000


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Nie wiem za bardzo jak sie sprawuje ten fahr. Ale ma go juz kilka lat i nie widac zeby cos powaznego sie z nim dzialo. Mercator z hederem 3m powinien powalic hektar w 1.2h


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

u mnie przykręcone są do tej "kratki" na wierzchniej stronie wytrząsaczy, przez co słoma jest wydajniej "popychana" w kierunku sieczkarni. Grzebień lepiej popchnie słomę niż płaska powierzchnia wytrząsacza. Przed założeniem tych grzebieni słoma na rzepaku zabijała się począwszy od wlotu na sieczkarnie a na młocarni kończąc. Także cały kombajn zaj...y i rwanie rękami rzepaczanki. Po tym małym udoskonaleniu problem znikł. Jak chcesz to mogę zrobić zdjęcie i Ci przesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

czyli o 30 minut mniej od fahra :) nieraz gdy trzeba szybko kosic bo burza za 20 minut to sie prezydaje,Czy w clasie można stosować zamienne czesci od bizona typu paski,łożyska itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Lozyska sie kupuje na rozmiar np. polskie i sa duzo tansze od orginalu. Paski tez mozna kupowac na miare.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Wiesz nie mi tu decydowac co jest lepsze. Ale z tego co widzialem no i przede wszystkim pracowalem na claas"ie i dlatego sadze ze claas jest lepszy. A z fahrem nie mialem za bardzo do czynienia.

Edit:

Sory za błedy ale pisałem na szybkiego

Edytowano przez casejx
Błędy

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takich Claasach były zakładane 4 rodzaje silników: Perkins, Mercedes, Ford oraz Deutz Fahr - chłodzony powietrzem. Co do cen części to do tanich nie należą choć bogaty jest cały rynek wtórny czyli tych używanych.

 

Ten wątek nie jest zgodny z tytułem tego tematu, dyskusję "który lepszy" przenieście do innego tematu.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w godz 1.30 hektar fahrem można położyć hektar :)

 

znasz kogoś kto uzytkuje fahra?

 

Jak nie jak tak GADEK5228 Na AF GO ZNAJDZIESZ A JAK NIE TO NA YT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

witam w swoim bizonie mam zamontowany rozrabniacz słomy żukowo . w jaki sposób ostrzycie noże stale - ruchome w swoich rozdrabniaczach . czy ktos wymienieal juz u siebie noze ruchome na nowe , w jaki sposob to wszystko potem wyważyc .oraz jakiej firmy noże zalozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

szlifierka kątowa najlepiej tarcz z papierem ściernym - no ale nie wszędzie idzie dojść bo tarcz na jedną stronę robocza.

Ja ostrzę też szlifierka z tarczą grubą, ale mam w szlifierce regulację obrotów. Szlifuję tak by ostrzone miejsce nie robiło się fioletowe

 

Noży nie wymieniałem ale po wymianie powinno się dać wał do wyważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Trochę ludzi w błąd wprowadzasz.

Po wymianie noże nie powinno dawać się wału do wyważenia, bo wał jest wyważony i problem tkwi tylko w złych nożach.

Jak właśnie samemu się ostrzy lub wyrobią się to wał dostaje wibracji i bicia.

Noże zawsze kupuję się z tym samym numerem wybitym i po założeniu musi być dobrze.

Chyba że odkręciła się śruba wyważająca wał, ale to jest jeden przypadek na tysiąc.

Sam ostrzyłem noze do bizona parę razy, ale zawsze je wyważałem, każdy z osobno.

Szukałem najlżejszy nóż i do niego inne wyważałem, niekiedy wierciłem po 2 otwory 10mm w nożu żeby waga się zgadzała.

 

Takie ostrzenie fleksem na sieczkarni może doprowadzić do popękania kombajnu.

Zawsze trzeba wszystkie noże po ostrzeniu wyważać , a jak sie wymienia to cały komplet, z tym samym nr bitym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Jaki jest lepszy napęd rozdrabniacz do bizona wprost od silnika czy od odrzutnika ?. Jest w tym wgl jakaś różnica ?. I czy lepszy jest na elektro magnes czy zwykły \ standard ?. Proszę o odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOROLMA    1

Witam .

Ja handluje rozdrabniaczami słomy wszystkimi typami .

I moge stwierdzić jedno że napedy z odrzutnika to przeżytek.

Najwięcej sprzedaje sie sieczkarni (rozdrabniaczy) montowanych na stałe ze sprzegłem kłowym bądz elektromagnesem.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą .

Tel. 695 735 429 lub morolma@wp.pl , www.morolma.otomoto.pl

Pozdrawiam Morkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj