Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia do Bizona

299 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 08:46

Sieczkarnia do Bizona

To w tym typie lozyska wypchnie uszczelniacz plastikowy ,dostanie sie kurz i po lozysku .Lub moze przegzac lozysko zbyt duza iloscia smaru zalecane smarowanie raz na okolo 50 godzin pracy.Odsylam do instrukcji produceta.

Nie cytuj poprzedniego posta

No tak, tylko zależy kto ile tego smaru ładuje, ja u siebie od dwóch lat co drugi dzień z 3 razy dygne i jak do tej pory chodzi. Ale smar pod wpływem temperatury robi się rzadszy, więc latwiej jest mu "uciec" z tego łożyska na zewnatrz, ale tak czy siak masz racje, smarowac trzeba z głową :D

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia do Bizona Dzisiaj, 21:14
  •  

#82 Share Cargass

Cargass

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 14:29

Sieczkarnia do Bizona A ja mam od tego gościa z Gniezna . I wielu znajomych też ma tylko od niego mają juz napęd ze silnika i są ze sprzęgłem kłowym . nie sciągam pasków ani nie opuszczam siekacza nic a tańsze są od elektrosprzegła o 1000 zł .I zapłaciłem 4250 zł + dowóz a jak cchodzi ! miodzio nic nie wibruje , noże Gerlach .U mnie wszyscy mają od niego i jeszcze nie spotkałem się aby ktoś nażekał . Aha i to on nie jest producentem tylko gośc co był podwykonawca w Płocku. Tu dam Wam numer do niego 695 735 429 z tego co wiem ma do wszyskich typów Bizonów , Claasów , New Hollanda i Fortschritta

#83 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:16

Sieczkarnia do Bizona Ja mam takie pytanie czy ostrzycie noże w sieczkarniach jeśli tak to jak to robić żebym nie musiał wału wyważać? I jeszcze jedno może ktoś wie ile jest noży w sieczkarni?

#84 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:40

Sieczkarnia do Bizona tak oni wszyscy byli podwykonawcami dla PŁOCKA dobra reklama dźwignią handlu! ten gość z gniezna bierze sieczkarnie z wrześni od KOWALSKIEGO a za tamtych czasów jak klepali BIZONA to im się jeszcze o sieczkarniach nie śniło klepali podajniki wytrząsacze i takie tam! ja nie widzę innej firmy jak WĄGROWIEC jeżeli chodzi o sieczkarnie i nie koniecznie elektryka jest teraz na rynku ich sieczkarnia gdzie nie zrzuca się paska tylko za pomocą dźwigni przełancza się go na wolne koło działa na takiej samej zasadzie jak elektryk i jest tańsza 900zł od elektryka ja kupiłem taką u nas w agromie tu macie tel. 692078722

#85 Share Gocha74

Gocha74

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 luty 2011 - 12:05

Sieczkarnia do Bizona Witam wszystkich.
Zabierając głos swoich przedmówców też zgadzam się z opinią Pana/Pani Cargass .Tez mam rozdrabniacz słomy do tego Pana Z Gniezna. Już 3 sezony i nic nie robie kompletnie przy sieczkarni poza smarowniem. A jak tnie słome normalnie na pył prawie .Mało tego wszyscy znajomi którzy mi sie pytają o sieczkarnie tez są jak najbardziej zadowoleni ze wspólpracy z tym Panem.Teraz planuje u niego nowy zakup rozdrabniacza z napędu ze silnika kombajnu bez zdejmowania pasków.A odnośnie co mówił mój przedmówca, kazdy mówi że ma jak najlepszy towar tak już jest.Pójdziesz do sklepu po bułki to powiedzą tobie że mają najlepsze. Równie dobrze mógł mi wcisnąc tzw. bubel. A wtedy juz nic bym nie kupiła u niego.Ja jak najbardziej go polecam. Podaje numer do niego : 695 735 429.Z wyrazami szacunku Gocha74

#86 Share Cargass

Cargass

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 luty 2011 - 12:21

Sieczkarnia do Bizona Obojętnie co mówił fakt jest taki ze chodzi bezawaryjnie.Moze mnie kłamał ale jakie to ma znaczenie skoro sprzet mi sie sprawuje bezawaryjnie ?. Przepraszam wyminiłem ostatnio nóż stały . Ale dostałem jeszce 4 od niego tak że nic mnie to nie kosztowało. Ja jestem zadowolny jak najbardziej. Ostatnio tez przywoził do sąsiedniej wsi i pytałem sąsiada skąd ma. Powiedział ze jakiś jego znajomy go polecił. To widocznie muszą ludzie byż zadowoleni z niego. Tu maci link.

http://allegro.pl/hi...1437725949.html

#87 Share recrut83

recrut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 08:12

Sieczkarnia do Bizona Ten koleś bieże sieczkarnie z Wrześni koło poznania od kowalskiego kupiłem w tym roku taką sieczkarnie tylko do rekorda za 3900zł ale w tamtym roku kosztowała tyle samo do 56 bo kupowałem i powiem sezon kosiłem jakieś 120godz. i sprawuje sie super tnie pięknie żadnych wibracji jest wszystko w jak najlepszym porządku polecam ja straciłem 150zł na paliwo ale zawsze 200zł zostało :] polecam

Edytowany przez recrut83, 18 marzec 2011 - 09:08.

#88 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 20 czerwiec 2011 - 20:56

Sieczkarnia do Bizona

Ja osobiście polecam sieczkarnie z Wągrowca jest dwu częściowa. Fajnie się ją podnosi gdy chcemy zachować słomę odkręcamy dwie śruby i spuszczamy sieczkarnie na dół a grzebień przykręcamy do góry i gotowe :D 5min roboty ;P mam ją 4 sezony kupiliśmy nową za 5tyś niecałe jakoś i żadnych problemów. A i bizon sobie radzi z nią genialnie praktycznie nie ma żadnej różnicy czy z sieczkarnia czy bez. Naprawdę polecam!

xxxrolnikxxx mam pytanie jak zamontowałeś przystawkę napędową czy po przyłożeniu na ramę dolny kątownik opiera się na obudowie wieszaka kosza sit czy jest montowana na wyższych otworach i wktórym miejscu przykręca się pierwszy napinacz(gdzieś pod wyłącznikiem prądu?

#89 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 17 lipiec 2011 - 21:40

Sieczkarnia do Bizona Witam
Mam sieczkarnie Wągrowiec i gdy dźwignią włączam lub wyłączam to zawsze spada mi pasek ;[ Co trzeba wyregulować, aby pasek nie spadał?

#90 Share farmer20001

farmer20001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnik

Napisany 18 lipiec 2011 - 16:15

Sieczkarnia do Bizona polecam ci od 4 tys do 9 tys u mnie się sprawdza idealnie B)

Załączone miniaturki

• images.jpeg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 21:26

Sieczkarnia do Bizona Mam mały problem, wymieniłem przeciw noże w sieczkarni, założyłem z powrotem całą tą listwę i co się okazuje po uruchomieniu, że noże trą delikatnie o przeciwnoże i co w tej sytuacji zrobić? Nie wiem czemu się tak stało przecież tam nie ma innej możliwości montażu... Miał ktoś taki problem???

#92 Share gogo500

gogo500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 11:17

Sieczkarnia do Bizona witam mam bizona z056 z sieczkarnią która ma bicie niewiem co zrobic czy da sie kupic Nowy wał tnący

#93 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 11 grudzień 2011 - 11:34

Sieczkarnia do Bizona A jak nie to musisz go gdzieś oddać do sprawdzenia.

#94 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2011 - 11:35

Sieczkarnia do Bizona A może masz niewyważone noże.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#95 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 11 grudzień 2011 - 11:54

Sieczkarnia do Bizona lub je ostrzyłeś np szlifierkom nie każdego tak samo i masz przyczynę. a wały wyważają np w Kielcach

#96 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 12:05

Sieczkarnia do Bizona Spróbuj odczepić noże i sprawdzić...

#97 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 12:28

Sieczkarnia do Bizona sam wyważysz sieczkarnie,nie musisz nigdzie wozić kupować nowego wału, zdejmij pasek złap za koło pasowe i obróć ,koło pasowe nie może zatrzymać się w tym samym miejscu,jeśli zatrzyma się to nakręć nakrętkę na ten żad żyletek co będzie zwisać(nakrętkę nakręć w środkowym rzędzie żyletek) i tak do skutku.

#98 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:15

Sieczkarnia do Bizona Chcę wymienić łożyska i wszystkie noże na wale sieczkarni. Czy wtedy konieczne jest wyważenie wału?

#99 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 luty 2012 - 12:31

Sieczkarnia do Bizona wedlug mnie nie trzeba wywazac jak bedziesz wymieniac wszystkie noze bo wszystkie noze sa takiej samej wagi
tez bede wymieniac noze juz nawet kupilem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 03 luty 2012 - 12:44

Sieczkarnia do Bizona Ja mam przy swoim Kielecką (zwykłą) i też fajnie chodzi. Nie mniej jednak sądzę, że jej załączanie i rozłączanie zajmuje zbyt dużo czasu.