Polecane posty

maldar    12

Ja w swoim bizonku mam sieczkarnie z Żukowa kiedyś były najpopularniejsze. Teraz można za grosze kupić taką używaną Dobrze mi się sprawuje jeżeli chodi o cięcie tylko przewalone jest ją podczepiać trzeba naprawde się dobrze się zaprzeć aby samemu ją podczepić.

Jeżeli dziś bym kupował to bym się przyjrzał tej http://otomoto.pl/nowosc-rozdrabniacz-slomy-bizon-z-056-z-058-z-050-z-040-sampo-A36633.html

Nie trzeba nic dzwigać gdyż sieczkarnia wisi na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

ja założyłem w zeszłym roku do swojego wągrowiecką standardową ,podczepić można samemu,pieknie tnie,jest to najprostsza wersja i najtańsza ale zupełnie wystarcza nawet jeśli trzeba w sezonie opuścić i podnieść ze dwa,trzy razy

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

wedlug mnie nie trzeba wywazac jak bedziesz wymieniac wszystkie noze bo wszystkie noze sa takiej samej wagi

tez bede wymieniac noze juz nawet kupilem :D

Jakiej firmy kupowałeś ? Po ile za sztukę? Ile jest wszystkich tnących 48?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Jakiej firmy kupowałeś ? Po ile za sztukę? Ile jest wszystkich tnących 48?

 

kilka lat temu wymieniałem noze w sieczkarni w bizonie ale juz nie pamietam ile sztuk było

teraz od trzech lat jestem posiadaczem claas dominator 96 w którym bede wymieniac 52sztuki :D

na allegro mozna znalesc noze bo bizona tansze niz do claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomiZO56    31

@maldar ja wczoraj zamówiłem ta sieczkarnie, zobaczymy jak będzie się spisywać. Miałem żukową ale sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

@TomiZO56 jak mozna wiedzieć za ile sprzedałeś? U nas jeden gościu ma taką dwa sezony i sobie chwali. Ja swoją planuje opuścić do dołu i przerobić tą blache co jest pod wytrząsaczami tak aby zamykała wlot do sieczkarni jak np. jest w nowych new hollandach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomiZO56    31

Poszła za 1,600 sprawna zakładać i robić. Tylko Jeden jej mankament to zapinanie jej i opuszczanie bo ten chce z cieciem a ten nie. Jak bedzie ta nowa to zobaczymy jak sie spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Czy ktoś wie gdzie można kupić noże szarpacza firmy Gerlach bo nigdzie nie mogę znaleźć? Chyba, że polecicie mi jakiejś innej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szotrab    0

Panowie zakupiłem sieczkarnie z Wągrowca używaną z 2006 roku w bardzo dobrym stanie na elektromagnes. Mój zaufany mechanik od lat trudniący się w naprawach Bizona mi kategorycznie odradził zakładania jakiejkolwiek sieczkarni. Powiedział że "d*pa" bizona będzie pękać itp ;/ Mam kombajn od nowości Bizona z 88 roku i się przestraszyłem. Użytkownicy owej sieczkarni hm pęka Wam jakieś mocowania tyłu kombajnu?? jakieś problemy?? Dupsko kombajnu mocno lata na boki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Ja w tym roku kupiłem kombajn z taką sieczkarnią zamontowaną od 5 lat chyba. Nie przygladałem się dokładnie, ale nic niepokojącego nie rzuciło mi się w oczy. Ten typ sieczkarni ma nadbudowę na tyle, co ją usztywnia trochę i jak każda sieczkarnia, ma też mocowania do kombajnu w takich miejscach, że też zapobiega wielkim drganiom. Jutro będę przy kombajnie, wiec obejrzę dokładnie czy coś tam nie widać niepokojącego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Oglądałem tył i nic niepokojącego nie widzę. Sieczkarnia jest przymocowana w taki sposób, że raczej nie powinno być problemu, że coś się będzie rwać... Wiadomo, jak będzie brakować któregoś z nożyka, to może dostać bicia i wtedy ewentualnie coś się dziać, a póki co nie ma się czym martwić i możesz śmiało zakładać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

U mnie sieczkarnia trochę tył zniszczyła bo na usługach zarówno ojciec jak i ja dużo słomy ścinamy i tył już mocno rozklekotany a sieczkarnie przymocowywałem już od zakupu trzy razy bo albo coś pękło albo się gdzieś urwało ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Z sieczkarniami jest taki ból że jak wał jest niewyważony to sypie się tył, wystarczy co dwa lata dać do wyważenie i w miarę na bieżąco uzupełniać pęknięte norze to nic się nie dzieje, słychać tylko przyjemny szum noży. Więc jak ktoś powtarza ze sieczkarnia rozwala mocowania i tył kombajnu to na 99% jest to wina niewyważonego wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

i masz kolego świętą racje! jak się wszystkiego pilnuje to nie ma problemu! ja przy jednej 56 mam sieczkarnie już 10 lat i nic nie pęka a większość słomy się tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

mam problem ze swoim bizonkiem a mianowicie coś z skrzynią dodaje tego posta tutaj ponieważ tata który na bizonie przekosił ponad 20 lat obstawia że to coś w skrzyni.A mianowicie zjeżdżając z górki na 1 i na zwalniaczu coś chreszczy i tak co 20 sekund po 5 sekund.co to może być ???

 

 

Czemu dodajesz posta tutaj skoro to temat o sieczkarni?

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Wyrobione koło zębate pierwszego biegu. Lub ewentualnie półoś.

Edytowano przez Bizonek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Witam,

 

Koledzy musze zakupic sieczkarnię do mojego Bizona 1981r. i nie wiem jaką sieczkarnie wybrać? I czy jak zamówie tą z Wągrowca to czy sam dam radę zamontować? Będę musiał wiercić pewnie jakieś otwory w ramie i trochę nie bardzo wiem jak to dokładnie zamontować :mellow: Bardziej przychylam się do tej sieczkarni mechanicznej z dźwignią przy której nie trzeba zakładać paska za każdym razem. Ale znowu przy niej trzeba założyć wylot słomy z tyłu przynajmniej tak widziałem przy niektórych bizonach. Czy się to nie zapycha? Sam juzż nie wiem którą wybrać bo różnica w cenie jest niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Wg mnie teraz najbardziej opłaca się założyć sieczkarnię załączaną elektromagnetycznie. Np taką: http://allegro.pl/rolnex-sieczkarnia-rozdrabniacz-bizon-z056-z058-i2705457977.html. Myślę, że jak byś miał przy sobie kogoś doświadczonego, skoro Ty nie czujesz się na siłach, to bez problemu zamontowalibyście ten rozdrabniacz. No ale to już wybór należy do Ciebie. Ja przy swoim mam kielecką, a dokładnie taką: http://allegro.pl/rolnex-sieczkarnia-rozdrabniacz-bizon-z056-z058-i2705457977.html Montaż jest bardzo prosty i cena niska, no ale jednak rozkładanie i składanie jej zajmuję troszeczkę więcej czasu. Ja potrzebuję około 6-7 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Jednak zdecydowałem i kupuję sieczkarnię montowaną na stałe załączaną mechanicznie czyli za pomocą przetyczki. Ona podobno napędzana jest nie z odrzutnika tylko bezpośrednio ze silnika http://otomoto.pl/hit-rozdrabniacz-slomy-bizon-z056-z058-z050-z-040-sampo-gigant-bsz110-A36633.html. Mam pytanie jak jest to zrobione czy w zestawie jest jeszcze jedno koło pasowe montowane do wału od silnika?

Jeśłi ktoś posiada taką to proszę o fotkę albo o info jakieś jak się spisuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolas70    0

Kolego ja miałem taki rozdrabniacz u siebie i byłem zadowolony . Fajna rzecz napawdę. Od niego kupiłem stół do rzepaku do Bizona. I od tego sie zaczęło. Teraz co prawda sprzedałem juz tego Bizonka ale planuję zakup nowszego i jak nie bedzie miał rozdrabniacza czy stołu to napewno bedę dzwonił do niego. A tak nawiasem mówiąc napawdę fajny gostek . Pomógł mi duzo . Wytłumaczył co i jak. I wszystko co mówił tak jest. Pozdrawiam Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal8888    0

Witam podepnę się do tematu mianowicie chce kupić sieczkarnie do bizona i chciałem zapytać czy może ma ktoś z was używana i wo gole co sadzicie o kupnie używanej? Dzwoniłem tez do Wągrowca i powiedzieli mi 3900 już z transportem. Jestem z okolic Puław woj.lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Ja rozumiem że kupno sieczkarni to jest wydatek ale jak kupisz używaną to napewno też będziesz musiał do niej dołożyć napewno noże i do tego może bić. Poleci Ci potem cała d*pa i będziesz żałował. Ja właśnie kończe zakładać nową sieczkarnię na sprzęgło kłowe. Każdy mówi same pozytywne rzeczy także Ja osobiście polecam nową z atestem wyważenia i bezobsługową przez pierwsze parę lat napewno.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal8888    0

Własnie chyba jednak kupie nowa bo wydatek na same noże to ok 900zl plus jakieś łożyska wyważenie bo rożnie może być, a tak to i gwarancja jest i wgl lepiej wydać więcej i być pewnym a nie w środku żniw grzebać przy sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nowa sieczkarnia to nowa masz wszystko śruby nakrętki podkładki.Polecam z Wągrowca sam ją posiadam 4 lata i nic się nie dzieję.Żadne pękanie zbiornika dosłownie nic tylko przerobiłem zapinania ze śrub na zapinania od burt od przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj