Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia do Bizona

299 odpowiedzi na ten temat

#61 Share spradni21

spradni21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:00

Sieczkarnia do Bizona a jak z silnikiem w Z056? czy jest taka opcja ze silnik mógł by nie podołać? planuje zakup rozdrabniacza lecz mechanik postraszył mnie ze silnik może być za słaby?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia do Bizona Dzisiaj, 20:26
  •  

#62 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:14

Sieczkarnia do Bizona Nie żartuj !!! Mało Bizonów "fruwa" z sieczkarniami- i co nic im nie jest. Jasne sieczkarnia ma ogromny wpływ na silnik, spalanie itd. Ja w swoim starym (już go sprzedałem) gdy kosiłem bez szarpacza to kombajn mówiąc wprost latał po polu. W obecnym Bizonie mam silnik z turbo to raczej nie odczuwa zbytnio naprężeń wynikających z zapiętej sieczkarni.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#63 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 07:24

Sieczkarnia do Bizona u nas każdy bizon na wiosce ma dołożoną sieczkarnie w jeczmieniu śmigają a wiadomo jak jest wieksza słoma to mają ciężej ale można wolniej jechać lub nie brac całej szerokości hederu
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#64 Share spradni21

spradni21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 10:24

Sieczkarnia do Bizona wiec z pewnym spokojem moge kupić ta sieczkarnie? tez mi się wydaje ze bizon powinien sobie spokojnie poradzić z tym ale słowo tego mechanika namąciło.. wiem ze facet zna się rzeczy bo nie jedno już robił i naprawiał u nas ale jeszcze nigdy nie słyszałem o czymś takim.. a mam jeszcze pytanie, czy są w ofercie sieczkarnie na sprzęgłu mechaniczne z napędem z silnika?

#65 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 20:06

Sieczkarnia do Bizona @spradni21 to co piszą ze silniki niedają rady to jest zwykłe pier......e dzieciaków które coś widziały lub starszych ludzi którzy dowalili maszyne lub kupili dowaloną i teraz płaczą
gdy silnik jest nie ruszany i nikt przy nim nie grzebie to nie ma takiej opcji Ze nie podoła on musi podołać jeśli tego nie robi to znaczy ze remont silnika
ja w swoim Z056\3 mam założoną żukowską sieczkarnie już 6 lat i nawet nie myśle o tym ze obroty bedą spadać przez sieczkarnie jedene co moze zaskoczyć to rzucenie snopa na młocarnie i w tedy stoisz i czyścisz

jeśli już ktoś tak dokładnie porównuje kombajn z sieczkarnią do kombajnu bez to jedyną różnicą będzie szybsze nabieranie temperatury

jeszcze jedno w jakim sensie kombajny wam nie <podołają> jak ktos to wcześniej ładnie nazwał ale konkrety a nie odp. typu aaaaaaaaaa bo obroty spadają
a i jeszcze jedno a moze ten kto mówi ze kombajn nie <podoła> w ogóle nie uwiesił na swoim sieczkarni bo by odpadła jak by zamontował do tego skorodowanego i zardzewiałego tyłka tak jak obok w wiosce gość na muldach zgubił sieczkarnie

tak! możesz ją kupić i spać spokojnie chyba ze z góry wiesz ze masz dorypany kombajn i ledwo co jeździ :)

#66 Share spradni21

spradni21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 12:29

Sieczkarnia do Bizona Nom właśnie chyba chodziło o to ze nie będzie mógł wyciągnąć obrotów lub się przegrzeje i trzeba będzie stać..
czyli już nie mam wątpliwości, nie, nie jest to dorypany kombajn co prawda mam go dopiero 3 lata ale sprawuje się bardzo dobrze, w najbliższym tyg facet powinien mi dowieść z Wągrowca wersja standard:)

#67 Share jacekopal

jacekopal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 11:51

Sieczkarnia do Bizona A co sieczkarniami kieleckimi?
Może ktoś na ich temat się wypowidzieć?
Prawdą jest że są dwa rodzaje, tzn. jedne z Kieleckiej Fabryki Maszyn a drugi typ do "Dyminy"
Ma może ktoś kielecką? Jeśli tak to którą?
może się podzielić wrażeniami?
Pozdrawiam :)

#68 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 14 lipiec 2010 - 13:22

Sieczkarnia do Bizona Tematy: "Rozdrabniacze słomy" i "Sieczkarnia do Bizona" połączone

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#69 Share xxxrolnikxxx

xxxrolnikxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 23:07

Sieczkarnia do Bizona Ja osobiście polecam sieczkarnie z Wągrowca jest dwu częściowa. Fajnie się ją podnosi gdy chcemy zachować słomę odkręcamy dwie śruby i spuszczamy sieczkarnie na dół a grzebień przykręcamy do góry i gotowe :D 5min roboty ;P mam ją 4 sezony kupiliśmy nową za 5tyś niecałe jakoś i żadnych problemów. A i bizon sobie radzi z nią genialnie praktycznie nie ma żadnej różnicy czy z sieczkarnia czy bez. Naprawdę polecam!

#70 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 19 lipiec 2010 - 07:27

Sieczkarnia do Bizona Ja wczoraj na giełdzie w Słomczynie kupiłem sieczkarnie kielecką do fortschritta e 512 ,zapłaciłem 4200 do bizona cena taka sama ,kupiłem bezpośrednio od producenta transport w cenie jutro ma porzywieść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 19:49

Sieczkarnia do Bizona Witam. Ktos pytal o kielecka sieczkarnie Dyminy. Mam taka zamontowana w bizonie juz 11 lat.W sumie mocna sieczkarnia, mocna rama, jedyne co w niej wymienialem, to dwa razy rosypalo sie lozysko w jednym z napinaczy paska.Mogla by tez miec jeszcze dodane po jednej blasze,przy wylocie slomy, bo nie rownomiernie ja rozklada.

#72 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 24 lipiec 2010 - 21:17

Sieczkarnia do Bizona

a jak z silnikiem w Z056? czy jest taka opcja ze silnik mógł by nie podołać? planuje zakup rozdrabniacza lecz mechanik postraszył mnie ze silnik może być za słaby?

Daj sobie spokój z takim mechanikiem,nie ma pojęcia o Bizonie.Płock zakładał już siekacze w latach 80-tych do maszyn na export.Mój bizon jest z 88r i już miał instalację do czujnika zapchania słomy razem z kontrolką na pulpicie.Tak więc spokojnie zakładaj i w pole, ja mam z Wągrowca i go polecam!!!.

#73 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 21:24

Sieczkarnia do Bizona ja mam bizona z 74 roku i 3 lata temu sieczkarnie zalozylem z kielc jest super bizona mam 20 lat i w silniku tylko koncowki wtryskow pierscienie i pompe wodna wymienilem

#74 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:54

Sieczkarnia do Bizona Ja sobie kupiłem sieczkarnie z Wągrowca załączana elektrosprzęgłem. Rok przelatałem i bez zarzutu. Do obejrzenia w galeri na moim profilu :D

#75 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 19:45

Sieczkarnia do Bizona Możesz coś więcej powiedzieć o tym elektrosprzęgle?? Bo zamierzamy kupić sieczkarnie i zastanawiamy sie miedzy wągrowiecką a od tego gościa co robi sieczkarne z gniezna. Doradźcie

#76 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 18:00

Sieczkarnia do Bizona Elektrosprzęgło lub elektromagnes jak kto woli :P Gdy podajesz prąd z włącznika który se zamontujesz w kabinie ten elektromagnes załącza się(od silnika idzie pas do koła pasowego przy którym jest ten elektromagnes który pod wpływem prądu przenosi napęd na następne koło pasowe którym idzie pas na rozdrabniacz) Szarpacz załączać tylko na wolnych obrotach bo momentalnie gdy magnes sie szczepi od razu podaje takie obroty jak na silniku. Przy wyższych obrotach możesz spalić pasy.

#77 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2010 - 19:10

Sieczkarnia do Bizona

Możesz coś więcej powiedzieć o tym elektrosprzęgle?? Bo zamierzamy kupić sieczkarnie i zastanawiamy sie miedzy wągrowiecką a od tego gościa co robi sieczkarne z gniezna. Doradźcie

Bierz z Wagrowca na elektromagnes ja mam ja 5 lat robi po sto godzin w sezonie i poszlo tylko lozysko na uciagaczu cena pewnie cos 20 zl a co za wygoda zmiana ciecie lub nie to tylko chwila, kombajnem nie trzesie jak inne jakies robione w stodole to tylko moje zdanie .Jesli bedziesz mial dobrze podloczona elektryke przy niej i nie przesmarujesz za mocno walu tnacego to bedziesz w 100% zadowolony.

#78 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 15:25

Sieczkarnia do Bizona a jeśli przesmaruje za bardzo wał tnący?

KS Falubaz

#79 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 wrzesień 2010 - 18:21

Sieczkarnia do Bizona To w tym typie lozyska wypchnie uszczelniacz plastikowy ,dostanie sie kurz i po lozysku .Lub moze przegzac lozysko zbyt duza iloscia smaru zalecane smarowanie raz na okolo 50 godzin pracy.Odsylam do instrukcji produceta.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 15 wrzesień 2010 - 19:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Farmerursus

Farmerursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 19:55

Sieczkarnia do Bizona http://www.iagro.pl/...e,at-42357.html

JA mam taka sieczkarnię z elektromagnesem,dobrze się spisuje.Nie trzeba zrzucać pasów itp.