Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Elektrosprzęgło lub elektromagnes jak kto woli :P Gdy podajesz prąd z włącznika który se zamontujesz w kabinie ten elektromagnes załącza się(od silnika idzie pas do koła pasowego przy którym jest ten elektromagnes który pod wpływem prądu przenosi napęd na następne koło pasowe którym idzie pas na rozdrabniacz) Szarpacz załączać tylko na wolnych obrotach bo momentalnie gdy magnes sie szczepi od razu podaje takie obroty jak na silniku. Przy wyższych obrotach możesz spalić pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Możesz coś więcej powiedzieć o tym elektrosprzęgle?? Bo zamierzamy kupić sieczkarnie i zastanawiamy sie miedzy wągrowiecką a od tego gościa co robi sieczkarne z gniezna. Doradźcie

Bierz z Wagrowca na elektromagnes ja mam ja 5 lat robi po sto godzin w sezonie i poszlo tylko lozysko na uciagaczu cena pewnie cos 20 zl a co za wygoda zmiana ciecie lub nie to tylko chwila, kombajnem nie trzesie jak inne jakies robione w stodole to tylko moje zdanie .Jesli bedziesz mial dobrze podloczona elektryke przy niej i nie przesmarujesz za mocno walu tnacego to bedziesz w 100% zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

To w tym typie lozyska wypchnie uszczelniacz plastikowy ,dostanie sie kurz i po lozysku .Lub moze przegzac lozysko zbyt duza iloscia smaru zalecane smarowanie raz na okolo 50 godzin pracy.Odsylam do instrukcji produceta.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

To w tym typie lozyska wypchnie uszczelniacz plastikowy ,dostanie sie kurz i po lozysku .Lub moze przegzac lozysko zbyt duza iloscia smaru zalecane smarowanie raz na okolo 50 godzin pracy.Odsylam do instrukcji produceta.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

 

No tak, tylko zależy kto ile tego smaru ładuje, ja u siebie od dwóch lat co drugi dzień z 3 razy dygne i jak do tej pory chodzi. Ale smar pod wpływem temperatury robi się rzadszy, więc latwiej jest mu "uciec" z tego łożyska na zewnatrz, ale tak czy siak masz racje, smarowac trzeba z głową :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cargass    0

A ja mam od tego gościa z Gniezna . I wielu znajomych też ma tylko od niego mają juz napęd ze silnika i są ze sprzęgłem kłowym . nie sciągam pasków ani nie opuszczam siekacza nic a tańsze są od elektrosprzegła o 1000 zł .I zapłaciłem 4250 zł + dowóz a jak cchodzi ! miodzio nic nie wibruje , noże Gerlach .U mnie wszyscy mają od niego i jeszcze nie spotkałem się aby ktoś nażekał . Aha i to on nie jest producentem tylko gośc co był podwykonawca w Płocku. Tu dam Wam numer do niego 695 735 429 z tego co wiem ma do wszyskich typów Bizonów , Claasów , New Hollanda i Fortschritta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja mam takie pytanie czy ostrzycie noże w sieczkarniach jeśli tak to jak to robić żebym nie musiał wału wyważać? I jeszcze jedno może ktoś wie ile jest noży w sieczkarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

tak oni wszyscy byli podwykonawcami dla PŁOCKA dobra reklama dźwignią handlu! ten gość z gniezna bierze sieczkarnie z wrześni od KOWALSKIEGO a za tamtych czasów jak klepali BIZONA to im się jeszcze o sieczkarniach nie śniło klepali podajniki wytrząsacze i takie tam! ja nie widzę innej firmy jak WĄGROWIEC jeżeli chodzi o sieczkarnie i nie koniecznie elektryka jest teraz na rynku ich sieczkarnia gdzie nie zrzuca się paska tylko za pomocą dźwigni przełancza się go na wolne koło działa na takiej samej zasadzie jak elektryk i jest tańsza 900zł od elektryka ja kupiłem taką u nas w agromie tu macie tel. 692078722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha74    0

Witam wszystkich.

Zabierając głos swoich przedmówców też zgadzam się z opinią Pana/Pani Cargass .Tez mam rozdrabniacz słomy do tego Pana Z Gniezna. Już 3 sezony i nic nie robie kompletnie przy sieczkarni poza smarowniem. A jak tnie słome normalnie na pył prawie .Mało tego wszyscy znajomi którzy mi sie pytają o sieczkarnie tez są jak najbardziej zadowoleni ze wspólpracy z tym Panem.Teraz planuje u niego nowy zakup rozdrabniacza z napędu ze silnika kombajnu bez zdejmowania pasków.A odnośnie co mówił mój przedmówca, kazdy mówi że ma jak najlepszy towar tak już jest.Pójdziesz do sklepu po bułki to powiedzą tobie że mają najlepsze. Równie dobrze mógł mi wcisnąc tzw. bubel. A wtedy juz nic bym nie kupiła u niego.Ja jak najbardziej go polecam. Podaje numer do niego : 695 735 429.Z wyrazami szacunku Gocha74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cargass    0

Obojętnie co mówił fakt jest taki ze chodzi bezawaryjnie.Moze mnie kłamał ale jakie to ma znaczenie skoro sprzet mi sie sprawuje bezawaryjnie ?. Przepraszam wyminiłem ostatnio nóż stały . Ale dostałem jeszce 4 od niego tak że nic mnie to nie kosztowało. Ja jestem zadowolny jak najbardziej. Ostatnio tez przywoził do sąsiedniej wsi i pytałem sąsiada skąd ma. Powiedział ze jakiś jego znajomy go polecił. To widocznie muszą ludzie byż zadowoleni z niego. Tu maci link.

 

http://allegro.pl/hit-rozdrabniacz-slomy-bizon-z056-z058-z050-z040-i1437725949.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
recrut83    0

Ten koleś bieże sieczkarnie z Wrześni koło poznania od kowalskiego kupiłem w tym roku taką sieczkarnie tylko do rekorda za 3900zł ale w tamtym roku kosztowała tyle samo do 56 bo kupowałem i powiem sezon kosiłem jakieś 120godz. i sprawuje sie super tnie pięknie żadnych wibracji jest wszystko w jak najlepszym porządku polecam ja straciłem 150zł na paliwo ale zawsze 200zł zostało :] polecam

Edytowano przez recrut83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja osobiście polecam sieczkarnie z Wągrowca jest dwu częściowa. Fajnie się ją podnosi gdy chcemy zachować słomę odkręcamy dwie śruby i spuszczamy sieczkarnie na dół a grzebień przykręcamy do góry i gotowe :D 5min roboty ;P mam ją 4 sezony kupiliśmy nową za 5tyś niecałe jakoś i żadnych problemów. A i bizon sobie radzi z nią genialnie praktycznie nie ma żadnej różnicy czy z sieczkarnia czy bez. Naprawdę polecam!

 

xxxrolnikxxx mam pytanie jak zamontowałeś przystawkę napędową czy po przyłożeniu na ramę dolny kątownik opiera się na obudowie wieszaka kosza sit czy jest montowana na wyższych otworach i wktórym miejscu przykręca się pierwszy napinacz(gdzieś pod wyłącznikiem prądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Witam

Mam sieczkarnie Wągrowiec i gdy dźwignią włączam lub wyłączam to zawsze spada mi pasek ;[ Co trzeba wyregulować, aby pasek nie spadał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam mały problem, wymieniłem przeciw noże w sieczkarni, założyłem z powrotem całą tą listwę i co się okazuje po uruchomieniu, że noże trą delikatnie o przeciwnoże i co w tej sytuacji zrobić? Nie wiem czemu się tak stało przecież tam nie ma innej możliwości montażu... Miał ktoś taki problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gogo500    0

witam mam bizona z056 z sieczkarnią która ma bicie niewiem co zrobic czy da sie kupic Nowy wał tnący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

lub je ostrzyłeś np szlifierkom nie każdego tak samo i masz przyczynę. a wały wyważają np w Kielcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFAELOS    3

sam wyważysz sieczkarnie,nie musisz nigdzie wozić kupować nowego wału, zdejmij pasek złap za koło pasowe i obróć ,koło pasowe nie może zatrzymać się w tym samym miejscu,jeśli zatrzyma się to nakręć nakrętkę na ten żad żyletek co będzie zwisać(nakrętkę nakręć w środkowym rzędzie żyletek) i tak do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Chcę wymienić łożyska i wszystkie noże na wale sieczkarni. Czy wtedy konieczne jest wyważenie wału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

wedlug mnie nie trzeba wywazac jak bedziesz wymieniac wszystkie noze bo wszystkie noze sa takiej samej wagi

tez bede wymieniac noze juz nawet kupilem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Ja mam przy swoim Kielecką (zwykłą) i też fajnie chodzi. Nie mniej jednak sądzę, że jej załączanie i rozłączanie zajmuje zbyt dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj