Polecane posty

Matey    884

Co do montażu na 512 to się zgodze, ale z rozrzucaniem to już nie, u mnie rozrzuca bardzo ładnie, za to u sąsiada na Bizonie robi dwa pokosy. Wydaję mi się że to kwestia ustawienia piór (nie wiem czy tak to się nazywa po fachowemu, chodzi mi o tą częśc która odpowiada za równomierne rozrzucenie słomy)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

Cześć. Moglibyście napisać ile wydłuża się kombajn z sieczkarnią. Interesuje mnie równiez skąd bierze napęd standardowy szarpacz wągrowiecki.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam przy swoim bizonku z056 rozdrabniacz w Wągrowca, kupiłem go rok temu i cały sezon 2009 przeszedł bez najmniejszego problemu:) pracuje cicho ładnie bez żadnych drgań. Z ojcem postanowiliśmy aby kupić załączany elektromagnesem bo wygoda jak cholera:) piękna sprawa:) Za rozdrabniacz dałem 5500 zł a załączany mechanicznie kosztował 1000 zł mniej więc lepiej dołożyć i kupić lepszy, troche wystaje z tyłu bo teraz jest nowa generacja tych sieczkarni. Kto chce obejrzeć go niech wejdzie na mój profil bo wstawiałem kiedyś foty bizona z tym rozdrabniaczem. Jest także rozdrabniacz firmy "Kowalski" lecz nie polecam bo bardzo awaryjne. A co do napędu to rozdrabniacz załączany elektromagnesem bierze napęd bezpośrednio z silnika a zał.mechanicznie z odrzutnika słomy. Pozdrawiam wszystkich miłośników bizoników :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja zalozylem do swojego bizona rozdrabniacz z kielc taki czerwony . jest super przerabia nawet zielony rzepak , trawy i ani razu jeszcze go nie zapchalem rozrzuca bardzo dokladnie i szeroko nie ma drgan i podnoszony i opuszczany jest na lince + korba wiec nie trzeba dzwigac samemu. nic nie peka kilku znajomych tez je maja zalozone i sa naprawde dobre . jak poszukam instrukcje obslugi to podam dokladna nazwe firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cargass    0

Witam ! Ja kupiłem od gościa z Gniezna.Dałem 4200 zł. Ma super rozdrabniacze słomy do wszystkich typów kombajnów Bizon . Nie odpinane tzn. montowane na stałe , i z napędem z silnika.Dobrze wyważone i z gwarancją. Fajne jest to że nie popuszczam paska nic ,tylko przełaczam mechanicznie lub elektrycznie. Noże Gerlach mówie Wam super sprawa.Gośc wozi rozdrabniacze po całej Polsce . Daje jego numer telefonu jakby ktoś chciał. TEL 695 735 429. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

też miałem podobny dylemat 2 lata temu kupiłem wągrowiecki i jest super polecam zobacz sobie foto z montazu w mojej galerii :rolleyes:

  • Like 1

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekopal    0

A porównując dostępne na rynku produkty

Które waszym zdaniem są najlepiej udane?

 

1. Wągrowiec dwa typy na elektromagnes i zwykły

 

http://www.rolniczek.home.pl/www/mmiur/maszynyrolnicze.htm

 

http://gniezno.olx.pl/sieczkarnie-slomy-bizon-fortschritt-same-deutz-fahr-prod-mmiur-w-growiec-iid-58646724

 

2. Kielecka Fabryka maszyn

http://www.kupmaszyne.pl/3076,sieczkarnia-bizon-z-56z-58-forschnit-512-514.html

 

http://www.roltech.eu/index.php?PHPSESSID=a6621bd4c32330e39ee195f8ee19856c&akcja=03&artykul=000506

 

3. Sieczkarnia Żukowo ale niestety nie udało mi się znaleźć strony

 

 

4. Sieczkarnia Płocka

 

5. Sieczkarnia Kielce-Dyminy

 

Jeszcze znalazłem coś takiego ale nie wiem co to za typ:

 

http://www.agrotrader.pl/pictures/2009-02/1084215213_middle.jpg

 

Nie wiem czy wszystkie wymieniłek tak jak i nie wiem Sieczkarnia Kielecka to czasem nie to samo co sieczkarnia z Dymin…

Co o tym myślicie?

Która waszym zdaniem najlepiej się sprawdza z ZO56?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekopal    0

A porównując dostępne na rynku produkty

Które waszym zdaniem są najlepiej udane?

 

1. Wągrowiec dwa typy na elektromagnes i zwykły

 

http://www.rolniczek...ynyrolnicze.htm

 

http://gniezno.olx.p...ec-iid-58646724

 

2. Kielecka Fabryka maszyn

http://www.kupmaszyne.pl/3076,sieczkarnia-bizon-z-56z-58-forschnit-512-514.html

 

http://www.roltech.e...&artykul=000506

 

3. Sieczkarnia Żukowo ale niestety nie udało mi się znaleźć strony

 

 

4. Sieczkarnia Płocka

 

5. Sieczkarnia Kielce-Dyminy

 

Jeszcze znalazłem coś takiego ale nie wiem co to za typ:

 

http://www.agrotrade...5213_middle.jpg

 

Nie wiem czy wszystkie wymieniłek tak jak i nie wiem Sieczkarnia Kielecka to czasem nie to samo co sieczkarnia z Dymin…

Co o tym myślicie?

Która waszym zdaniem najlepiej się sprawdza z ZO56?

 

Jak macie linki do innych producentów to proszę wkleicie linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek17    0

ja kupiłem wągrowiec na elektro magnesie pracuje swietnie a co do kieleckiej sieczkarni to rózne rzeczy o niej szłyszalem.

 

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spradni21    0

a jak z silnikiem w Z056? czy jest taka opcja ze silnik mógł by nie podołać? planuje zakup rozdrabniacza lecz mechanik postraszył mnie ze silnik może być za słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Nie żartuj !!! Mało Bizonów "fruwa" z sieczkarniami- i co nic im nie jest. Jasne sieczkarnia ma ogromny wpływ na silnik, spalanie itd. Ja w swoim starym (już go sprzedałem) gdy kosiłem bez szarpacza to kombajn mówiąc wprost latał po polu. W obecnym Bizonie mam silnik z turbo to raczej nie odczuwa zbytnio naprężeń wynikających z zapiętej sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

u nas każdy bizon na wiosce ma dołożoną sieczkarnie w jeczmieniu śmigają a wiadomo jak jest wieksza słoma to mają ciężej ale można wolniej jechać lub nie brac całej szerokości hederu


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spradni21    0

wiec z pewnym spokojem moge kupić ta sieczkarnie? tez mi się wydaje ze bizon powinien sobie spokojnie poradzić z tym ale słowo tego mechanika namąciło.. wiem ze facet zna się rzeczy bo nie jedno już robił i naprawiał u nas ale jeszcze nigdy nie słyszałem o czymś takim.. a mam jeszcze pytanie, czy są w ofercie sieczkarnie na sprzęgłu mechaniczne z napędem z silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@spradni21 to co piszą ze silniki niedają rady to jest zwykłe pier......e dzieciaków które coś widziały lub starszych ludzi którzy dowalili maszyne lub kupili dowaloną i teraz płaczą

gdy silnik jest nie ruszany i nikt przy nim nie grzebie to nie ma takiej opcji Ze nie podoła on musi podołać jeśli tego nie robi to znaczy ze remont silnika

ja w swoim Z056\3 mam założoną żukowską sieczkarnie już 6 lat i nawet nie myśle o tym ze obroty bedą spadać przez sieczkarnie jedene co moze zaskoczyć to rzucenie snopa na młocarnie i w tedy stoisz i czyścisz

 

jeśli już ktoś tak dokładnie porównuje kombajn z sieczkarnią do kombajnu bez to jedyną różnicą będzie szybsze nabieranie temperatury

 

jeszcze jedno w jakim sensie kombajny wam nie <podołają> jak ktos to wcześniej ładnie nazwał ale konkrety a nie odp. typu aaaaaaaaaa bo obroty spadają

a i jeszcze jedno a moze ten kto mówi ze kombajn nie <podoła> w ogóle nie uwiesił na swoim sieczkarni bo by odpadła jak by zamontował do tego skorodowanego i zardzewiałego tyłka tak jak obok w wiosce gość na muldach zgubił sieczkarnie

 

tak! możesz ją kupić i spać spokojnie chyba ze z góry wiesz ze masz dorypany kombajn i ledwo co jeździ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spradni21    0

Nom właśnie chyba chodziło o to ze nie będzie mógł wyciągnąć obrotów lub się przegrzeje i trzeba będzie stać..

czyli już nie mam wątpliwości, nie, nie jest to dorypany kombajn co prawda mam go dopiero 3 lata ale sprawuje się bardzo dobrze, w najbliższym tyg facet powinien mi dowieść z Wągrowca wersja standard:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekopal    0

A co sieczkarniami kieleckimi?

Może ktoś na ich temat się wypowidzieć?

Prawdą jest że są dwa rodzaje, tzn. jedne z Kieleckiej Fabryki Maszyn a drugi typ do "Dyminy"

Ma może ktoś kielecką? Jeśli tak to którą?

może się podzielić wrażeniami?

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Tematy: "Rozdrabniacze słomy" i "Sieczkarnia do Bizona" połączone


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam sieczkarnie z Wągrowca jest dwu częściowa. Fajnie się ją podnosi gdy chcemy zachować słomę odkręcamy dwie śruby i spuszczamy sieczkarnie na dół a grzebień przykręcamy do góry i gotowe :D 5min roboty ;P mam ją 4 sezony kupiliśmy nową za 5tyś niecałe jakoś i żadnych problemów. A i bizon sobie radzi z nią genialnie praktycznie nie ma żadnej różnicy czy z sieczkarnia czy bez. Naprawdę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja wczoraj na giełdzie w Słomczynie kupiłem sieczkarnie kielecką do fortschritta e 512 ,zapłaciłem 4200 do bizona cena taka sama ,kupiłem bezpośrednio od producenta transport w cenie jutro ma porzywieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam. Ktos pytal o kielecka sieczkarnie Dyminy. Mam taka zamontowana w bizonie juz 11 lat.W sumie mocna sieczkarnia, mocna rama, jedyne co w niej wymienialem, to dwa razy rosypalo sie lozysko w jednym z napinaczy paska.Mogla by tez miec jeszcze dodane po jednej blasze,przy wylocie slomy, bo nie rownomiernie ja rozklada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

a jak z silnikiem w Z056? czy jest taka opcja ze silnik mógł by nie podołać? planuje zakup rozdrabniacza lecz mechanik postraszył mnie ze silnik może być za słaby?

Daj sobie spokój z takim mechanikiem,nie ma pojęcia o Bizonie.Płock zakładał już siekacze w latach 80-tych do maszyn na export.Mój bizon jest z 88r i już miał instalację do czujnika zapchania słomy razem z kontrolką na pulpicie.Tak więc spokojnie zakładaj i w pole, ja mam z Wągrowca i go polecam!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam bizona z 74 roku i 3 lata temu sieczkarnie zalozylem z kielc jest super bizona mam 20 lat i w silniku tylko koncowki wtryskow pierscienie i pompe wodna wymienilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem sieczkarnie z Wągrowca załączana elektrosprzęgłem. Rok przelatałem i bez zarzutu. Do obejrzenia w galeri na moim profilu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej powiedzieć o tym elektrosprzęgle?? Bo zamierzamy kupić sieczkarnie i zastanawiamy sie miedzy wągrowiecką a od tego gościa co robi sieczkarne z gniezna. Doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj