Polecane posty

tomek4087    0

Wie ktoś może, jaka sieczkarnia pasuje do BIZON DYNAMIC Z165 lub Z115??? I gdzie ewentualnie można ją kupić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Skontaktuj się może z tym gościem widzę ze ma szeroką ofertę części do bizona w tym sieczkarnie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    261

W w tym roku planuje zakup rozdrabniacza słomy do bizona Z056 proszę o wszelkiego rodzaju rady i opinie na temat różnych rodzajów i firm tych maszyn . Interesują mnie zarówno parametry tych maszyn jak i orientacyjne ceny. Z góry dziękuje i czekam na propozycje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja założyłem parę lat temu rozdrabiacz do bizona z Kielc chodzi bez zarzutu mimo ze kosze tylko 20-30 ha na sezon może wykonanie nie jest super i żeby odpiąć rozdrabniacz trzeba parę śrubek odkręcić ale w końcu bizon też nie jest idealnym kombajnem . zapłaciłem wtedy za taki rozdrabniacz 4800 i swoja robotę robi , może mógłby lepiej rozrzucać słomę w pszenicy która daje powyżej 7 ton z ha ale i tak można je polecać swoja robotę wykonuje przyzwoicie , samemu można sobie zainstalować bo to skomplikowane nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Parametrów i danych to poszukaj w sieci, wpisując choćby w google-ach, większość producentów ma swoje strony, także co więksi sprzedawcy podają swój asortyment w necie, tak więc na pewno sobie poradzisz... :P

Natomiast jeśli chodzi o mnie to ja na swoim nie mam szarpacza, więc nic nie mogę powiedzieć, ale znajomy ma w Z056 rozdrabniacz wągrowiecki i to już chyba z osiem, albo dziewięć lat i na niego nie narzeka.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
Napisano (edytowany)

Na sieczkarnie/rozdrabniacze słomy nie ma "reguły" wszystkie praktycznie są takie same i wszystkie dobrze sie sprawują, nie ma różnicy jaka firma go wykonała... Różnić się mogą np. załączaniem sieczkarni : poprzez elektrosprzęgło lub standardowo... Kieruj się przede wszystkim ceną, gwarancją, wykonaniem (przynajmniej wizualnie), bo producent jest mniej ważny.. :P

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

No nie do końca nie ma różnicy...

Najważniejsze jest porządne wyważenie bębna rozdrabniacza, bo inaczej to się szybko cały tył kombajnu rozleci.

Podobno najlepiej gdy producent siekacza posiada certyfikat potwierdzający tzw. 'dynamiczne' wyważenie bębna, bo taki sposób jest najdokładniejszy.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

wykonania sieczkarni do bizona potrafią być paskudne i niektóre bez wyważenia nawet i łożyska siadają po paru hektarach :P my w swoim bizonku mieliśmy sieczkarnie z płocka i wykonanie było malina od 1993 roku do 2008 zostały wymienione noże i łożyska na napinaczach, łozyska na głównym wale od nowości do konca (tylko były smarowane co roku) a kosiły prawie 100 ha pasy też do końca dobre, tyłem kombajnu nie rzucało prawie w ogóle aż nawet jak klienci oglądali to nie wierzyli te to nie lata przez tyle lat żadnych pęknięć na budzie ani na sieczkarni a kombajn miał co robić bo cała słoma była cięta. Więc są to super rozdrabniacze tylko czy są jeszcze robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja też mam płocką przy reksiu i 56 stce nie mam z nimi żadnego problemu typu jakieś drgania,zapychanie,równomiernie rozwalają słome, dodam że tnie ta przy rekordzie 150 ha rocznie razy 11 sezonów troche pociała tej słomy,awaryjność to tylko łożyska na napinaczach, paski orginał,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@miszka31 nie sprzedałeś jeszcze Reksia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1
Napisano (edytowany)

ja prowadze sprzedarz szarpaczy do bizona mam i z wągrowca i z kielc jedyna różnica to tylko cena bo wągrowiec kosztuje 4900zł a kielce 4300zł w kielcach jest trzech producentów ja biore od tego co robi na żeliwnych kołach pasowych jak i wągrowiec osobiście mam dwa kombajny które pracują zarobkowo i w obydwu mam szarpacze kieleckie i nie chce innego mój tel XXX

 

Reklama bez uzgodnienia z Administratorem

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Siemka chłopaki chce kupic sieczkarnie do mojego bizona ZO56 na elektromagnes ale slyszalem ze silinik leylanda tego nie uciagnie czy to prawda ??? jak myslicie


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

hej

ja mam sieczkarnie z wągrowca na elektromagnes i są super bez problemu je mozna w kazdej chwili właczyc i wyłaczyc i sa bez awaryjne jade juz tzn do dzis dobre 4 lata i do dzis zadnej awari nie mialem a co silniki to daja rade i tu jest lepiej zrobione bo sieczkarnia jest napedzana pasek prosto z silnika a nie to od duzego kola od odrzutnika.mam rekorda. pozdrawiam

 

1. Nie cytuj poprzedniego posta

2. Swoją wypowiedź redagujesz tylko w oknie "białym"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Czy ma ktoś sieczkarnię na elektromagnes z napędem od silnika? Mam Bizona Z050 i chciałbym taką kupić. Chciałbym wiedzieć czy to dobre rozwiązanie, i jak wygląda cena takiej sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechulcmg    0

Ja posiadam sieczkarnie na elektromagnes i są to bardzo dobre sieczkarnie mam Z0-56 i daje rade bez problemu, bardzo szybko mozna ją właczyc jak i wyłaczyć a co do ceny to kupowałem w kwietniu tego roku 5600zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Siema ja tez mam sieczkarnie na elektromagnes z napędem od silnika o neizawodności nie mogę powiedziec bo wykosiła jedyne 1ha no ale .... Cena to 5800zl ale jakoś pracy jest piekna rozstrzasa b.dobrze nie ma problemów z pokladaniem juz można zapomnieć o słomie i o traceniu czasu na zakladaniu pasów


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Kurcze, myślałem że będzie trochę taniej. Trzeba będzie się jeszcze raz zastanowić czy do kombajnu wartego 14 tys opłaca się kupować sieczkarnię za 6 tys zwłaszcza że w tamtym roku robiony był remont kapitalny silnika na co poszło ponad 5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Moje zdanie w temacie sieczkarni jest takie, ze jesli sie kosi tylko dla siebie, to nie ma sensu kupowac sieczkarni na elektromagnes, bo zwykla jest dobre 2 tys. tansza, a zalacza sie ja raz, czy dwa na cale zniwa. No chyba ze ktos wykonuje duzo uslug na malych polach, i raz kosi z sieczkarnia, raz bez sieczkarni to wtedy mozna sie zastanowic nad opcja z elektromagnesem! Chociaz w przypadku zwyklej sieczkarni, gdy ktos ma wprawe, to zalaczenie, czy rozlaczenie nie trwa dluzej jak 2,3 minuty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

A produkują sieczkarnie standard tylko z napędem od silnika? Zależy mi na tym bo mam na płaski pas i nie chcę zmieniać na potrójny bo to dużo lepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cargass    0

TEL :695 735 429 Tu masz numer do gościa który handluje sieczkarniami Do Z-056/Z-040/Z-058/Z-050 standard i elaktrosprzęgło . Napędy ze silnika i z odrzutnika . Z tego co wiem ma super siekacze na grubych ramach(niebieskie) montowane na stałe . Kolega kupił od niego do Z-050 na płaski pas z napędem z silnika. Dał chyba 4600 i wiem ze zadowolony . Ten gośc przywoził chyba 3 sieczkarnie do znajomych.Wozi towar po całej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Ile kosztuje sieczkarnia do bizona bs z110 i gdzie można taka kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Porownajcie jakie sa noze w kieleckich a jakie w wagrowcu to zauwazycie roznice. W kieleckich jakies cienkie nie wiem jakiej firmy w wagrowcu o wiele masywniejsze gerlacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja mam wagrowiecki zalaczany elektromagnes kapitalna sprawa nie musze zakladac paskow i odkrecac dokrecac srob zalaczanie to gora 30 sekund jakosc b dobra cena chyba cos ponad 6 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z Wągrowca i to jest super sieczkarnia... mam ją 5 sezonów i ścięła do tej pory ok 400 ha i nic przy nie robiłem a pracuje z Bizonem Rekordem ale do 56 też robią takie sieczkarnie.

Naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Miałem z różnymi sieczkarniami do czynienia żukowską miałem przy reksiu nie za ciekawe wykonanie ale robiła robotę:) Sąsiad w tamtym roku kupił kielecką do forszaja e 512 i nie jest zbytnio zadowolony z montażem miał trochę problemów nie wszystko pasowało... osłony nie dopasowane jak by nie były stąd. Ciąć nawet tnie ale co do rozrzucania sieczki to tragedia :)

Ja mam przy swoim superku Wągrowiecką i jeżeli bym miał jeszcze raz kupować to nie zmienił bym zdania:D POLECAM


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj