Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia do Bizona

299 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Cargass

Cargass

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 16:41

Sieczkarnia do Bizona Ja kupiłem dzisiaj sieczkarnie do Bizona Z-056 nową za 4100 zł. Montowaną na stałe . Przywióżł mi gośc z Gniezna za grosze . hhehhe . Z tego co mi mówił ma różne rodzaje sieczkarni i standard i elektrosprzęgło . Gość jest z Gniezna
jego nr tel: 695-735-429

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia do Bizona Dzisiaj, 06:50
  •  

#22 Share jerzy60

jerzy60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 19:49

Sieczkarnia do Bizona używam Żukowo 4 sezony jest o k.żadna lipa. to jest ORYGINAŁ

Posta piszemy w oknie "białym"

Edytowany przez krolikNH, 27 grudzień 2008 - 21:50.

#23 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:03

Sieczkarnia do Bizona ja mam z wągrowca na elektromagnes, żadnej awarii nie było,a co do jakości wykonania i pracy to wszystkie rzemiosła sie chowają

#24 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 11:08

Sieczkarnia do Bizona Ja mam trochę inny problem ale też z sieczkarnią to napiszę tu. Mianowicie posiadam już sieczkarnie ładnych parę lat, ale pojawiły się problemy w ostatnie żniwa ze 3 razy się mi urwała - jej mocowanie. Z pewnością to wał jest nie wyważony, niektóre noże były już powymieniane, a i ostrzone też już były bo nieszło ciąć. Co teraz z tym zrobić, ktoś polecił mi żebym wymienił wszystkie noże na nowe, ale czy to wystarcz? A może da się kupić nowy wał już wyważony?

#25 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 12:54

Sieczkarnia do Bizona Może skontaktuj się z firmą która produkuje sieczkarnię oni przecież je wyważają toby Ci sprawdzili.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#26 Share tomek4087

tomek4087

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 21:13

Sieczkarnia do Bizona Wie ktoś może, jaka sieczkarnia pasuje do BIZON DYNAMIC Z165 lub Z115??? I gdzie ewentualnie można ją kupić???

#27 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:41

Sieczkarnia do Bizona Skontaktuj się może z tym gościem widzę ze ma szeroką ofertę części do bizona w tym sieczkarnie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#28 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 27 maj 2009 - 10:43

Sieczkarnia do Bizona W w tym roku planuje zakup rozdrabniacza słomy do bizona Z056 proszę o wszelkiego rodzaju rady i opinie na temat różnych rodzajów i firm tych maszyn . Interesują mnie zarówno parametry tych maszyn jak i orientacyjne ceny. Z góry dziękuje i czekam na propozycje :P

#29 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 27 maj 2009 - 16:01

Sieczkarnia do Bizona ja założyłem parę lat temu rozdrabiacz do bizona z Kielc chodzi bez zarzutu mimo ze kosze tylko 20-30 ha na sezon może wykonanie nie jest super i żeby odpiąć rozdrabniacz trzeba parę śrubek odkręcić ale w końcu bizon też nie jest idealnym kombajnem . zapłaciłem wtedy za taki rozdrabniacz 4800 i swoja robotę robi , może mógłby lepiej rozrzucać słomę w pszenicy która daje powyżej 7 ton z ha ale i tak można je polecać swoja robotę wykonuje przyzwoicie , samemu można sobie zainstalować bo to skomplikowane nie jest

#30 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 27 maj 2009 - 20:22

Sieczkarnia do Bizona Parametrów i danych to poszukaj w sieci, wpisując choćby w google-ach, większość producentów ma swoje strony, także co więksi sprzedawcy podają swój asortyment w necie, tak więc na pewno sobie poradzisz... :P
Natomiast jeśli chodzi o mnie to ja na swoim nie mam szarpacza, więc nic nie mogę powiedzieć, ale znajomy ma w Z056 rozdrabniacz wągrowiecki i to już chyba z osiem, albo dziewięć lat i na niego nie narzeka.
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 maj 2009 - 20:24

Sieczkarnia do Bizona Na sieczkarnie/rozdrabniacze słomy nie ma "reguły" wszystkie praktycznie są takie same i wszystkie dobrze sie sprawują, nie ma różnicy jaka firma go wykonała... Różnić się mogą np. załączaniem sieczkarni : poprzez elektrosprzęgło lub standardowo... Kieruj się przede wszystkim ceną, gwarancją, wykonaniem (przynajmniej wizualnie), bo producent jest mniej ważny.. :P

Edytowany przez krolikNH, 27 maj 2009 - 20:43.

#32 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 27 maj 2009 - 20:43

Sieczkarnia do Bizona No nie do końca nie ma różnicy...
Najważniejsze jest porządne wyważenie bębna rozdrabniacza, bo inaczej to się szybko cały tył kombajnu rozleci.
Podobno najlepiej gdy producent siekacza posiada certyfikat potwierdzający tzw. 'dynamiczne' wyważenie bębna, bo taki sposób jest najdokładniejszy.
good God damn and other such phrases...

#33 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 27 maj 2009 - 21:19

Sieczkarnia do Bizona wykonania sieczkarni do bizona potrafią być paskudne i niektóre bez wyważenia nawet i łożyska siadają po paru hektarach :P my w swoim bizonku mieliśmy sieczkarnie z płocka i wykonanie było malina od 1993 roku do 2008 zostały wymienione noże i łożyska na napinaczach, łozyska na głównym wale od nowości do konca (tylko były smarowane co roku) a kosiły prawie 100 ha pasy też do końca dobre, tyłem kombajnu nie rzucało prawie w ogóle aż nawet jak klienci oglądali to nie wierzyli te to nie lata przez tyle lat żadnych pęknięć na budzie ani na sieczkarni a kombajn miał co robić bo cała słoma była cięta. Więc są to super rozdrabniacze tylko czy są jeszcze robione?

#34 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 27 maj 2009 - 21:40

Sieczkarnia do Bizona ja też mam płocką przy reksiu i 56 stce nie mam z nimi żadnego problemu typu jakieś drgania,zapychanie,równomiernie rozwalają słome, dodam że tnie ta przy rekordzie 150 ha rocznie razy 11 sezonów troche pociała tej słomy,awaryjność to tylko łożyska na napinaczach, paski orginał,pozdrawiam.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2009 - 11:11

Sieczkarnia do Bizona @miszka31 nie sprzedałeś jeszcze Reksia?

#36 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 31 maj 2009 - 20:00

Sieczkarnia do Bizona ja prowadze sprzedarz szarpaczy do bizona mam i z wągrowca i z kielc jedyna różnica to tylko cena bo wągrowiec kosztuje 4900zł a kielce 4300zł w kielcach jest trzech producentów ja biore od tego co robi na żeliwnych kołach pasowych jak i wągrowiec osobiście mam dwa kombajny które pracują zarobkowo i w obydwu mam szarpacze kieleckie i nie chce innego mój tel XXX

Reklama bez uzgodnienia z Administratorem

Edytowany przez krolikNH, 31 maj 2009 - 21:49.

#37 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 12 sierpień 2009 - 09:58

Sieczkarnia do Bizona Siemka chłopaki chce kupic sieczkarnie do mojego bizona ZO56 na elektromagnes ale slyszalem ze silinik leylanda tego nie uciagnie czy to prawda ??? jak myslicie

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#38 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 14:38

Sieczkarnia do Bizona hej
ja mam sieczkarnie z wągrowca na elektromagnes i są super bez problemu je mozna w kazdej chwili właczyc i wyłaczyc i sa bez awaryjne jade juz tzn do dzis dobre 4 lata i do dzis zadnej awari nie mialem a co silniki to daja rade i tu jest lepiej zrobione bo sieczkarnia jest napedzana pasek prosto z silnika a nie to od duzego kola od odrzutnika.mam rekorda. pozdrawiam

1. Nie cytuj poprzedniego posta
2. Swoją wypowiedź redagujesz tylko w oknie "białym"

Edytowany przez krolikNH, 15 sierpień 2009 - 18:56.

#39 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 08 wrzesień 2009 - 18:34

Sieczkarnia do Bizona Czy ma ktoś sieczkarnię na elektromagnes z napędem od silnika? Mam Bizona Z050 i chciałbym taką kupić. Chciałbym wiedzieć czy to dobre rozwiązanie, i jak wygląda cena takiej sieczkarni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piechulcmg

piechulcmg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 22:03

Sieczkarnia do Bizona Ja posiadam sieczkarnie na elektromagnes i są to bardzo dobre sieczkarnie mam Z0-56 i daje rade bez problemu, bardzo szybko mozna ją właczyc jak i wyłaczyć a co do ceny to kupowałem w kwietniu tego roku 5600zł .