Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel64    0

witam , mam 35 letniego bizona Z056 proszę o radę : chciałem dokupić sieczkarnię ale obawiam się czy on to wytrzyma i sobie poradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOROLMA    1

Witam. Pewno że da radę a dlaczego miałby nie dac sobie rady . Najlepszą opcją dla Pana byłaby opcja z napędu z silnika ( rolki ).Producent Września lub Wągrowiec . Służymy pomocą przy zakupie . Pozdrawiamy MOROLMA GNIEZNO tel. 695 735 429 . Rozdrabniacze można zobaczyć i przeczytac na storonie www.morolma.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1082

Ja w zeszłym roku założyłem sieczkarnie do 36 letniego, tylko wybrałem wersję napędu z odrzutnika(mniej przeróbek), zero jakichkolwiek problemów. Faktem jest ,że  silnik tylko minimalnie bierze olej tak jak było przed założeniem sieczkarni. Całość prac wykonana samodzielnie, sieczkarnia z Wągrowca.

Edytowano przez jacor73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

<p>Jeśli silnik masz zdrowy to oczywiście że da radę. Nie masz się czym przejmowac, tylko zakładać.</p>


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel64    0

dzięki panowie za podpowiedzi  , silnik u bizona dość mocny , sieczkarnię właśnie z wągrowca już zamówiłem ,tylko trochę się obawiałem

czy mój staruszek się nie rozleci  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie rozleci się nie rozleci. Będzie jeszcze długo śmigła z sieczkarnią.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam.mam problem z sieczkarnia w bizonie,chwile pokosi i sieczkarnia sie obrywa. dodam ze noże sa wyjechane ale wyważone . moze ten wal wywazyc??? albo komplet nowych noży problem rozwiąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Jak to noże wyważone a wał chcesz wyważać, przecież to zawozi się w komplecie do wyważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

noże sam u siebie wywazalem.wiec kupic komplent nowych noży i z walem jechac to wywazyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

W tamtym roku właśnie przełożyłem sieczkarnie z Supra rok 1977 do Rekorda rok 1996. Sieczkarnia z Wągrowca wzór Płock ,rok produkcji 2015 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Dnia 14.03.2018 o 21:52, Zbigniew3003 napisał:

W tamtym roku właśnie przełożyłem sieczkarnie z Supra rok 1977 do Rekorda rok 1996. Sieczkarnia z Wągrowca wzór Płock ,rok produkcji 2015 .

pasowała długość czy przerabiałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Sorry gucik jakiś czas tu nie zagłądałem. Nic nie przerabiałem ale Rekord miał wcześniej sieczkarnie Płocką. Cholera zapomniałem ,  że zostawiłem ramę , przełożyłem tylko samą sieczkarnię. Jak chcesz jutro zmierzę długości ram w obu kombajnach ale raczej Rekord  będzie miał nieco dłuższą. Sieczkarnia z Wągrowca (2015)jest identyczna jak oryginalna Płocka(1996).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Ja mam supra od 16 lat teraz go na czesci rozbieram. Mam w nim sieczkarnie po wymianie nozy i lozysk tnie pieknie ale z wyglądu nie zbyt, więc guzik za nia wezme. W tym roku zakupiłem rekorda ale bez sieczkarni. No i nie pasuje za krotka rama, ale chyba przedłuże nisz kupować inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majo041    1

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem bizona zo56. Mam założoną sieczkanie Żukowo z 1998 roku. Chciałbym sie dowiedzieć jak jest z koszeniem bez sieczkarni. Chciałem ja opuścić na dół ale te pióra które rozrzucaja słome pocieta nie składaja się i prawie szoruja po ziemi. Czy trzeba zdejmować je całkiem? Widziałem jak sąsiad w swoim bizonie opuszaczal sieczkarnie to te piórka zostawaly z tylu kombajnu na srubie. U mnie nic takiego nie ma. Może ktos pomoże kto ma taki model sieczkarni. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

masz opuścić do dołu z lotkami i uważać jak będziesz cofał . tą co ma sąsiad jest pewno kielecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majo041    1

Troche to niedopracowane. Mam pola które są nachylone i najgorsze są miedze których też jest od groma. Musze coś wymyślić, żeby piórka zostały na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Ja mam u siebie dzieloną (typ Węgrowiec) sieczkarnia idzie na dół i jest blokowana odciągami a pióra idą do góry i tam zabezpieczane (typ kielecki) miał to tez tak samo rozwiązanie i jeszcze korba do podnoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Długość sieczki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Tak.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasialipole    0

Witam, posiadam sieczkarnię do Bizona "Żukowo", niestety od pewnego czasu urywa mi ją. Orientuje się ktoś może gdzie w Lubelskim, bądź Mazowieckim (w okolicach Siedlec) mógłbym wyważyć wał do tej sieczkarni i ile to mniej więcej kosztuje? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj