Polecane posty

mati9151    0

Ja proponuję taką: http://otomoto.pl/oferta/bomba-rozdrabniacz-slomy-bizon-z-056-z-058-z-050-z-0400-sieczkarnia-slomy-bizon-super-rekord-i-inne-ID6y4q95.html mam ją już dwa sezony i sprawdza się super. Napęd nie z odrzutnika tylko z przystawki silnika. Załączanie mam za pomocą sprzęgła kłowego błyskawicznie. Nie zastanawiasz się czy ktoś chce ciąć słomę czy nie poprostu wjeżdżasz i jedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

na jakimś ogłoszeniu na olx wyczytałem ze wągrowiec niby nie produkuje sieczkarni zalaczanych z silnika i jest to podróbka firmy z takowym napędem. teraz nie wiem czy to jest prawda czy tylko ktoś tak napisał aby nie kupić u konkurencji tylko u niego bo niby on ma te oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOROLMA    1

Witam Państwa .

 

Dziękuje Panu mati9151 za pochlebne recenzje odnośnie rozdrabniacza słomy do BIZONA . Jest to już nie pierwsza pochlebna opinia .

I oby tak dalej .Miło widzieć efekty swojej pracy

Dla informacji odpowiadam na słowa użytkownika ,,tomrolnik' ,tak jak Pan zaznaczył w poście odpowiem tak : ma Pan absolutną rację .

W myśł powiedzenia ,,tonący brzytwy się chwyta ".

 

Z wyrazami szacunku MOROLMA Gniezno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Witam panowie, postanowiłem odgrzebać temat. A więc ma problem właśnie z sieczkarnią żukowska:Bardzo słabo tnie słomę. Wniosek ten wyciągnąłem po porównaniu efektów cięcia sieczkarni płockiej którą posiada mój kolega. W mojej żukowskiej nawet po wymianie wszystkich noży na nowe niewiele to pomogło. Czy macie może jakieś pomysły na usprawnienie pracy tej sieczkarni??Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Bardzo ważną rolę odgrywają kontr noże,ich ostrość i kont ustawienia. Ja miałem zawsze problem z za wąskim rozrzutem słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Możesz też kupić noże ząbkowane znacznie lepsze tylko że to dodatkowy koszt a skoro już kupiłeś nowe to nie wiem czy jest sens kupywac kolejne. Sprawdź tak jak mówi Piotr89 kontrnoże, sprawdź czy paski też są dobrze napięte mogą mieć czasem poślizg.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

piotr89 jest tak jak piszesz rozrzut tej pociętej słomy jest wąski!A jaki powinien być odpowiedni kąt ustawienia tych kontr noży??A co powiecie na zmiane kola pasowego tego na sieczkarni na mniejsze w celu zwiększenia obrotów??Tylko boje sie aby zwiększenie nie skutkowało dewastacją łożysk lub urywaniu ,,d*py" kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Ja miałem w bizonie sieczkarnię płocką ale kontrnoże ustawione prostopadle do ziemi tak że noże ruchome w najwyższym punkcie były równoległe do kontrnoży.

 

Zmiany koła bym nie ryzykował możesz tak jak piszesz stracić d*pę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Dzięki za podpowiedź, na razie na ostrze dobrze kontr noże, ustawie ja tak jak napisałeś i ocenie efekty ale to jeszcze trochę trzeba będzie poczekać:) A zmiana tego koła bardzo mnie kusi ale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Koledzy jakie polecacie/macie noże w sieczkarni w Bizonie bo są gładkie jak i ząbkowane i pytanie które lepsze (aktualnie były gładkie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja mam te gładkie,maja za sobą juz 9 sezonów i pasuje pewnie wymienic na nowe poniewaz zaczyjaja juz  pier...ić robote,chyba ze spróbuje podostrzyc moze to cos da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Witam

Chce kupić sieczkarnię zwykłą do ZO56

Mam na oku nówkę  "Wągrowiecką" za 4200 zł to dobra cena?

I napęd z silnika czy odrzutnika który lepszy ?

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

a ile droższe są bo tak do max 4500 żeby się zmieścić 

a jak to jest z sieczkarnią na elektromagnez  psują się wady i zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

swoje 5 hektarów i usługi wpadną tak z 35/40 hektarów jak będę miał kombajniste

ma ktoś nr do Wągrowca albo strona internetowa i ile kosztuje u producenta sieczkarnia bo może sam pojadę po nią

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Ja też uważam, że lepszy jest napęd z silnika. Ta cena to sieczkarnia na sprzęgło kłowe czy zakładana ręcznie? Na elektromagnes się nie opłaca bo i tak musisz wyjść z kombajna żeby przestawić przetyczkę i załączasz sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

za wagrowiecka z napedem z silnika zalaczana klowym z ta duza d*pa od samej góry placilem 5200 z dowozem. identyczne tez produkuje firma kowalski i trzeba uwazac aby sie nie na dziać na podrobke w tej samej cenie albo i drozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

ja się pytałem to napęd z odrzutnika i zakładana ręcznie 4200 taka starczy tylko wezmę z napędem z silnika

pytałem mechanika z SKR powiedział że kombajn z sieczkarnią  z napędem od silnika ma lżej i mniej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

zamówiłem z Wągrowca napęd z silnika rozkładana ręcznie koszt 4750 będzie albo w piątek albo 10 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez Gospdorz
      Witam wszystkich pilnie poszukuje części do rotacyjnej bębnowej pz 185H. Są to części trzymające oraz napędzające talerz tnący. 
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj