Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia do Bizona

299 odpowiedzi na ten temat

#181 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:06

Sieczkarnia do Bizona Ja mam wągrowiecką standardową z napędem z odrzutnika.Też się wahałem którą wybrać ale wybrałem tą wersję jest tańsza i swoją robotę też robi.Zapinanie i odpinanie to 5 minut,chociaż ja akurat teraz wszystko tnę wiec mi to nie przeszkadza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia do Bizona Dzisiaj, 15:33
  •  

#182 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:10

Sieczkarnia do Bizona witam koledzy mam taki problem z koszeniem rzepaku zabija mnie sieczkarnię upuściłem noże w sieczkarni te stałe tak ze ruchome łapią końcówkami i dalej zabija podtrzajałem jak inni mają jeden miał docigniete trocha klepisko i zwiększone obroty młocarni i kosił cały czas a ja bez przerwy stawałem zrobiłem tak samo i nic nie pomogło myślałem żeby wydłużyć tył kombajna będzie może więcej miejsca i wtedy pójdzie nie mam sił do tej sieczkarni w zbożu się kosi i nie zwraca się na sieczkarnie uwagi a w rzepaku trza sie na wyciągać tej słomy

#183 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 15 maj 2014 - 21:15

Sieczkarnia do Bizona Noże masz ostre.

#184 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 15 maj 2014 - 22:03

Sieczkarnia do Bizona a masz ta blache dokrecona do tylu co wydluza wlot do sieczkarni?albo masz za duzo tych grzebieni na wytrzasaczach

#185 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 maj 2014 - 20:09

Sieczkarnia do Bizona noze mam wszystkie nowe blacha też jest przykręcona z tyłu jest to sieczkarnia kielecka a grzebieni na wytrząsaczach są orginalnie w kombajnie ani niedodawałem ani nie ujmowałem wyczytałem na agro forum zeby dodac własnie jeszcze grzebienie na koncach wytrząsaczach zeby lepiej popychały tą słome i moze by płynnie szło i nie zabijało a wam niezabija nigdy słoma

#186 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:56

Sieczkarnia do Bizona Mam to samo z rzepakiem. Dałem sobie już spokój z siekaniem słomy rzepaku. Koszę na pokosy i potem jadę orkanem.

#187 Share motorgt

motorgt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 11:07

Sieczkarnia do Bizona Ja mam problem z Wągrowiecką sieczkarnią z 2004 roku w bizonie Z056. Mianowicie "rzuca" mi d*pą na boki. Sąsiad tez ma z Wągrowca, też w w Z056, tyle że 2 lata starszą i co ciekawe jest o wiele solidniejsza, rama jest grubsza, na dwa paski. Ja mam 2 lata młodszą na jeden pas, ale jest wyraźnie lichsza od tej u sąsiada. Dodatkowo cała rama u mnie popękała, spawana jest w wielu miejscach, wzmacniana, ale d*pką i tak rzuca. Kombajn mam dopiero 2 lata i nie wiem co poprzednik zrobił, że ta sieczkarnia jest tak zmasakrowana. Czy to możliwe, że od zużycia sieczkarnia tak popękała? Miałem zamiar kupić nowe noże oraz wyważyć wał, bo podejrzewam jakieś bicie, ale skoro mam całą spękaną ramę sieczkarni, to chyba lepiej będzie kupić nową... Czy jest ktoś, kto ma podobny problem? Jakieś sugestie jak to naprawić, poprawić? Z góry dziękuję za pomoc

#188 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 18:55

Sieczkarnia do Bizona czy ktoś ma pomysł czym można zamienić oprawy pod łożysko 1208 z sieczkarni kieleckiej lub żuków

Załączone miniaturki

• obudowa.jpg

#189 Share danielursus3p

danielursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:48

Sieczkarnia do Bizona Czy sieczkarnia w Bizonie rekordzie jest taka sama jak w Z056? Różni się czymś czy jest taka sama? Mam w kupnie sieczkarnie od rekorda, a nie wiem czy będzie pasować do Z056.

#190 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:49

Sieczkarnia do Bizona Sieczkarnia będzie ta sama tylko rama i przystawka napędowa jest inna.A jaka cena tej sieczkarni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 18:14

Sieczkarnia do Bizona mógłby ktoś wrzucić zdjęcia bizona z zamontowaną sieczkarnią z Wągrowca. Kupilismy nowy typ z napędem od silnika przystawki. Załączana wajchą, bez konieczności zrzucania paska.

#192 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 14:53

Sieczkarnia do Bizona Możecie podać rozmiary pasków napędowych sieczkarni napędzanej z odrzutnika w Bizonie Z056?

#193 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 11:04

Sieczkarnia do Bizona Założyłem nowe łożyska na oś w sieczkarni i problem polega na tym, że po krótkiej pracy ośka po prawej stronie jest gorąca. Proszę o szybką odpowiedź.

#194 Share Matiasekk

Matiasekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 11:08

Sieczkarnia do Bizona Nabiłeś smaru tawotnicą?

#195 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 11:12

Sieczkarnia do Bizona Tak, nasmarowałem porządnie.

#196 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 12:08

Sieczkarnia do Bizona może za bardzo jest dokręcona obudowa łożyska i jest tarcie nie ma miejsca aby łożysko pracowało w obudowie

#197 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 13:37

Sieczkarnia do Bizona nic to nie dało po chwili wałek robi się gorocy z prawej strony z lewej wszystko jest ok chyba że łożysko się dopasuje nie wiem sam juz pomocy

#198 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 15 lipiec 2014 - 14:23

Sieczkarnia do Bizona Stuknij w obydwie szale jakąś rurką. Może się nie ułożyły dobrze.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#199 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 15:14

Sieczkarnia do Bizona dobijałem ale nic to nie dało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 20:11

Sieczkarnia do Bizona Ja swoją dziś odrestaurowałem :) Efekt fajny :)