Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polski rozsiewacz 2 tarczowy

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:21

Polski rozsiewacz 2 tarczowy Potrzebny mi rozsiewacz 2 tarczowy 600kg. Zalezy mi bardzo na jakości rozsiewu, ma równo siac na 15m. Który z tych podanych w opisie by sie nadawał. Brzeg i Sipma to napewno są ok pod tym wzgleden ale cena ... Licze na porady. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polski rozsiewacz 2 tarczowy Dzisiaj, 01:55
  •  

#2 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 11 listopad 2011 - 19:46

Polski rozsiewacz 2 tarczowy miałem Jarmeta - nie brać nawet za darmo! Sieje jak chce! i Rdza!!
pózniej miałem z Brzegu - siał nawet nawet ale rdza go rąbała strasznie!
kupiłem używanego Amazone ZA-F600 I to jest prawdziwy rozsiewacz!!

Edytowany przez Petekw, 11 listopad 2011 - 19:47.

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#3 Share Arek3125

Arek3125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to maszyny rolnicze, gospodarstwo, tworzenie i obrobka filmow.

Napisany 11 listopad 2011 - 20:14

Polski rozsiewacz 2 tarczowy u mnie we wiosce kupowali te polskie sa 2 sipmy i kilka tych brzeg to narzekaja.. Po kazdym wysiewie mycie (kazdy myje) no i konserwacja ( ja nie konserwuje mam rotine i nie bierze go rdza) Słabe wykonanie sa delikatne, i sieja jak kolega powiedział jak chca.!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:27

Polski rozsiewacz 2 tarczowy Kolego mam z Brzega rok 1998, fakt myje i konserwuję (zresztą jak każdy inny sprzęt), odnośnie rozsiewu nie mogę powiedzieć złego słowa sieję na 16m, był czas że siałem na 20 (głównie nawozy przed siewem).

Z tym sianiem jak chce to może sprawa ustawienia?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:39

Polski rozsiewacz 2 tarczowy brzeg, precyzja siania ok. kosz ocynkowany to rdzy nie ma. ale reszta juz niezle zjedzona, a rozsiewacz z 2007. I oczywistym jest ze go myje i konserwuje.

#6 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:48

Polski rozsiewacz 2 tarczowy Maszyny z lat 90. a produkowane obecnie bardzo się różnią. Zarówno pod względem dokładności siewu jak i wykonaniem. Więc jeśli ktoś ma stary rozsiewacz i mówi, że to badziewie, to wcale nie oznacza, że nowy obecnie produkowany z tej samej firmy też będzie do niczego. Rozsiewacze z Brzegu są konkurencyjne do zachodnich zarówno pod względem dokładności, wykonanie jak i ceny. Sipma również aspiruje do ścisłej czołówki. Dokładność siewy to kwestia ustawień uwzględniając frakcję i rodzaj danego nawozu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 11 listopad 2011 - 21:07

Polski rozsiewacz 2 tarczowy rozsiewacze z brzegu można kupić w całości ze stali nierdzewnej bo taki mój kuzyn sobie kupił trzy lata temu jako jedyne mają atest DLG sam taki mam ale skrzynia malowana proszkowo równo sieją w całym pasie rozsiewu sąsiad ma z pronaru ale to nie to samo widać różnice jak posiejesz tym i obok jrgo

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 21:17

brzeg, precyzja siania ok. kosz ocynkowany to rdzy nie ma. ale reszta juz niezle zjedzona, a rozsiewacz z 2007. I oczywistym jest ze go myje i konserwuje.

To mam rozumieć że rdza go atakuje podczas siewu, bo po jest umyty i zakonserwowany to już nie powinno się z nim nic dziać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 11 listopad 2011 - 21:18

Polski rozsiewacz 2 tarczowy kuzyn dostał tarcze do wysiewu granicznego i hydrauliczne zamykanie wysiwu nawozu do tego dostał tarcze do wysiewu

#10 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 11 listopad 2011 - 22:30

. Brzeg i Sipma to napewno są ok pod tym wzgleden ale cena ...

Nawozy są dużo droższe i nikt nie płacze. Dlatego właśnie, ze ceny nawozów i środków ochrony roślin stale rosną nie powinno się aż tak oszczędzać na kupnie dobrego sprzętu. Polecam rozsiewacz MX Premium, jako jedyny polski rozsiewacz przeszedł testy DLG.
Nie rozumiem niektórych osób, które np. płaca kasę za badanie opryskiwacza czy samochodu, a badania nie wykonują. Dają kasę komuś, za robotę, której nie zrobił, a czy Wam ktoś daje pieniądze za darmo? Bo mi niestety nie jak macie takich znajomych to umówcie mnie z nimi ;) :P Ale po takim teście okazałoby się, że trzeba wymienić którąś z dysz, najlepiej wszystkie, a to kosztuje tyle, że "ło matko" a to że opryskiwacz pryska byle jak, drogimi jak cholera środkami, to już jest ok ;]

Nie krzyczcie na mnie :P
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#11 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 23:35

To mam rozumieć że rdza go atakuje podczas siewu, bo po jest umyty i zakonserwowany to już nie powinno się z nim nic dziać.

O szczegółach to już musisz gadać z rozsiewaczem...B). No kolego nie wiem czemu rdzewieje, może źle lakier położony, może lakier dobrze ale podłoże było nie oczyszczone. Rdzewieje i tyle. Ogólnie chodzi o to że Unia ma u mnie dużego minusa pod tym względem. Kosz ocynk, a śruby którymi go przykręcili pięknie się odróżniają, jak jakieś znaki ostrzegawcze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share badyl18

badyl18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Głównie rolnictwo ;)

Napisany 10 grudzień 2011 - 13:21

Polski rozsiewacz 2 tarczowy Ja jestem w takiej samej sytuacji jak stajniaomega. Nic nie napisaliście o rozsiewaczach Abra, a cena takiego rozsiewacza dwu tarczowego, pojemność 600kg z hydrauliką i plandeką (4100zł) raczej nie jest zła. :)

Edytowany przez badyl18, 10 grudzień 2011 - 22:59.

Dodaj odpowiedź