Skocz do zawartości

Zdjęcie

fahr m 770

143 odpowiedzi na ten temat

#101 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 22:52

fahr m 770 Jak zdejmiesz te zębatkę z wału to masz łożysko w obudowie składającej się z dwóch blach, ja jak kupiłem swój to były rozgięte te blachy i też był luz na osi zklepałem je i jest ok nie ma luzu, a nakrętka ma się nie odkręcać ale jest luz i wibracje i się odkręca, a ta obudowa to coś takiego http://allegro.pl/ob...2479017546.html

Edytowany przez Marcin91, 23 lipiec 2012 - 23:33.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fahr m 770 Dzisiaj, 01:37
  •  

#102 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 21:38

fahr m 770 Dzięki. Jutro obejrzę. Pocieszyłbś mnie bardziej gdybyś w ostatnim zdaniu napisał jeszcze np: "... prosta sprawa , nie trzeba rozbierać pół kombajnu" :)

#103 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 21:36

fahr m 770 Obejrzałem no i mam problem. Koledzy podpowiedzcie - gdzie dostanę takie łożysko i tą obudowę łożyska. Tyle, że u mnie jest na 3 dziury - nieco inne niż to co Marcin wskazał w linku. Bardziej jednak zależy mi na samył łożysku bo prawie go nie ma - została z niego tylko ta tuleja wew. na osi, którą i tak nie mogę zdjąć, bo tam od wew, nie ma jak zaczepić ściągacz! Rozciąć też niebezpiecznie. Może jakaś ekspresowa porada. Z góry dzięki. Czekam nawet dzisiaj!

#104 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 22:05

fahr m 770 Kupisz w każdym dobrym sklepie z łożyskami. Nie wiem skąd jesteś ale na pewno takie łożysko dostaniesz w http://www.agro-serwis24.pl/ ( to nie reklama tylko tam mają dużo łożysk tego typu). Nie daj się namówić na same łożysko ponieważ powinno wymieniać się je wraz z tą obudową ponieważ łożysko na zew. średnicy ma powierzchnię baryłkową która współpracuje z obudową ( aby dobrze się wyosiowało i nie miało luzu). Szukaj w sklepach z częściami do maszyn rolniczych, lub z łożyskami ale proponuję założyć coś z SKF lub jak oryginał z INA - na pewno dłużej popracuje a rozbierać to też strata czasu, czasami bardzo cennego czasu. Pozdrawiam

#105 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 22:14

fahr m 770 Dzięki zaczynam od rana Dodam, że korzystałem już z tego sklepu - kupowałem części do mojego Fergusona - nawet gdzieś mam do nich gg. Jeszcze raz dzięki. Gorzej bo nie mam opcji na zdjęcie z osi tej pozostałej części łożyska

#106 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 22:23

fahr m 770 Spróbuj może od czoła strzelić przez jakąś rurę parę razy to może się ruszy. Te łożyska są bardzo luźno pasowane, zaciskają się dopiero za pomocą tej nakrętki z mimośrodem. Zapewne tak go obiło że ta bieżnia wewnętrzna jest odkształcona i masz problem, jak nie dasz rady to wydmuchaj słomę ze środka i może palnik i podgrzać tą tulejkę z łożyska co została albo dobry ściągacz i pójdzie, musi pójść. Jeszcze na noc zapuść jakieś WD40 ( ale na łożysko do gardła po żniwach:)) Czasami pomaga i to bardzo dużo:)

#107 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 23:13

fahr m 770 za tym łożyskiem od środka jest jeszcze gruba (z 5mm) podkładka (pierścień) jakby mi się ją udało może rozciąć jakimś przecinakiem to może ściągacz by chwycił. Myślałem też czy by jakoś zacisnąć mocną obejmę na tej pozostałej bieżni łożyska bo jest dość mocno wklęsła w miejscu gdzie były kulki (chyba) i dopiero wtedy za tą obejme chwycić ściągaczem (nieeee - d..pa ze mnie - obejmę jak zacisnę ( skręcę), to jeszcze trudniej schodzić będzie - kicha) Posłucham Twoich rad i coś poczaruję. Dzięki

#108 Share ktos2212

ktos2212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 19:21

fahr m 770 Mam zamiar kupić deutz fahr m770 i chciałbym się dowiedzieć czy to dobry wybór i czy drogie są do niego części

#109 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 22:53

fahr m 770 Ktos - dopiero kosiłem 6 godz, ale z czystym sumieniem polecam. Dobrze by było, gdyby miał kabinę (rzecz nieoceniona) i rozdrabniacz (różne bywają "okazje") A teraz 2 zdania o moim łożysku na odrzutniku. Oj, namęczylem się bardzo. Po pierwsze: jak resztki łozyska zespawały sie z osią to przechlapane! Róznych sposobów sie imałem, w końcu gąbkami mocno zamoczonymi w wodzie (dużo ich trzeba) zapchałem otwór i ... kątówka pomogła! Ciąłem po kawału i przecinakiem odbijałem. Niewygodnie i niebezpiecznie, bo część tuleji łożyska już za ścianą (bałem się , że maszyna się "chwyci",ale w końcu pękło i wyciągnąłem. Z częściami nie było problemu: łożysko o nazwie D207 i oprawa do niego (u mnie 2 blachy na 3 dziury) dostępne w sklepach - spoko. Koszt około 50 zł (wszystko). Należy przy składaniu uważać, aby dystans (odległośc) zębatek i napinacza była taka sama , tzn, żeby łańcuch szedł w linii tych trzech kół. Na tym koniec idę spać, bo myślę, że wreszcie jutro zacznę żniwa u siebie :)) Jakby ktoś chciał popytać o szczegóły - to służę informacją. Dzięki wszystkim i pozdawiam.

#110 Share ktos2212

ktos2212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 09:25

fahr m 770 mam jeszcze jedno pytanie ile mieści zbiornik na zboże w deutz fahr m770

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 07:33

fahr m 770 Tak na oko (tak praktycznie) - połowę mniejszy od od zwyłego Bizona, ale pewnie inni Koledzy napiszą dokładnie

#112 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 09:43

fahr m 770 Zapomniałem zapytać - podpowie Ktoś z kolegów czemu koła wariatora są dość gorące? Wprawdzie wczoraj był starszy upał u nas i ileś tam godzin popracował, ale czy tak może być?

#113 Share ktos2212

ktos2212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 09:50

fahr m 770 a deutz fahr m900 też ma taki sam zbiornik na zboże czy większy?

#114 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 21:38

fahr m 770 Deutz fahr m 900 ma zbiornik na około 1,5 tony zboża żyta pszenicy itp,owsu wchodzi mniej. Co do odpowiedzi @ecorola, Jak się orientuje to bizon ma na 2 tony zbiornik.ilość zboża zależy od zboża jakie parametry i jakie zboże.

#115 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 05:50

fahr m 770 Roberciku ok - ja podając wielkość zbiornika miałem na myśli objętość, bo ile zboża wagowo - to rzeczywiście od zboża zależy, pomijam zupełnie rzepak i takie inne, ale piszę nie z tego powodu: mam prośbę: pomacajcie :)) przyśpieszacz (koła) po np. 2 godz. młócenia. Czy koła są mocno gorące, czy można je dotknąć? Dzięki

#116 Share miki26

miki26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 09:10

fahr m 770 witam. poszukuje paska klinkowego czyli jezdnego chodzi mi o ten pierwszy od silnika. poszukuje jego numeru i jego ceny. pozdrawiam :)

#117 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 lipiec 2012 - 11:25

fahr m 770 ściągnij z chomika katalog części tam jest wykaz pasów np http://chomikuj.pl/p...CHER/DEUTZ FAHR

#118 Share miki26

miki26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 12:25

fahr m 770 a mogłbys mi podesłac lepszy bo ja szukałem i do mojego nic nie ma ;/

#119 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 lipiec 2012 - 18:21

fahr m 770 a jaki twój model

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 21:39

fahr m 770

Deutz fahr m 900 ma zbiornik na około 1,5 tony zboża żyta pszenicy itp,owsu wchodzi mniej. Co do odpowiedzi @ecorola, Jak się orientuje to bizon ma na 2 tony zbiornik.ilość zboża zależy od zboża jakie parametry i jakie zboże.

Dokładnie 2300l co daje ok 1700 kg pszenicy ( to zależy już od samego zboża)

Roberciku ok - ja podając wielkość zbiornika miałem na myśli objętość, bo ile zboża wagowo - to rzeczywiście od zboża zależy, pomijam zupełnie rzepak i takie inne, ale piszę nie z tego powodu: mam prośbę: pomacajcie :)) przyśpieszacz (koła) po np. 2 godz. młócenia. Czy koła są mocno gorące, czy można je dotknąć? Dzięki

Kosisz na przyśpieszaczu czy 2 bez? Być może masz za luźny pas i występuje mały poślizg pasa co nagrzewa koła. Pas ten napina się taką śrubą na kole do przyśpieszacza (ustawiasz maksymalne rozsunięcie połówek koła). A może nie smarujesz tej kalamitki wewnątrz wariatora? lub masz duży luz na wariatorze.